Сучасні матеріали, які застосовуються для обробки підлоги, досить різноманітні. Вони відрізняються властивостями, складом, ціною і своїм призначенням. Нижче розглянемо різновиди, плюси і мінуси кожного з них.

Зміст

  1. Як вибрати підлогове покриття за матеріалом?
  1. Вибір підлогового покриття в різні кімнати

Як вибрати підлогове покриття за матеріалом?

Класифікують на три типи:

  • дерев'яне;
  • під дерево;
  • універсальне.
  1. Дерев'яне покриття

Вироби з натурального дерева заслужено тримають пальму першості. Своєю популярністю вони зобов'язані натуральності та екологічності, які для багатьох є пріоритетом у виборі.

Серед дерев'яних покриттів є свої види. Який вид вибрати в багатьох вирішує бюджет покупки.

Штучний паркет

Складається з планок невеликого розміру, виконаних з цілісного шматка дерева.

Завдяки компактності, паркет краще вибрати для укладання в приміщеннях складної геометрії.

Мінус паркету:

  • нестійкість до вологості;
  • вимагають особливого догляду;
  • складність укладання.

Чим однорідніша фактура деревини, тим дорожче паркет. Моделі за нижчою вартістю мають технічні вади – сучки, тріщини.

Паркетна дошка

Має багатошарову конструкцію. Планки середнього шару розташовані перпендикулярно двом іншим. Як матеріал для зовнішнього шару використовують шпон, виконаний з цінних порід дерева, товщина верхнього шару складає в середньому 4-6 мм.

Через свою конструкції дошка набуває стабільність і стійкість до перепадів вологості і температури. Планки екологічні і безпечні. Вони легко укладаються і передають всю структуру і відтінки натурального дерева. Паркетна дошка - мабуть, краще рішення для тих, хто думає, яке вибрати підлогове покриття для приватного будинку.

Дошка з масиву

Натуральне дерево б'є всі рекорди по довговічності і надійності. До того ж піддається реставрації. Завдяки шліфовці і циклюванню поверхні можна відновити колишній привабливий вигляд покриття.

Масивну дошку вибирають за екологічність. Дерево володіє відмінними тепло- і звукоізоляційними властивостями. По дерев'яній підлозі приємно ходити босими ногами навіть взимку.

Вибір підлогового покриття з натурального дерева - гідне придбання для класичного і сучасного стилю.

  1. Під дерево

Почали виробляти при необхідності зниження вартості і високому попиті на вироби з більш зносостійкими якостями. Підлога за зовнішнім виглядом нітрохи не поступається натуральним аналогам.

До покриття під деревину відносяться:

  • ламінат;
  • вінілова підлога;
  • лінолеум.

Яке підлогове покриття краще вибрати – залежить від експлуатаційних характеристик і місця укладання.

Ламінат

Головна перевага – стійкість до зношування. Покриття випускають декількох класів в залежності від опору до навантажень.

Ламелі вибирають не тільки для житлових будинків, а й для громадських приміщень. Різноманітність дизайнів ламінату дасть фору будь-якому покриттю з дерева.

Ще один плюс – вироби за ціною доступніше, ніж покриття з натуральної деревини. До того ж він невибагливий в догляді – для прибирання можна використовувати стандартні миючі засоби.

Якщо ви думаєте яке вибрати підлогове покриття на теплу підлогу, придивіться до ламінату.

В асортименті виробників представлена ​​вологостійка продукція, призначена для укладання в приміщеннях з високою вологістю. Багато моделей підходять для монтажу спільно з підлоговим опаленням. При правильному укладанні і подальшому догляді ламінат прослужить більше 10 років.

Вінілова підлога

Фахівці називають вінілові підлоги сучасною альтернативою дорогому покриттю з дерева. Вироби на основі синтетичних полімерів не мають рівних в стійкості до води. Тому вініл вибирають для кухні, передпокої і ванній.

Стійкі до зовнішніх пошкоджень, тому їх вибирають для укладання в приміщеннях з великою прохідністю – офіси, школи. Полімер відмінно поглинає сторонні звуки і шуми.

З гладкої поверхні швидко видаляються забруднення будь-якої складності. Виробники випускають підлоги не тільки під дерево, але і плитку, мармур, натуральний камінь.

Лінолеум

Це рулонний матеріал, який укладається за допомогою клейових складів. Для виробу характерна гнучкість і еластичність. Варіації дизайну також різноманітні – імітація дерева, плитки, всілякі відтінки і орнаменти.

За допомогою лінолеуму створюють безшовне покриття в приміщенні будь-якої площі і планування – він легко укладається цільним шматком.

Плюс якісного лінолеуму – стійкість до вологи. На зовнішню поверхню нанесений захисний шар, який виключає вигоряння кольору.

При безлічі переваг лінолеум має значний недолік – чутливість до механічних пошкоджень. Він продавлюється під каблуками взуття, ніжками меблів, деформується від кігтів домашніх тварин.

В середньому лінолеум розрахований на службу до 10 років.

  1. Універсальне покриття

Вироби носять таке найменування, за рахунок придатності для укладання в різних приміщеннях – їх можна вибрати як для житлових, так і для громадських кімнат.

До універсальної категорії відноситься керамічна плитка і керамограніт.

Керамічна плитка

Для плитки характерна стійкість до навантажень і впливу агресивних середовищ. Вона встоїть перед різними видами забруднень і миючими засобами. Матеріал є безпечним для здоров'я, не виділяє токсичних речовин.

Керамічна плитка не стирається з часом, не втрачає початкового кольору. Вона не чутлива до вологи і води, перепадів температур. Додаткові плюси – негорючість і неелектропровідність.

Плитка і тепла підлога – ідеальний тандем. Її використовують з водяним і електричним підлоговим опаленням.

Як і інша продукція, плитка не позбавлена ​​недоліків – вона крихка при ударах і холодна на дотик. Відмінною альтернативою керамічній плитці є вінілова підлога. Це теплий матеріал і має високу зносостійкість.

Керамограніт

Фахівці називають лідером за експлуатаційними якостями. Для нього характерна висока ступінь міцності і твердості. Керамограніт витримає удари, падіння гострих предметів. Його можна монтувати навіть на нерівну поверхню. За зносостійкостю керамограніт не має рівних. Його колір не вигоряє під прямим впливом ультрафіолету, впливом агресивних хімічних речовин.

Керамограніт також вибирають при укладанні системи підлогового опалення. Він має підвищену морозостійкість, вогнетривкість, стійкість до води. Основні мінуси керамограніта пов'язані з його монтажем. Він досить щільний і твердий, тому його важко різати і обробляти.

Яке підлогове покриття краще: порівняйте наочно

Паркетна

дошка

Штучний паркет

Масивна дошка

Ламінат

Лінолеум

Вініл

Плитка

Екологічність

Натуральний, нешкідливий матеріал

Екологічний, не виділяє токсинів при використанні якісних лаків

Безпечний, натуральний матеріал

Штучного походження, містить елементи з натурального дерева

Штучний, може містити токсини

На основі синтетичних полімерів

Може бути натуральною або штучною

Довговічність

~30 років

~30 років

~ 50 років

~10-20 років

~10-15 років

~10 років

~60 років

Вологостійкість

Низька

Низька

Низька

Середня

Висока

Висока

Висока

Тепло- і звукоізоляція

Висока

Висока

Висока

Середня

Середня

Середня

Низька

Укладка

Середня

Складна

Складна

Проста

Проста

Середня

Складна

Догляд

Стандартні миючі засоби, мінімум вологи

Спеціальні засоби, мінімум вологи

Спеціальні засоби, мінімум вологи

Стандартні миючі засоби, мінімум вологи

Засоби без абразивного ефекту

Стандартні миючі засоби, м'які ганчірки

Будь-які миючі засоби і матеріали

Вибір підлогового покриття в різні кімнати

Знати, як правильно вибрати покриття для підлоги щодо матеріалу – важливо. Але також варто враховувати особливості приміщення, в якому воно буде використовуватися.

Передпокій і коридор

Оптимальний варіант – ламінат з високим класом зносостійкості. Почесне друге місце займають вініл або керамічна плитка.

Компромісне рішення – тандем декількох матеріалів. У частині приміщення біля входу можна укласти вініл, а в іншій половині – ламінат.

Як вибрати підлогове покриття в ванну і санвузол?

Справитися з підвищеною вологістю зможуть тільки керамічна плитка, вінілові підлоги і певні моделі ламінату.

Для усунення дискомфорту від холодної поверхні, окремі моделі комбінують з підлоговим опаленням.

Як правильно вибрати підлогове покриття для залу і вітальні?

Тут основна вимога – стійкість до зношування і естетичність. Найчастіше віддають перевагу ламінату, паркетній або масивній дошці.

Яке підлогове покриття краще вибрати для кухні?

Тут постійно існує ризик пролити воду, забруднити підлогу їжею. Тому використовують ламінат, плитку, наливну підлогу або вініл.

Оригінальне рішення – зонування простору кухні. Плитку або вініл укладають в ділянці кухонної поверхні і плити, ламінат – біля обіднього столу.

Як вибрати підлогове покриття в дитячу кімнату?

Приміщенню, в якому знаходяться діти, висувають високі вимоги до підлог. В першу чергу, це екологічність і безпека. Також, вони повинні бути приємними і теплими на дотик, щоб дитина не застудилась. Тому оптимальний вибір для дитячої – дошка з масиву, паркетна дошка або ламінат.

Якщо в будинку є собака, то кращим рішенням буде – вінілова підлога.

Щоб ви не заплуталися, яке вибрати підлогове покриття, ознайомтеся з таблицею:

Масивна дошка

Паркетна

дошка

Штучний паркет

Ламінат

Лінолеум

Вініл

Плитка

Найкраще місце для укладання

вітальня,

дитяча

вітальня і дитяча кімнати

вітальня, дитяча, передпокій

вітальня, дитяча, передпокій

кухня, передпокій

кухня, ванна і санвузол

кухня, ванна і санвузол

Але обов'язково при виборі підлогового покриття потрібно орієнтуватися на виробника з хорошою репутацією. Велику роль відіграє бюджет покупки.

Сегмент елітної продукції представлений масивною дошкою з високою стійкістю до зносу.

Трохи поступається в ціні паркетна дошка. Врахуйте, що вартість виробу залежить від кількості плашок на зовнішньому шарі. Трьохсмугові моделі коштують дешевше масивної дошки. Односмугові від перевіреного виробника – дорожче, ніж натуральна дошка українського виробництва.

Бюджетний варіант – ламінат, адже при його виробництві використовують менше натуральної сировини.

Паркетна

дошка

Масивна дошка

Ламінат

Лінолеум

Вініл

Плитка

Ціна

700-5000 за м.кв

2000-6000

за м.кв

200-1000 за м.кв

200-1500

за м.кв

500-1500

за м.кв

300-2500

за м.кв

У цій статті зібрані основні рекомендації. Сподіваємося наші поради допоможуть вам зрозуміти, яке підлогове покриття краще вибрати. Якщо ви все ще в сумніві, зверніться за допомогою до консультантів Holz.