Що робити якщо здувся ламінат

Ламінат — один з найпопулярніших підлогових покриттів. Його популярність обумовлена ​​відносно невисокою вартістю, простотою укладання і відмінними експлуатаційними якостями. Виготовлений ламінат з деревної сировини, тому, як і інші аналогічні покриття, не застрахований від ряду дефектів. Причини можуть бути різні. Насамперед потрібно з'ясувати чому здувся ламінат, і тільки після цього усувати проблему.

Зміст

 1. Причини здуття ламінату: 5 основних проблем
 2. Здувся ламінат, що робити?
 1. Як обійтися без повного демонтажу покриття?
 2. Заміна пошкодженого ламінату: корисні поради
 3. Запобігання здуття ламінату

Причини здуття ламінату: 5 основних проблем

Причину деформації можна визначити за типом здуття. Нерівності, що нагадують хвилі, кажуть про помилки при монтажі або про використання неякісної продукції. Викривлення і шорсткості вказують на те, що волога проникла всередину структури.

Основні причини здуття ламінату наступні:

 1. Відсутність зазорів для компенсації розширення.

Вони знаходяться між стіною і покриттям підлоги, і виконують функцію буферної зони. Залежно від виду ламінату, зазор повинен бути в діапазоні 8-12 мм. Цей параметр безпосередньо залежить від розміру кімнати, в якій укладені ламіновані плити. Так як ламінат є деревно похідним покриттям підлоги, він, певною мірою, має і риси натуральної дерев'яної підлоги - може змінювати свою геометрію в залежності від температури і рівня вологості в приміщенні. У разі відсутності простору для горизонтального розширення, панелі будуть утворювати хвилю, впираючись в стіни.

 1. Вплив вологості.

Якщо випадково пролити воду на підлогу, і швидко висушити поверхню, це не заподіє шкоди матеріалу. Інше питання — тривалий контакт з водою. Рідина проникне в структуру панелей через стики. Це призведе до здуття і деформацій. Як наслідок, панелі доведеться замінити новими — повністю або частково.

Неакуратне прибирання також призведе до здуття ламінату — частіше в ділянках з'єднання і на замках. При кожному митті підлоги, добре віджимають ганчірку, виключаючи надмірне намокання покриття.

 1. Низька якість матеріалу.

Бажання заощадити при покупці підлогового покриття може обернутися значними проблемами. Використання продукції незадовільної якості призведе до дорогого ремонту покриття або його повної заміни.

 1. Плінтуса і пороги.

Плінтус — декоративний елемент у вигляді накладної об'ємної планки. Його встановлюють по периметру приміщення, щоб надати приміщенню вишуканий вигляд. Пороги встановлюються в дверних отворах або для поділу кімнати на зони. Через міцну фіксацію з підлогою плінтуса і пороги стоять на заваді для розширення ламінату. Для того, щоб уникнути негативних наслідків після монтажу порогів і плінтусів, необхідно дотримуватися єдиного правила — кріпити декоративні елементи не до ламінату, а через ламінат до основи, при цьому в ламінаті має бути просвердлений отвір діаметром більшим діаметра кріплення на 16-20мм. Це дозволить ламінату безперешкодно ковзати по підкладці.

 1. Незадовільна основа.

Погано підготовлена основа призведе до деформації і утворення нерівностей. Тирса і стружка під ламінатом швидко вбирають вологу, що призводить до змін геометрії планок. Виправити цю проблему можна тільки при повному демонтажі ламінату і підкладки. Підставу необхідно ретельно вирівняти і висушити.

Товщина підкладки повинна відповідати товщині ламінованої дошки. Для покриття товщиною 7 мм підходить підкладка товщиною до 2 мм. Якщо панелі товщі (до 12 мм), знадобиться підкладка в 3 мм і більше. Щоб уникнути деформацій, фахівці рекомендують вибирати ламінат з плитою високої щільності.

Здувся ламінат, що робити?

При виникненні проблем з ламінатом низької якості, його розумніше повністю поміняти. Але що робити, якщо здувся ламінат перевіреного виробника? Панелі можна спробувати врятувати без демонтажу всього покриття.

Вода на ламінаті

Якщо підлога була залита водою і пройшло вже як мінімум кілька годин, ламіновані панелі необхідно зняти для усунення рідини з-під покриття. З боку пошкодженої ділянки акуратно демонтувати плінтус, послідовно розібрати панель за панеллю. Навколо пошкодженої зони також необхідно зняти кілька плит. Робити це потрібно під кутом в 45 градусів.

Далі все просто. Видалити воду, просушити панелі, підкладку поміняти на нову. Від оперативності проведення цих заходів залежить можливість подальшого використання покриття. Іноді намоклі й роздуті панелі після просушування відновлюють свою первісну форму і розмір. Але це стосується тільки якісних матеріалів.

Здуття ламінату в стиках

Причина здуття ламінату в стиках — недостатній простір між стіною і покриттям. Для усунення пошкодження необхідно провести демонтаж плінтуса. В результаті буде видно, в якій ділянці приміщення ламіновані панелі впритул підходять до стіни.

Далі потрібно зняти і підрізати панелі. Не варто переживати, що зазор буде помітний – його повністю перекриє плінтус. Зберіть панелі в єдину конструкцію, встановіть плінтус на колишнє місце.

Як обійтися без повного демонтажу покриття?

Багато власників будинків і квартир хочуть уникнути повного розбирання покриття, і шукають спосіб, як виправити, якщо здувся ламінат. Для того щоб виключити демонтаж панелей, з кімнати потрібно винести меблі, зняти плінтуса. Від кожної стіни відступити 10-15 мм. По зазначеній лінії зрізати ламінат, використовуючи лобзик.

Для прискорення вирівнювання на пошкоджену ділянку ставте важкі предмети. Після того, як панелі повернуться на колишнє місце, закріпіть плінтус по всьому периметру кімнати.

Щоб не проводити демонтаж всього покриття, можна обійтися заміною тільки пошкодженої панелі. Для цього всередині деформованої дошки намалюйте прямокутник невеликого розміру, який на кілька сантиметрів менше самої плити. Акуратно по розмітці виріжте фігуру. Витягніть її за допомогою стамески. Як тільки конструкція ослабла, дістаньте елементи, що залишилися. Ряд дощок підбийте до стіни на 10 мм і зріжте замкові з'єднання. Нову панель по периметру обробіть клейовим складом. Під кутом 45 градусів опустіть панель в нішу, що утворилася, притисніть важким предметом.

Заміна пошкодженого ламінату: корисні поради

Якщо покриття придбано порівняно недавно, в магазині можна знайти аналогічний відтінок. При первинній установці, залиште кілька дощок про запас на випадок, якщо доведеться замінити панелі, шо прийшли в непридатність.

Як виправити, якщо здувся ламінат, а потрібного дизайну немає? Вам на допомогу прийде імпровізація і фантазія. Покриття можна розібрати до ділянок, де постійно знаходяться меблі (диван, шафа і т.д.). Під ними дошки замінити на панелі будь-якого іншого кольору з тієї ж серії компанії-виробника. Головна вимога – замки на дошках повинні бути ідентичними. Так ви отримаєте ламінат потрібного відтінку і структури для заміни пошкодженої зони.

Запобігання здуття ламінату

Для виключення неприємних наслідків деформації ламінованого покриття, дотримуйтеся перевірених правил:

 • Обирайте якісне покриття відомих компаній. Такі панелі не будуть змінювати свою конфігурацію навіть при тривалому контакті з водою.
 • Клас виробу повинен відповідати умовам його використання.
 • Укладання необхідно здійснювати на ретельно підготовлену основу з надійним шаром гідроізоляції. Неприпустимо укладати покриття поверх старого паркету.
 • Для максимального захисту від вологи з'єднувати панелі клейовим способом.
 • Вологі прибирання поверхні підлоги проводьте акуратно – з мінімальною кількістю води.
 • Не прикручуйте до покриття предмети: меблі, кріплення радіаторів і т.д. Для фіксації з'єднайте предмети через отвір в панелях безпосередньо зі стягуванням.
 • Для поліпшення водовідштовхувальних властивостей періодично покривайте панелі поліролями або воском. Вони оберігають внутрішню поверхню дощок від проникнення вологи.

Грамотним рішенням буде запобігання здуття і деформацій підлогового покриття на стадії його укладання. Щоб не ворожити «чому здувся ламінат?», монтаж необхідно проводити з дотриманням всіх вимог, враховуючи ширину компенсаторних просторів від підлоги до стіни. Купуйте якісну продукцію, стійку до впливу вологи. Заплативши один раз, вам не доведеться витрачати час і сили на виправлення дефектів і пошкоджень покриття в ході експлуатації.