Що таке дверні добори і навіщо вони потрібні?

Двері несуть не тільки функціональне навантаження, але і є невід'ємною частиною інтер'єру. При монтажі дверей часто доводиться стикатися з необхідністю установки доборів. Ці декоративні планки замінили звичні оштукатурені або пофарбовані отвори. Вони накладаються в стик між стіною і дверною коробкою, покращуючи комплексну обробку отвору.

Що таке добори (або правильніше, дверні планки), яка їх роль в інтер'єрі і які види планок існують, читайте в статті.

Зміст

 1. Для чого потрібні дверні добори?
 2. Які бувають добори?
 3. Як правильно вибрати добір для дверей?

Для чого потрібні дверні добори?

Добори для дверей або розширювачі виглядають, як дощечки. Навіщо потрібні? Дверні добори нарощують потрібну ширину коробки при монтажі дверей.

Стандартно в фабричних умовах полотна випускають з коробом товщиною близько 8 см. Товщина стін в оселях, як правило, набагато більше. Цю різницю здатний компенсувати добір. Він закриває ділянку стіни, який не може прикрити короб.

Крім компенсації різниці розмірів отвору, дверні добори акуратно маскують дефекти укосів. Особливість планок – зміцнення конструкції. Їх можна використовувати не тільки по відношенню до дверей, але і арок, віконних прорізів.

Декорування дверного отвору надає закінчений вигляд двері і допомагає полотну вписатися в інтер'єр.

Добірні планки підбирають:

 • під відтінок полотна;
 • в тон плінтуса;
 • в колір стін;
 • контрастного відтінку, який допоможе виділити конструкцію дверей.

Які бувають добори?

Стандартна товщина добірних планок – 100 мм, довжина – 2,1-2,2 м. Ширина рейок визначається варіантом двері. Найчастіше виробники постачають вироби спеціальними пазами для простоти кріплення до коробки. Майстер вимірює дощечку і вирізає потрібний розмір.

Коригуючи габарити планки, можна паралельно приховати нерівності стіни. Для цього рейці надають конусоподібну форму. Якщо для дизайну приміщення необхідний монтаж рейки шириною 40 см і більше, використовують стикування декількох планок між собою.

За типом розташування дощечки бувають горизонтальні і вертикальні. Щодо конструктивних особливостей добори для дверей випускають наступних видів:

 • з кромкою;
 • без кромки;
 • телескопічні.

Варіанти з кромкою і без неї відрізняються тільки наявністю цієї самої кромки, яка виконує естетичну функцію.

Раніше дверні планки з крайкою і без використовувалися часто, сьогодні виробники перейшли на телескопічні добори. Добірні планки телескопічного виду - це ті ж прямі дощечки, але на їх торцевих панелях прорізані поздовжні отвори.

Дані види також називають набірними елементами. З їх допомогою здійснюється стикування з дверною коробкою. .

Телескопи регулюються в межах 1-2 см. Моделі випускають шириною від 90 до 400 мм. Телескопічні добори будуть незамінні в разі, коли товщина стіни перевищує 14 см.

Набірні моделі відрізняються універсальністю. З їх допомогою можна закрити стіни в отворі будь-якої товщини.

Як матеріал виробники використовують МДФ.

Дверна планка з МДФ має дерев'яний каркас і внутрішню конструкцію за принципом сот. Планка зверху покрита шпоном або ПВХ-плівкою.

Для надання виробам стійкості до забруднень і пошкоджень, на їх поверхню наносять лак.

Перевага матеріалу – невелика вага, що спрощує монтаж.

Як правильно вибрати добір для дверей?

Вибір планок для міжкімнатних та вхідних дверей не має особливих відмінностей. Єдина різниця полягає в тому, що коробка з металу не має відповідного паза для кріплення декоративної планки.

 • Для міжкімнатних конструкцій товщина продукції стандартно становить 10-14 мм.
 • Для вхідних моделей краще вибирати варіанти товщі – 15-25 см.

Перед тим як замовити дверні добори, спочатку потрібно правильно заміряти дверний проріз.

Добори для дверей хоч і не є складним в плані конструкції виробом, все ж вимагають до себе особливої ​​уваги. Фахівці рекомендують купувати декоративні елементи і полотно з однієї серії, щоб повністю виключити відмінності по тонам.

Важливо грамотно провести заміри і обчислити потрібну квадратуру добору. Тільки так він зможе перекрити всю товщину стіни. Неякісний монтаж планок викличе не тільки естетичні, але і функціональні проблеми в експлуатації двері. Помилка, як у виборі, так і в установці, здавалося б, такої незначної деталі, може зіпсувати все враження про інтер'єр. У питанні монтажу головне – довіритися професіоналам.

Фахівці Holz з великим досвідом роботи в сфері дверних конструкцій, вони якісно встановлять двері, акуратно підріжуть і грамотно встановлять добірні планки. Як результат – гармонійний інтер'єр без "підводних каменів".

Виберіть бажану мову сайту