Приховані двері — це не атрибут шпигунських серіалів, а цілком доступний і затребуваний елемент сучасного інтер'єру. Завдяки особливій конструкції, вони здатні повністю злитися з обстановкою, підтримати цілісність і оригінальний стиль приміщення.

Двері невидимки доречні, коли необхідно розширити простір, візуально витягнути або розтягнути стіни. Також використовуються, коли є необхідність облаштувати потаємні приміщення.

Попит на двері з прихованим коробом народжує безліч пропозицій. Виробники регулярно поповнюють свій арсенал новими моделями-невидимками. Їх розрізняють за кількома ознаками: тип відкривання і матеріал, який застосовується для обробки.

У цій статті розглянемо:

 1. Що таке двері прихованого монтажу?
 2. Що робить двері невидимими?
 3. Види прихованих дверей
 4. Види прихованих дверей щодо способу відкривання
 5. Різновиди невидимих ​​дверей за типом обробки
 6. Особливості установки дверей прихованого монтажу

Що таке двері прихованого монтажу?

Двері з прихованою коробкою — це такі конструкції, які непомітні на поверхні стін. Їх присутність можна визначити по невеликій щілині між такою ж невидимою коробкою і полотном. Також помітити їх можна завдяки ручці в стандартному виконанні.

Якщо потрібно добитися ефекту повної невидимості, попросіть у консультантів показати на вибір спеціальні непомітні ручки.

Невидимі двері затребувана завдяки безлічі плюсів:

 • Монтаж без лиштви. Підібравши колір полотна в тон стіни, ваші двері стануть непомітними. Ця гідність ніяк не впливає на їх експлуатаційні властивості.
 • Міцність і витривалість. Ці якості гарантує алюмінієвий каркас і коробка.
 • Беззвучне закриття, відмінні шумо- і теплоізоляція.
 • Можливість оформлення прорізів різного розміру. Виробники пропонують моделі як стандартних габаритів, так і вироби в стелю.
 • Широкий світловий отвір. Відсутність короба збільшує простір при відкритті дверей.
 • Великий вибір оздоблення. Виробники розробляють різноманітні варіації. Серед них є готові вироби: під фарбою, шпоном або ламінатіном. А також моделі для індивідуального дизайну.
 • Простота в догляді. Щоб полотна і дверний блок прослужили якомога довше, потрібно виключити використання агресивних миючих засобів на основі абразивних речовин і застосування жорстких щіток з металу або пластику.

Що робить двері невидимими?

Щоб домогтися невидимості, використовують кілька технічних підходів:

 1. Коробка прихованої установки без лиштви.

Даний елемент після монтажу шпаклюється і зливається зі стіною. В результаті створюється відчуття акуратно оформленого отвору.

 1. Полотно з особливого матеріалу.

Такі вироби називають дверима "під обробку" — їх можна покривати фарбою і обклеювати шпалерами. Якщо немає завдання заховати двері в кімнаті, можна вибрати моделі зі стандартним заводським декоруванням. Використовуючи контрастні кольори, можна внести певну "родзинку" в дизайн.

 1. Приховані петлі.

Для фіксації полотен використовують врізані петлі особливої ​​конструкції.

Фурнітура розташовується в дверному коробі і непомітна в закритому положенні. Спільно з невидимими дверима використовують поворотні пристрої (для маятникових і роторних варіантів). За рахунок таких механізмів двері можна не оснащувати ручками.

 1. Приховані ручки.

Даний варіант передбачає застосування врізної фурнітури, яку найчастіше встановлюють на розсувних дверях. Підібравши ручки в тон обробки дверей, фурнітуру можна зробити практично непомітною.

Види прихованих дверей

Щодо конструкції двері прихованого монтажу виробляють:

 • односторонні. Головний їх плюс — незначна товщина. Застосовують в тому випадку, коли немає необхідності маскувати дверний отвір по обидва боки.
 • двосторонні. Виконують відповідно до товщини перегородки – вони можуть мати будь-яку товщину. Навіть при дуже великих параметрах товщини не варто переживати, що дверний блок буде важким. Полотна виготовляють зі спеціальних легких матеріалів. Їх вага не більше стандартних дерев'яних виробів такого ж типу. Можуть мати різне оформлення, наприклад, з одного боку декоративну стандартну обробку, з другої – індивідуальний дизайн (незвичайне фарбування, фото, шпалери).

Двері без лиштви класифікують ще за кількома ознаками:

 • спосіб відкривання;
 • наявність обробки.

Види прихованих дверей щодо способу відкривання

Механізм відкривання може бути одного з наступних типів:

 1. Розпашні. Найпоширеніший тип конструкцій. Відкриття відбувається при натисканні на одну зі сторін полотна. Популярність обумовлена ​​їх універсальністю. Встановлюють в квартирах і офісах.
 2. Маятникові. Відкриваються в дві сторони за принципом дверей метро.
 3. Карусельні або рото двері. Мають єдину вісь обертання в центрі отвору. При відкритті повертаються навколо цієї осі.
 4. Розсувні. Моделі також називають полотнами касетного типу. Вони відкриваються, зміщуючись паралельно стіні або в спеціальну нішу в стіні. Такі міжкімнатні двері з прихованою коробкою не захаращують простір, підійдуть для кімнат з невеликою площею, де відчувається нестача вільного місця.

Різновиди невидимих ​​дверей за типом обробки

Виробники пропонують різні види оформлення полотен. Серед них є моделі в заводському виконанні, які вже покриті фарбою, ламінованою плівкою або шпоном.

Можна підібрати двері, які можна декорувати самостійно. Такий варіант може стати воістину невидимим, якщо його дизайнерські оформити під колір і фактуру поверхні стіни.

При створенні монолітних інтер'єрів найчастіше використовують полотна:

 • під фарбування;
 • під шпалери;
 • під панно;
 • під панелі.

Двері прихованого монтажу під фарбування — найбільш простий спосіб декорування та маскування.

Фарбування проводиться тими ж фарбами, що і фарбування стіни. Розрізнити, де знаходяться двері, можна по незначному зазору (близько 2 мм) по всьому периметру полотна. Використовуючи нестандартні різновиди забарвлення (графіті, імітація ландшафту), ці простори можна повністю приховати.

Двері під шпалери посилять ефект невидимості при правильному виборі фактури і малюнка.

Максимальний результат досягається при використанні шпалер з вертикальними смугами, які приховують щілини між полотном і коробом.

Маскування під панно.

Оформлення під панно неможливо без професійної допомоги. Принцип полягає в розміщенні на стіні панно з фотошпалер. На стіну фіксується рамка з витисненого картону або дерева, в неї поміщається картинка або фото. Гостям житла навіть не прийде в голову, що за панно знаходяться невидимі двері.

Аналогічні настінні панно можна розмістити по всій поверхні стіни, експериментуючи з розмірами. Такий підхід стане не тільки оригінальним дизайнерським елементом, але змусить гостей понервувати з пошуком двері.

Оптимальне рішення — двері з прихованим коробом, замасковані під панелі.

Єдина проблема — панелі доведеться встановлювати по всій поверхні стіни або хоча б на тій області, яка прилягає до дверей. При правильному виборі габаритів прямокутного облицювання, повністю ховаються зазори дверного отвору.

Щоб ефектніше замаскувати двері під панель, можна використовувати ротополотна, які не вимагають застосування ручок. Для відкриття полотна досить штовхнути його в одну зі сторін. Роторні двері роблять поверхню монолітною, дізнатися, де отвір, досить важко.

Двері у всю висоту приміщення — обдурять зір навіть самого уважного гостя.

Щілини полотна вгорі і внизу збігаються з лініями підлоги і стелі, не приваблюють уваги. Такі моделі виробляють тільки під замовлення з урахуванням габаритів конкретного приміщення.

Високі двері прихованої установки позбавляють від проблем щілин в двох напрямках — по горизонталі і вертикалі. Такі полотна матимуть тільки вертикальні зазори, які легше замаскувати.

Особливості установки дверей прихованого монтажу

Без належного досвіду установка дверей з прихованим коробом стане непосильним завданням. Головне в процесі монтажу — попередня підготовка стіни.

Дверний блок монтують під час ремонту, поки ще не виконана фінішна обробка стін або обшивка гіпсокартоном. Установка полотна проводиться на чистову підлогу або по завчасно виконаному рівню. Простір між полотном і підлогою має становити не менше 10 мм.

Установка касетної двері ускладнюється необхідністю проведення підготовчих робіт. Перед монтажем полотна організовують порожнину, в яку буде ховатися дверне полотно. Для цього в стіні вирізують нішу або використовують накладки з гіпсокартону. Підготовчі роботи неодмінно спричинять за собою додаткові фінансові витрати.

Однозначно, монтаж прихованої конструкції вийде дорожче, ніж установка стандартних дверей. /p>

Але витрати можна мінімізувати, якщо запросити монтажників магазину Holz. Вони підкажуть, які приховані двері оптимально підійдуть для приміщення, допоможуть з вимірами і організацією ніш для дверей. Завдяки професіоналам монтаж дверей пройде "гладко", а ви отримаєте абсолютно нові та оригінальні рішення в дизайні житла.

Двері з прихованими петлями — недешеве задоволення. Тому підбираючи виріб, звертайте увагу не тільки на естетику і функціональні якості, а й на компанію-виробника.

В інтернет-магазині Holz представлені невидимі двері таких перевірених і надійних виробників, як Secret Doors, Папа Карло і RODOS.