Вибір покриття для підлоги повинен грунтуватися не тільки на естетичних якостях продукції, але і на її експлуатаційних характеристиках. Щоб зробити грамотний вибір, потрібно враховувати і такий важливий параметр, як стабільність. Про те, що таке стабільність паркетної дошки і на що вона впливає ми детально розповімо в цій статті.

стабільність паркетної дошки

Стабільність паркетної дошки — що це?

Багато покупців впевнені, що стабільність – це всього лише здатність матеріалу зберігати свої габарити при змінах вологості або температури. Насправді це поняття набагато ширше.

Стабільність паркетної дошки – це здатність покриття багаторазово витримувати складні умови використання. Також в це поняття входить час після негативних впливів, протягом якого покриття збереже привабливий вигляд, не втрачаючи при цьому експлуатаційних характеристик.

На що впливає стабільність паркетної дошки?

  1. На довговічність підлогового покриття;
  2. На період, протягом якого покриття буде мати привабливий вигляд;
  3. На стійкість до вологих прибирань і ультрафіолету.

Для додання продукції стабільності застосовують різні методи обробки деревини, кожен з яких визначає тривалість експлуатаційного періоду та вартість паркетної дошки. Відповідно, чим вище значення, тим дорожче покриття.

Якщо покриття не має підвищену стабільністю, це не означає, що дошка неякісна. Головне, щоб покриття відповідало нормативної документації, яку надає виробник.

Необхідно враховувати, в яких умовах буде експлуатуватися підлога. Виходячи з цього, вибирати параметр стабільності:

  • Для приміщень, які піддаються високим навантаженням, зі значною прохідністю (коридори, вітальні) краще вибирати дошки з підвищеним параметром стабільності.
  • Для кімнат з низькою прохідністю, таких як спальня, можна зупинити свій вибір і на менш стійкому до навантажень покритті. У таких конструкцій є незаперечна перевага – доступна ціна.

Як визначається стабільність паркетної дошки?

Сьогодні виробничі прийоми стабілізації виробів досягли такої досконалості, що навіть досвідчений консультант тільки за зовнішнім виглядом не може точно визначити показник стабільності.

І все ж є перелік характеристик, які допоможуть його визначити:

  1. Тип розпилу деревини. В результаті технічних досліджень доведено, що паркетні дошки, отримані шляхом радіального розпилювання деревини, більш міцні і стабільні. Це пов'язано з розташуванням волокон. У таких дошках деревні волокна розташовуються уздовж, зберігаючи надійні зв'язки один з одним.
  2. Коефіцієнт сушки. Параметр визначає здатність продукції зберігати початкову форму при змінах температури. Найбільший коефіцієнт сушіння має сосна, акація і самшит. Низький параметр характерний для деревини дуба, берези та липи. Для кімнат з високою вологістю вибирають покриття з деревини зі значним вмістом смол – тик або бамбук.
  3. Твердість. Характеризує стійкість до механічних впливів. Чим вище твердість матеріалу, тим сильніші навантаження і удари зможе перенести покриття, не залишаючи при цьому вм'ятин і подряпин.
  4. Стан замкової системи. Правильна обробка замків забезпечує довговічність всього підлогового покриття. Міцно з'єднані замки виключають ризик утворення щілин і просторів, в які може проникнути вода. Замкові з'єднання окремих моделей не мають захисту від вологи. В результаті замки деформуються, покриття починає скрипіти і при перепадах вологості змінює геометричні розміри.
  5. Захисний шар. Фінішна обробка підлогового покриття передбачає два способи – нанесення лаку або масла. Під лаком дошки виглядають витончено і привабливо. Однак лак не забезпечує повний захист від підвищеної вологи. Дошки, покриті маслом, виглядають більш природно, але не так презентабельно, ніж під лаком. При цьому вони гарантують гарний захист покриття від надлишку води.
  6. Вартість. Найбільш об'єктивний параметр. Підвищення стабільності призводить до зростання вартості дощок.Щоб поліпшити експлуатаційний показник, компанії-виробники підвищують якість обробки деревини, вибирають кращу сировину, застосовують додатковий захист.

Щоб покупка виявилася виправданою, перш за все визначте умови, в яких буде покладена паркетна дошка. Правильно підібравши параметр, можна бути впевненим, що продукція прослужить багато років, не втратить свого привабливого зовнішнього вигляду і технічних характеристик.