Історія ламінату - цікаво про підлогові покриття

Зміст:

  1. Історія створення ламінату від компанії Pergo
  2. Сучасний якісний ламінат 21 століття
  3. Цікаві факти про ламінат

Історія створення ламінату від компанії Pergo

Ламінат почав використовуватися вже з 50-х років. Прабатьком стала шведська компанія Perstorp AB.

Сучасний ламінат сягає своїм корінням в цю компанію, яка назавжди змінила уявлення про підлогове покриття, його характеристики та властивості. А також дала новий виток розвитку для підлогових покриттів, які припали до душі людям по всьому світу. Так, сьогодні він застосовується як в різних приміщеннях, так і стилях інтер'єру.

У 1977 році вперше було створено ламіноване покриття для підлоги компанією Perstorp AB.

Бренд почав активно випускати нові лінії підлогового покриття, тим самим завойовуючи авторитет у покупців по всьому світу. З тієї причини, що попит на товар був високим, компанія прийняла рішення розширюватися. І в 1990-х роках набула новий завод.

На той час у Perstorp AB вже було багато конкурентів, відповідно, за визнання споживача доводилося боротися з більшою силою. І тому вони випустили лінію покриття під назвою Pergo Publiq. Дане покриття завоювало не тільки європейський ринок, але ринок США.

ламінат Pergo

Пізніше Perstorp AB пропонує покриття, яке має революційний спосіб обробки. В результаті, на ринку з'являється новий ламінат TitanX, головна перевага якого - стійкість до подряпин. До того ж, всі моделі оснащуються замковою системою, яка в рази полегшує процедуру укладання.

З плином часу компанія переростає в справжній величезний концерн, який має підрозділи по всьому світу. До того ж, скорочується назва до звичного багатьом "Pergo". Виробник активно працює над експлуатаційними характеристиками - підвищує його ударостійкість, зносостійкість. Паралельно з цим і розширюється асортимент. Pergo починає імітувати натуральні матеріали, створювати рельєфні поверхні. Таким чином, увага покупців приковувалася саме до продукції Pergo.

ламінат Pergo

Зараз же ламінат Pergo - це багатошарові конструкції, які створюються шляхом міцного з'єднання всіх шарів під впливом високого тиску. За рахунок цього процесу і забезпечується міцність, яка і робить продукцію настільки затребуваною. А ось верхній шар покриття оформляється за допомогою лакового покриття в кілька рядів. Слід зазначити, що такий лак позитивно впливає на властивості ламінату - він стає більш стійким до пошкоджень, подряпин, сколів, а також впливає зовнішнім чинникам.

Слід зазначити, що виробник не зупиняється на досягнутому, постійно ведуться розробки по наданню існуючим моделям нових унікальних властивостей. Дизайнери підбирають нові текстури, кольорові гами, щоб пропонувати споживачам дійсно конкурентні товари.

Сучасний ламінат 21 століття

Безумовно, в порівнянні з 20 століттям, зараз ламінат не тільки виглядає інакше, але і має інші експлуатаційні характеристики. Так, зараз він:

  • міцніший;
  • стійкий до різного роду пошкоджень;
  • водонепроникний;
  • може імітувати як деревину, так і будь-які інші матеріали;
  • екологічно безпечний.

До того ж, зараз є безліч класів і різновидів покриття, в залежності від його зносостійкості і ін. Так, найбільш популярні класи - 32 і 33, оскільки вони підходять як для житлових, так і комерційних приміщень.

ламінат Pergo

Слід зазначити, що розвиток ламінату відбувався за двома напрямками - еволюція плити-основи, розвиток високих експлуатаційних характеристик. Так, тільки з 1980-х років почали виробляти підлоги на основі ДСП. Такий прорив уможливив ламінування дощок, що дозволяло їм ставати більш зносостійкими і міцними. Як правило, такі ламінати були з профілем "гребінь-паз" - при їх з'єднанні потрібно було використовувати клей. Широку популярність вони здобули за рахунок того, що їх вартість була доступною - приблизно ідентичною ціні лінолеуму.

Наступний етап еволюції - впровадження технології HDF - плити-основи. Таку систему запропонувала бельгійська фірма Unilin. Така зміна була зумовлена ​​тим, що далеко не всі споживачі хотіли клеїти дошки, оскільки вміли робити це тільки кваліфіковані працівники. Ось виробники і почали випускати безклєйовий ламінат. На зміну клейовій технології прийшла замкова. Замки були двох видів - засувки і вкладиші.

ламінат

Ламінат з плитами HDF має зараз щільність від 900 до 1000 кг/м³. Безумовно, еволюція ламінованого профілю не буде стояти на місці, адже постійно впроваджуються нові технології, які позитивно впливають не тільки на експлуатаційні характеристики матеріалу, але і на його зовнішній вигляд.

До того ж, вже кілька років ведуться активні розробки для того, щоб можна було підвищити вологовідштовхувальні властивості за рахунок матеріалу і знизити його собівартість. Є навіть варіант переходу на волокно однорічних рослин, оскільки в такому випадку матеріал на 100% буде екологічно безпечним.

Цікаві факти про ламінат

А ви знали, що ламінат родом з США? А до нас він прийшов завдяки своєму привабливому зовнішньому вигляду і доступною вартості. Саме імітація дерева і підштовхує багатьох людей до покупки. Причому його ціна на порядок нижче вартості, наприклад, паркетної дошки.

Чи знали ви, що ламінат за своїми характеристиками не поступається покриттям з натуральної сировини? А ось останні мають суттєві недоліки. Ламінат не має таких "мінусів". Він має більш тривалий термін експлуатації, ніж паркет. А ось догляд за ним в рази простіше.

ламінат

Багато хто не знає, що перед укладанням водостійкий або звичайний ламінат повинен пройти акліматизацію. Його потрібно протримати в закритій упаковці 48 годин в приміщенні, в якому планується його укладати.

А ви знали, що з поверхні ламінату можна без проблем видаляти плями, відколи або навіть подряпини? Так, це можливо за допомогою спеціальних засобів, які до того ж, ще й збільшують термін його експлуатації до 25 років.

Ви знали, що раніше покупку ламінату могли собі дозволити тільки забезпечені люди. Зате тепер таке покриття є для кожної людини, адже на ринку представлено безліч класів, видів і цінових категорій продукції. Залишається тільки визначити, який ламінат краще для тих чи інших цілей.

А ви знали, що з монтажем звичайного ламінату зможе впоратися навіть новачок? Важливо тільки знати основні правила укладання.