Як укладати вінілову плитку

Вінілові підлоги швидко набирають популярності. Їх вибирають як альтернативу паркетній дошці, ламінату, лінолеуму та керамічній плитці.

Вініл – міцний, надійний, водостійкий, довговічний, має хорошу теплопровідність. Ще вінілова плитка відома своєю універсальністю. Її можна укладати у всі кімнати і навіть у ванну, як альтернативу кахлю. І це далеко не всі переваги вінілу.

На вибір дизайнів він випереджає інші покриття для підлоги. В асортименті різні фактури, кольори, розміри. Єдина істотна відмінність — спосіб укладання. У вінілової плитки їх всього два — клейової та замкової.

ЗМІСТ:

 1. 7 порад з укладання вінілової плитки
 2. Які інструменти потрібні для укладання вінілової підлоги
 3. Підготовка основи для укладання вінілової плитки
 4. Як укладати вінілові підлоги клейовим способом: покрокова інструкція
 5. Як зробити укладання вінілової плитки з замковим з'єднанням (Відео)
 6. Дизайн укладання вінілової підлоги: 5 цікавих варіантів
 7. Догляд за вініловими підлогами після укладання: 3 основні поради

7 порад з укладання вінілової плитки

Не важливо який тип укладання вінілу ви вибрали: клейовий або замковий, основні поради однакові.

 1. Вініл монтують тільки на рівну підлогу, незалежно від того, що клейовий це спосіб укладання або укладання на підкладку. Допустимі перепади не більше 2 мм на 2 м погонних. Для всіх способів укладання вимоги до основи однакові.
 2. Основа не повинна бути вологою. Вологість основи не повинна перевищувати більше 2% у разі цементної стяжки та не більше 0,5% у разі ангідридної (гіпсової). Щоб перевірити основу, використовують вологомір. За його відсутності вологість можна вимірювати домашнім способом. Знадобиться звичайна порожня банка на три літри, її потрібно перевернути шийкою вниз. Таку конструкцію встановлюють на чорнову основу та залишають на добу. Якщо на стінках банки з'явилися краплі конденсату, поверхня надто волога - укладання краще відкласти до залишкової вологості стяжки, відповідно до вимог під покриття.
 3. Перед та під час укладання слідкуйте за температурним режимом у приміщенні. Температура приміщенні при укладанні повинна бути в межах 18-27°С. Якщо в кімнаті встановлена система «тепла підлога», вимкніть її і не вмикайте після завершення робіт ще 5 діб.
 4. Вініл досить легкий у роботі матеріал, тому його можна надрізати звичайним канцелярським ножем. Але його леза швидко тупляться, тому краще щоб було 2-3 запасні леза. Прорізається шар із лицьового боку, а з зворотного боку дорізається. Розкрій під труби роблять за картонними лекалами.
 5. Залишайте технологічний проміжок від стіни по 5 мм для маленьких і 10 мм для великих кімнат. Вініл виготовлений з екологічно чистих матеріалів, тому згодом через коливання температур, сильного нагрівання від сонця панелі мають властивості розширюватися, як і будь-який інший вид покриття для підлоги. Через це потрібен технологічний проміжок по периметру кімнат. Якщо ця порожнеча є, вініл є куди розширюватися; якщо зазору немає, планки при розширенні упираються в стіну і поверхня підлоги викривляється - планки стають «будиночком».
 6. Якщо ви плануєте самостійно монтувати клейовий вініл, рекомендуємо до встановлення зробити «суху» укладання. Так ви зможете уникнути похибок при помилках у розмітці.

Які інструменти потрібні для укладання вінілової підлоги

Для встановлення потрібні:

 • рукавички;
 • рулетка;
 • маркувальний шнур;
 • скотч;
 • олівець;
 • косинець;
 • ніж будівельний чи канцелярський.

Це список основних інструментів. Виходячи з того, який спосіб укладання вінілу ви вибрали, потрібно підготувати інші інструменти.

Підготовка основи для укладання вінілової плитки

Найважливіше - поверхня має бути ідеально рівною та сухою. За підвищених показників вологості до 4% бажано додатково провести гідроізоляцію. Вона захистить від дії вологи, появи грибка.

Вініл можна укладати на різні поверхні. Але важливо враховувати правильну підготовку залежно від покриття:

 • Бетон. Не можна стелити, якщо є ямки, горбики, тріщини понад 10 мм. Вирівнюють бетон за допомогою стяжки або спеціальною ремонтною сумішшю.
 • Дерев'яна підлога. Використовуйте шпаклівку, щоб закрити дірки та щілини на поверхні. Ще дерев'яну підлогу вирівнюють за допомогою фанери чи ДСП.
 • Лінолеум. Якщо він цілий, без дірок та тріщин, спеціально готувати його не потрібно. Можна укладати вініл без використання додаткової підкладки. Якщо дефекти є, краще повністю зняти старий лінолеум та зайнятися підготовкою основи під вініл.
 • Ламінат. Можна укладати вініл із серії Rigid, якщо на поверхні немає дефектів, здуття або планок, що роз'їхалися.
 • Керамічна плитка. Підходить для Rigid вінілу за відсутності різких перепадів, сколів та тріщин не більше 10 мм.

Важливо! Вініл не можна укладати на м'які поверхні, наприклад, на пробку. Покриття прогинатиметься і швидко прийде в непридатність.

Як укладати вінілові підлоги клейовим способом: покрокова інструкція

Вініл з клейовими замками з'єднується у спеціальні пази, та додатково фіксуються за допомогою клею. До переліку основних інструментів слід додати:

 • шпатель;
 • валик;
 • клей.

Порада! Рекомендуємо використовувати спеціальний склад – дисперсійний клей, орієнтований для укладання вінілового покриття. Категорично заборонено використовувати клей для інших матеріалів.

 1. Розмітка підлоги

Розмітка для підлоги необхідна, щоб акуратно монтувати дошки і уникнути додаткових витрат вінілу.

Порада! Не використовуйте крейду для нанесення розмітки. Від нього залишиться пилюка і під час монтажу плитка може приклеїтися ненадійно.

 1. Нанесення клею

Щоб нанести клей, потрібно використовувати шпатель із зубцями. Потім умовно поділити поверхню на невеликі сектори по 1-1,5 кв. м. і за допомогою зубчастого шпателя в невеликій кількості нанести клей виділеним секторам.

Важливо! Більшість спеціалізованих клеїв використовують з урахуванням часу «витримки». Тому клеїти вініл треба лише через 10-15 хвилин з моменту нанесення клею. Це дозволяє покращити зчеплення вінілу з поверхнею.

 1. Укладання з клеєм

Приклеюючи вініл на основу, уникайте потрапляння повітря під покриття. Після приклеювання невеликої ділянки, наприклад, 1-2 кв. м., поверхнею треба пройтися валиком, щоб видалити повітряні бульбашки.

Якщо після прокатки з'явилися надлишки клею, відразу видаліть ганчіркою або сухою губкою. Головне — встигнути до того, як він висохне.

Клей схоплюється і повністю висихає не швидко – знадобиться від одного до трьох днів, залежно від складу. Якщо є дефекти або щілини після укладання, візуально сховати їх допоможе силіконовий герметик.

Якщо використовувати панелі, які мають свою клейову поверхню, то монтаж можна почати з кута кімнати — розмітка для цього не потрібна. Це спрощує та прискорює процес роботи. Надійно фіксується за умови, що основа чиста та рівна.

Висихає самоклеюча вінілова плитка за 2 години. Ходити по підлозі можна одразу після завершення монтажних робіт.

Укладання вінілової плитки із замковим з'єднанням

Вініл із замковим з'єднанням монтується без клею. Для його укладання не обов'язково робити розмітку.

Монтаж починають від стіни, розміщуючи планки так, щоб замки дивилися у центр кімнати.

Перед монтажем замкового вінілу необхідно підготувати додаткові інструменти:

 • підкладка;
 • гумовий молоток;
 • клинки.

Порада! Підкладку рекомендуємо стелити для більшої стабільності покриття, та покращення тепло- та звукоізоляції. У підкладці немає необхідності, якщо у вас стоїть система теплої підлоги.

Як зробити укладання вінілової підлоги із замковим з'єднанням: покрокова інструкція

 1. Укладання проводиться з кута за напрямком зліва направо. Рекомендуємо залишити невелику відстань між стіною та покриттям: близько 5 мм для маленьких кімнат та 10 мм для великих.
 2. Монтаж починається вздовж стіни та до протилежної, замикаючи краї планок. Останню планку у ряду зазвичай підрізають. Відрізаний фрагмент стає першим елементом у наступному ряду.
 3. Після укладання першого ряду перевіряється його лінійність. Для його фіксації встановлюються клинки між стіною та покриттям.
 4. Для максимального зчеплення панелей із поверхнею застосовують гумовий молоток. Він ідеально підходить для вінілових панелей, не залишає тріщин та подряпин на поверхні.
 5. Після завершення процесу монтажу поверхню миють та встановлюють плінтус.
 6. У приміщенні з підвищеною вологістю, а саме у ванних кімнатах, необхідно обробити шви після завершення монтажу.

Детальну інструкцію з монтажу ви можете переглянути в нашому відео.

Монтаж вінілової плитки із замковим з'єднанням (Відео)

Дизайн укладання вінілової підлоги: 5 цікавих варіантів

У каталозі вінілової підлоги дуже багато дизайнів: є під дерево, при цьому деякі малюнки повторюють цінні та рідкісні породи, натуральний камінь, шліфований бетон, різноманітні декоративні візерунки. Всі варіанти дизайну можна комбінувати один з одним, оскільки кожне поверхневе покриття має однакову товщину — 4,5 мм.

Вибираючи для підлог вініл, в реальність можна втілити навіть найсміливіші дизайнерські задуми.

Популярні дизайни укладання вінілової підлоги

 1. Класичний однотонний дизайн. Такий варіант буде добре виглядати тільки якщо буде поєднання на контрасті — у стін і підлоги різний колір. Якщо і стіни, і меблі, і аксесуари будуть у відтінках одного кольору, це швидко набридне, викличе зневіру, чинитиме гнітючий ефект.
 2. Для різноманітності малюнка використовують різні відтінки одного й того самого дизайну. Таким чином, часто приміщення ділять на зони, вибравши для кожної зони свій колір.
 3. Укладають у різних геометричних фігурах. Наприклад, щоб чітко виділити квадрати, планка у сусідньому квадраті укладається під кутом 90 градусів щодо один одного.

Єдине треба врахувати, що для замкового вінілу є лише один спосіб укладання – палубний. Якщо стелити планки вздовж кімнати (від дверей до вікна), приміщення візуально витягнеться, якщо впоперек навпаки, зменшитися. При цьому можна викладати і по прямій лінії, і по діагоналі. Такий метод добре маскує шви. Візуально розширює межі кімнати. Єдиний недолік діагонального укладання в тому, що може знадобитися більше матеріалу.

Для монтажу клейового кварц-вінілу є більше способів: вже описаний палубний і по діагоналі, квадратами, фігурний.

Порада! Який би спосіб ви не вибрали, після укладання кожного ряду перевіряйте його лінійність. Так загальний дизайн підлоги виглядатиме досконало. Крім того, правильно встановлені планки мінімізують появу щілин через деякий час після їх монтажу.

Догляд за вініловими підлогами після укладання: 3 основні поради

Вініл — матеріал, який не потребує вимогливого догляду. Але все ж таки є кілька правил з чищення та догляду, яких рекомендуємо дотримуватися.

Вибір способу очищення залежить від рівня забруднення приміщення.

 • Щоб протерти пил, використовуйте серветки з мікрофібри, м'які щітки та ганчірки.
 • Щоб усунути забруднення, достатньо вологого чищення без миючих засобів.
 • Щоб очистити плями, вибирайте миючі засоби з неагресивним складом, без відбілювача та аміаку.

При правильному укладанні та догляді вінілові підлоги прослужать більше 15 років. Покриття поєднує в собі всі вимоги, які можуть виникнути у власників приміщень: різноманітність фактур та відтінків, екологічність, зносостійкість, водонепроникність, простота укладання та догляду.

Якщо ви вирішили робити укладання вінілової плитки самостійно, радимо прислухатися до рекомендацій, описаних вище. Якщо у вас залишилися додаткові питання або потрібна допомога по укладанню нових підлог, телефонуйте нам або натисніть кнопку Зв'язку і ми вам передзвонимо.

Holz швидко допоможе вирішити проблеми з ремонтом.

Виберіть бажану мову сайту