Як встановити двері: 5 етапів монтажу дверних конструкцій

Двері – важлива частина внутрішнього простору будинку, вони повинні привабоювати і довго служити. Про те, як вибрати двері і на що важливо звернути увагу, читайте в нашій попередній статті «Як правильно вибрати міжкімнатні двері». Перше правило довговічності міжкімнатних дверей – це монтаж. Через неякісний монтаж будуть перекреслені переваги самої якісної і надійної продукції. Щоб цього уникнути, рекомендуємо звернутися до професіоналів. У цій статті ми опишемо найважливіші моменти при монтажі.

Для наочності подивіться ролик про те, як правильно встановити двері самостійно, підготовлений фахівцями HOLZ на нашому Youtube каналі.

Як встановити двері своїми руками: 5 основних етапів:

  1. Підготовка дверного отвору
  2. Врізка фурнітури
  3. Монтаж дверного блоку
  4. Установка лиштви і дверної фурнітури
  5. Прибирання

Більш того, перед тим, як встановлювати двері в кімнаті, необхідно відповідально поставитися до вибору інструментів. Справжнім професіоналам знадобляться: шуруповерт, фрезерний інструмент, торцювальні пили, прилади точності (лазерні рівні), перфоратор, дриль. Саме їх наявність зробить процес установки дверей швидким, акуратним і якісним.

Підготовка дверного отвору

Перед тим, як встановлювати самостійно двері, потрібно закінчити ремонт: повністю укласти підлогове покриття, закінчити обробку. Але головне – простежити, щоб отвір відповідав розмірам замовленої двері.

Як правило, ширина отвору на 4-5 см більше дверного блоку. Іноді отвір розширюють або навпаки, звужують, щоб «підігнати» розмір під необхідні двері. Прорізи газо- або пінобетонних стін штукатурять і зміцнюють фанерою. Гіпсокартонних стін – обшивають гіпроком, а в стійки закладають дерев'яні бруски. При цьому стіна біля отвору повинна бути ідеально рівна, гладка, а товщина отвору – однакова.

Як встановити двері в кімнаті: врізка фурнітури

Процедуру виконують тільки за допомогою спеціалізованих інструментів. Наприклад фрезерування під тіло замку виконується пазовим фрезером. Перш за все, майстер повинен:

  1. запилити дверну коробку під кутом 45°. Верхню частину дверної коробки запилити за розміром двері, враховуючи необхідні зазори в 6 мм;
  2. врізати 2 петлі на кожні двері і врізати петлі в дверну коробку;
  3. перевірити точність прилягання ущільнювача;
  4. встановити замок в кілька етапів: 1 – фрезерування посадкового місця, 2 – висвердлювання тіла полотна під замок, 3 – фрезерування отворів під ручку засувку або личинку.

Монтаж дверного блоку

Перед установкою полотна майстер повинен обробити контактуючу зі стіною дверну коробку смолою, щоб уберегти від загнивання. Монтаж проходить 3 етапи:

  1. збірка коробки,
  2. установка коробки,
  3. навіс полотна і виставлення зазорів.

На етапі збору коробки, переконайтеся, що всі розміри правильні. Попросіть майстра виміряти вертикальні стійки – якщо є необхідність, він повинен підрізати їх. Підрізка її складових проводиться під кутом 45 °. За допомогою шуруповерта майстер закріплює коробку і закручує саморізи в кутові з'єднання. Простежте, щоб монтаж був рівним, без найменшого перекосу. В іншому випадку двері буде мимоволі відкриватися і закриватися, або лиштва не буде прилягати до стіни. Це перевіряють за допомогою нівеліра по горизонталі і вертикалі.

Фіксуються добірні елементи – планки того ж кольору, що і полотно. Планки кріпляться по зовнішньому контуру коробки.

Після цього на встановлену коробку необхідно навісити полотно двері. Важливо перевірити, чи рівномірно прилягає полотно по всьому периметру. Обов'язково виставляються зазори між полотном і коробкою – не більше 2-3 мм. При установці міжкімнатних дверей уважно простежте, щоб майстер використав професійну піну.

Установка лиштви і дверної фурнітури

На завершальному етапі встановлення дверей встановлюють лиштву. Лиштва – накладні фігурні профільовані планки, які використовують для декорації дверного отвору. Для установки їх приставляють до передбачуваного місця і роблять позначки олівцем. Після цього лиштви запилюються під кутом 45 ° або 90 ° в залежності від їх форми і дизайну дверей. Після підрізу приставляють лиштву до позначки і роблять мітку другого кута. Найчастіше лиштву кріплять шляхом приклеювання, мікрошпільку використовують рідше. Простежте, щоб лиштви не заважали відкривати двері – для цього роблять відступ від полотна.

Останнє в установці – ручки. Встановлювати ручки необхідно дуже точно і акуратно. Для цього використовують саморізи потрібної довжини і фіксують ручки спеціальними кріпленнями. При цьому ручка повинна бути зручною і якісною. При покупці ручок обов'язково перевірте, чи всі деталі включені в комплект.

Уборка

Етап є невід'ємною частиною надання послуги монтажу. Після установки дверей в кімнаті монтажники повинні зібрати упаковку і підстилковий матеріал, яким вкрили підлогове покриття перед початком монтажу. Важливо протерти виріб захисними засобами на восковій основі для захисту від загнивання. Також монтажники повинні витерти пил з встановлених виробів і пропилососити приміщення, де проходив монтаж.

Міжкімнатні двері в наших інших містах: