1. Види ламінату
 2. Класи зносостійкості ламінату
 3. Характер приміщення
 4. Розмір ламінату: на що звернути увагу
 5. Показники водостійкості і вологостійкості ламінату для будинку
 6. Клас формальдегіду
 7. Вибір виробника ламінату для квартири

Для Вас ми зняли відео з порадами щодо вибору ламінату:

Завдяки своїм відмінним зовнішнім характеристикам і експлуатаційним якостям ламінат став одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Крім того, він легкий в монтажі, стійкий до пошкоджень, оптимальний за вартістю і має масу інших переваг.

Однак, навіть враховуючи всі його позитивні якості як підлогового покриття, покупці не застраховані від розчарувань. У більшості випадків вони виникають при виборі покриття тільки за ціною і зовнішнім виглядом, без урахування характеристик. І це не дивно, асортимент здатний заплутати навіть найвибагливішого покупця. Так як правильно вибрати ламінат? І на які параметри необхідно звернути увагу?

Які критерії важливі при виборі ламінату?

Вибираючи підлогове покриття, не обов'язково «студіювати» характеристики виробу, досить звернути увагу на такі критерії:

 1. Вартість.
 2. Колір, текстура.
 3. Умови експлуатації.
 4. Виробники.

ламінат, як вибрати ламінат

Види ламінату

За малюнком найбільш часто зустрічається ламінат з обробкою під дерев'яну підлогу або паркетну дошку. Вироби такого формату представлені в широкому розмаїтті і різних відтінках, що імітують породи дерева. Такий деталізований малюнок дійсно легко сплутати зі справжнім деревом, особливо, якщо поверхня має тиснення. Такий варіант дорожче, але і більш практичніше – на ньому не залишаються розводи від миття і він приємніше на дотик.

Не меншою популярністю користуються моделі з імітацією каменю або керамічної плитки. Виробники можуть запропонувати масу цікавих дизайнерських рішень для оформлення приміщення в будь-якому стилі.

Як вже говорилося вище, варто звернути увагу на рельєфність поверхні ламінату. Варіанти з тисненням вважаються більш престижними – такі моделі випускають практично всі західні виробники.

Класи зносостійкості ламінату

Зносостійкість – це ключовий параметр вибору ламінату, від чого напряму залежить реальний термін експлуатації покриття в тих чи інших умовах. Але як зрозуміти, який ламінат краще вибрати?

Щоб спростити підбір ламінату для споживача, використовується класифікація за класами зносостійкості згідно з європейською Директивою EN13329.

Так, в результаті випробувань на стирання, звукопоглинання, вологостійкість, стійкість до ударів прийнято розділяти ламінат по області застосування на 4 класи:

 • 31 клас: рекомендований для житлових приміщень з низькою прохідністю, найкраще – в спальні або коморі.
 • 32 клас: призначений для середніх за інтенсивністю навантажень і підходить для деяких офісних приміщень і будь-якої кімнати в квартирі (термін інтенсивної експлуатації більше 15 років).
 • 33 клас: розрахований на надійну службу в приміщеннях з високою прохідністю і зберігає зовнішній вигляд більше 20 років.
 • 34 клас: спеціальний комерційний клас для тривалої експлуатації під найсерйознішими навантаженнями.

Характер приміщення

Вибір ламінату в чималому ступені продиктований тим, в яких саме приміщеннях він буде використовуватися. Наприклад, в коридорі і кухні підлога відчуває набагато серйозніші навантаження, тому ідеальним стане ламінат 33 класуЛамінат в кухню також бажано вибирати вологостійкий, з фасками, щоб уникнути попадання води під покриття.

У такі приміщення, як вітальня або дитяча кімната, зазвичай досить 32 класу. Втім, ці рекомендації не є бездоганним правилом. Вам ніхто не забороняє подбати про запас міцності, вибравши більш надійне покриття. А ось економити на зносостійкості точно не варто – заміна зношеного покриття обійдеться для вас значно дорожче.

В контексті комерційних приміщень правило таке ж – чим вищий клас, тим краще. Звичайно, можна заощадити на класі в менш прохідних приміщеннях, наприклад, в конференц-залі або особистому кабінеті, що рідко використовуються, можна встановити ламінат 32 класу, але кафе, ресторани, офіси, прийомні, спортзали вимагають максимально міцного покриття.

Розумно звертати увагу і на параметри приміщення. Діагональне укладання здатне візуально розширити скромне приміщення, а за допомогою колірних контрастів ви можете грамотно впливати на сприйняття кімнати.

Розмір ламінату: на що звернути увагу?

Перш за все при виборі ламінату необхідно звернути увагу на такі пункти:

 1. Товщину
 2. Ширину
 3. Висоту

В цілому, показники довжини і ширини планок важливі тільки при розрахунку потрібної кількості матеріалів на площу приміщення. А ось товщина ламінату серйозно впливає на ударостійкість майбутнього підлогового покриття. Чим товще покриття, тим менше шансів на його пошкодження при падінні важкого предмета або постійних навантажень під вагою меблів.

Яку товщину ламінату вибрати?

Майте на увазі: для використання в домашніх умовах товщина ламінату не повинна бути нижче 7-8 мм (в залежності від інтенсивності навантажень в кімнаті). До того ж, на тонкому ламінаті чутніші кроки від ходьби, що також слід брати до уваги.

Показники водостійкості і вологостійкості ламінату для будинку

Важливими чинниками при виборі ламінату, на які слід орієнтуватися, є вологостійкість або водостійкість виробу. Якщо ви живете на першому поверсі або в приватному будинку, вам напевно відомо, що холод і вогкість можуть регулярно відвідувати житло. Тому краще придивитися до стійкої до вологи підлоги.

Крім цього, ви повинні розуміти для якої кімнати ви вибираєте ламінат. Якщо це кухня або ванна - вибирайте самий вологостійкий ламінат, а якщо в будинку є критий басейн, то краще придивитися до водостійких видів. В такому ламінаті, зазвичай, використовується не HDF-плити, а ПВХ-основу (пластик), яка абсолютно не пропускає воду.

Вологостійкість залежить від щільності HDF-плити. Щільності в 900 кг/м3 досить, щоб без наслідків витримати вплив вологи на протязі 3 годин. При щільності менше 850 кг/м3 говорити про серйозну водостійкість взагалі не варто. Проте, пролита склянка води на будь-який побутовий хороший ламінат – це не вирок. Швидке видалення води збереже ваше покриття в цілісності.

Клас формальдегіду

Ще один показник, на який мало хто взагалі звертає увагу - це клас формальдегіду, а фактично - екологічної безпеки покриття для людини. Показником нормального, безпечного для дітей і тварин кількості формальдегіду є спеціальний значок на упаковці «Е1», що означає, що виріб пройшов спеціальні випробування по нормі EN 13329. Ламінат європейських виробників, представлений в інтернет-магазині Holz.ua, відповідає цим нормам.

Вибір виробника ламінату для квартири

Якість ламінату на українському ринку неухильно зростає. Сьогодні навіть бюджетні виробники пропонують гідні показники надійності і довговічності, а вироби солідних європейських брендів давно славляться своїми бездоганними характеристиками. Який фірми ламінат вибрати?

Ми рекомендуємо обирати лідерів у своїй галузі:

 • Quick-Step: бельгійський виробник з еталонною в галузі якістю, який однозначно не розчарує як характеристиками, так і асортиментом.
 • Kaindl: лідер по екологічності та зовнішньому дизайну з Австрії, який пропонує чудові вироби, які навіть з класом зносостійкості 32 служать більше 15-20 років.
 • Kronopol: бельгійська фірма високої якості, з цікавими дизайнерськими рішеннями.
 • Balterio: ще один бельгійський бренд, який можна порівняти за якістю з попередніми виробниками, але пропонує часто більш демократичну ціну.
 • Krono Original: німецький бренд, особливу увагу приділяє природності і найдрібнішим деталям. Відрізняється міцністю і стійкістю до подряпин.
 • Pergo: представник преміальної категорії ламінатів зі Швеції. Це вибір для людей, що цінують неповторний дизайн в кожній дрібниці.
 • Classen: один з найстаріших німецьких брендів підлогових покриттів. Бренду характерна "істинно німецька якість"

Асортимент інтернет-магазину Holz.ua завжди готовий запропонувати найактуальніші рішення на будь-який бюджет. Так, у нас ви легко знайдете гідні бренди навіть з економ-класу, наприклад, польський Parfe Floor або Kronopol Platinium Marine, які за скромні гроші порадують непоганими характеристиками.

Також, радимо ознайомитися з корисною статтею Поради з укладання ламінату. Тут ви знайдете всю необхідну інформацію для якісного укладання даного виду підлогового покриття.

Вам може бути корисно: двері вхідні