Зміст:

  1. Види масивної дошки

  2. Розміри масивної дошки

  3. Селекція

  4. Дизайн

  5. Умови експлуатації підлоги з натуральної дошки

  6. Поради по покриттю

  7. Якому виробнику масивної дошки віддати перевагу

На ринку підлогової продукції можна побачити величезний вибір підлог, які відрізняються за якістю, ціною, зовнішнім виглядом. Але серед великої кількості матеріалів, варто приділити належну увагу масивній дошці. Цей матеріал ніколи не втрачає свою актуальність, довго служить, і прекрасно доповнює інтер'єр.

Масивна дошка відрізняється якістю і вишуканим стилем. Натуральна деревина, її малюнок і запах – все це облагороджує атмосферу в домі. Крім цього, дерев'яна підлога володіє такими якостями як:

  • Довговічність;
  • Енергоефективність;
  • Екологічно чистий матеріал;
  • Поверхня стійка до механічних пошкоджень;
  • Хороший рівень звукоізоляції;
  • Солідний зовнішній вигляд.

Незважаючи на головну перевагу – довговічність, масивна дошка має високу вартість, а її укладанням повинні займатися тільки професіонали. Адже від правильної установки підлоги буде залежати її термін служби. Вартість масивної дошки виправдовується якістю підлогового покриття, можна навіть сказати, що це економить витрати власників. Підлогу не доведеться постійно міняти, а в разі необхідності, вона піддається періодичному оновленню, тобто циклювання. Як вибрати масивну дошку правильно для своєї квартири ви дізнаєтеся з цієї статті.

Масивна дошка

Види масивної дошки

При установці якісного натурального покриття, варто визначитися з видом деревини. Залежно від типу дерева, підлога буде володіти особливими характеристиками: текстура, колір, зовнішні особливості. До основних видів масивної дошки за видами деревини, з якої вона виготовляється, відносяться:

  • Дуб. Деревина дуба користується величезною популярністю за рахунок свого ідеального поєднання надійності, простоти в обробці і красивою текстурою. У складі дерева знаходиться синильна кислота, яка дозволяє деревині не гнити, і захищає її від комах. Покриття виглядає благородно і вишукано. Текстура красива з природними відтінками. Кольори варіюються від світло-коричневого до темно-бурого.

Масивна дошка дуб

  • Горіх. Найчастіше цей вид дерева використовують для оздоблення меблів, тому вартість на підлогове покриття буде порядком вище, ніж на дуб. За своїми властивостями, деревина горіха тендітна і більш схильна до пошкоджень, але текстура відрізняється гарним зовнішнім виглядом. Міцність середнього рівня.

Масивна дошка горіх

  • Ясен. Дерев'яне покриття з ясена має світлий приємний колір з чіткою структурою. Міцне, надійне дерево стійке до загнивання, деформації. Єдине, на що необхідно звернути увагу – це сушка дерева. Якщо її технологія не буде дотримана правильно, це може привести до розтріскування матеріалу.

Масивна дошка ясен

  • Венге. Дерев'яне покриття африканського походження. Любителі елегантного, але в той же час екзотичного дизайну, по достоїнству оцінять цей матеріал. Венге відмінно справляється з декоративними цілями підлоги. Його колірна гамма може варіюватися від світлого коричневого кольору із золотими вставками до темного, майже чорного кольору. З таким матеріалом знадобиться додаткова обробка підлоги, так як венге недостатньо міцний і стійкий матеріал.

Масивна дошка венге

  • Тік. Даний вид деревини проростає в Східних країнах, як результат - стійкий до температурних коливань. До того ж, тікова дошка досить міцна на розрив, не піддається вигинанням. А її високі показники стійкості до вологи актуальні при виробництві продукції для домашнього використання - дверей, паркету та ін. Безумовно, вартість продукції з тіка на порядок вище цін на аналогічні вироби зі звичайної деревини.

Масивна дошка тік

  • Модрина. Один з найбільш популярних сортів деревини для виробництва масивної дошки. Так, завдяки своїм високим експлуатаційним і декоративним характеристикам, матеріал активно використовується багатьма виробниками. Головними особливостями масиву з модрини є висока міцність, біостійкість, водостійкість і вогнестійкість, презентабельний зовнішній вигляд, доступна вартість.

Масивна дошка модрина

  • Клен. Дана деревина з давніх часів цінується завдяки високим показникам твердості. Як результат, масивна дошка стійка до різного роду пошкоджень, деформацій. При цьому стирання матеріалу мінімальне. Широкий вибір декоративного оформлення дощок обумовлений міцною прямо-волокнистою структурою матеріалу. Однак клен боїться вологи, що є його недоліком.

Масивна дошка клен

  • Мербау. Дерево проростає в країнах з підвищеною вологістю, саме тому масивна дошка з мербау має наступні переваги - твердість матеріалу, стійкість до впливу вологи. Як результат, підлогу з даного покриття можна укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю - ванних, лазнях, саунах і ін.

Масивна дошка мербау

Розміри масивної дошки

Вибір масивної дошки, яка згодом буде використовуватися для облаштування житла, повинен виходити з багатьох показників. Однією з важливих характеристик є розмір покриття. Так, важливо враховувати ширину, товщину і довжину дощок.

  • Товщина масивної дошки буває від 15 до 50 мм. Найбільш затребуваними є види масивної дошки, товщина яких не перевищує 15-22 мм. Такого розміру досить, щоб покриття відмінно справлялося зі своїми функціями, утримувало тепло і мало тривалий термін експлуатації. Безумовно, товщина в 25-45 мм більш міцна і надійна, але такі масивні дошки вкрай рідко використовуються при облаштуванні житла.
  • Діапазон допустимих показників ширини варіюються від 60 мм до 450 мм. Однак виробники і споживачі вважають найбільш оптимальною і практичною шириною для масивних дощок - 60 мм, 80 мм, 120 мм. Таких показників досить для надійного і якісного з'єднання дощок. До того ж, декоративна цінність масиву такої ширини найбільш висока.
  • Довжина масивної дошки буває від 50 см до 300 см. Найбільш поширеними є дошки від 1 до 2 м. Довші елементи досить проблематично транспортувати, а згодом і укладати.

Селекція

Поняття "селекція" має значення сортування деревини за її характеристиками:

  • кольором;
  • розміром;
  • малюнком;
  • текстурою;
  • наявністю плям, сучків.

Як правило, такі відмінності обумовлені відмітним розпилом деревини, особливостями кожної породи і ін.

Слід зазначити основні види розпилу натуральної деревини:

  1. Радіальний.
  2. Рустікал.
  3. Тангенціальний.

Так, під час першого виду розпилу відбувається відділення деревини практично по центру. Як правило, дошка згодом виходить рівною і однорідною, без сучків, і володіє однотонним, правильним малюнком.

Тангенціальний розпил відрізняється від радіального тим, що виробляється на видаленні від центру. Внаслідок цього, дошка буде володіти нерівномірним малюнком, на поверхні будуть сучки і насичена текстура. Крім того, такі дошки мають невисокі показники вологостійкості, стійкості до температурних коливань, проте, найбільш цінуються за свій незвичайний і презентабельний зовнішній вигляд.

Рустікал є змішаним типом розпилу деревини. У такому вигляді присутні як радіальний, так і тангенціальний малюнок. Як правило, для його виконання застосовується центральна частина деревини.

Селекція масивної дошки

Слід зазначити, що кожен виробник виділяє свій певний вид дошки, в залежності від типу розпилу. Так, сьогодні ми хочемо виділити найбільш поширені види, що згодом дозволить вам легше орієнтуватися в сучасному асортименті:

Радіал - як уже було зазначено раніше дошки рівномірні, гладкі, малюнки непомітні, мають поздовжні лінії.

Селект - за колірною гамою дошки можуть бути різними, нерівномірними, відмітними за відтінками і текстурою. Можливо, покриття буде містити дрібні або навіть великі серцевинні промені. Не допускається наявність сучків.

Натур - допускається невеликий розкид за кольором, сучки до 2 мм.

Рустик - найбільш дешевий варіант масивної дошки. На поверхні містяться різні за кольором ділянки, дрібні сучки до 6 мм.

Безумовно, вид селекції робить відчутний вплив на ціновий діапазон масивної дошки. Чим більш рівномірний і однорідне покриття, тим вище його ціна.

Дизайн

При створенні особливої ​​атмосфери в будинку або в кімнаті, важливо обміркувати всі деталі і складові інтер'єру. Безсумнівно, що покриття підлоги є одним з головних акцентів в дизайні. Тому при виборі матеріалу для підлоги, варто дивитися не лише на якість і надійність деревини, але і на її зовнішній вигляд. У будь-якому випадку, масивна дошка має більш статусний і елегантний стиль. Вона надає кімнаті затишок і тепло.

Залежно від дизайну інтер'єру та задумки власників, варто звернути увагу на колір, структуру дерева. Для етнічного стилю відмінно підійде бамбук, а для розкішної готики, лофт і конструктивізму – темні відтінки дуба або венге.

Темна масивна дошка

  • Нарізування фаски по краях виробу - найбільш простий вид обробки дошки. Так, виріб має такі характеристики, як лаконічність і сегментування. До того ж, фаска відмінно приховує невеликі тріщини і деформації дощок. Проте в цих щілинах збирається пил, який згодом досить проблематично ліквідувати.
  • Штучне зістарювання - наступний спосіб. Реалізується він за допомогою такої методики, як "браширування". Її технологія полягає в пошкодженні поверхні дошки за допомогою спеціальної щітки з гострими зубцями. Утворені потертості і подряпини якраз і відповідають зістареному покриттю.
  • Імітація металу - підходить для незвичайних і стильних інтер'єрів. Поверхня дошки покривається бронзою або латунню.
  • Кольорування - найпоширеніший спосіб заводської обробки. Секрет полягає в фарбуванні поверхні дошки кольором, який імітує зовнішній вигляд іншого сорту деревини. Так, зі звичайної модрини можна візуально зробити мербау.

Роблячи свій вибір в сторону матеріалу, перетвореного по одному з даних видів обробок, не забувайте про експлуатаційні характеристики покриття.

Умови експлуатації підлоги з натуральної дошки

Завдяки тому, що масивна дошка виготовляється з міцної натуральної деревини, її не доведеться міняти навіть через 50 років. Вона легко піддається шліфовці до декількох разів, а при необхідності можна провести відновлювальні роботи замість повної заміни підлоги.

Так як натуральний матеріал може деформуватися при грубому порушенні мікрокліматичного режиму, важливо дотримувати рівень температури в нормі. Для цього можна використовувати різні зволожувачі. Деревина краще зберігається в опалювальному приміщенні, але пряме попадання сонячних променів може призвести до деформації матеріалу.

Укладати матеріал необхідно тільки за допомогою професіоналів. Різновид укладання залежить і від початкового стану підлоги. Щоб масивна дошка міцно і візуально красиво лежала, підлога повинна бути ідеально рівною. Рекомендується, також, перед укладанням вирішити питання з утепленням, гідроізоляційним матеріалом, способом укладання, остаточним шліфуванням. За типом монтажу підлоги, можна виділити:

  • Монтаж на лаги;
  • Монтаж на фанеру;
  • Кріплення до бетону.

У кожного кріплення є свої переваги. Наприклад, монтаж на лаги дозволяє згладити перепади рівня підстави.

Існує досить багато різних способів укладання масивної дошки. Основні з них:

  • палуба пряма;
  • палуба діагональна;
  • художня.

При прямому палубному укладанні, дошки монтуються паралельно світлового потоку. Таким чином, поверхня виглядає дзеркальнюї. При цьому дошки можуть бути як однакової ширини, так і різної, але стики в будь-якому випадку будуть максимально приховані і невидимі. Якщо є бажання підкреслити який-небудь елемент інтер'єру або зробити акцент, то краще вибрати діагональну укладку. В цьому випадку масивна дошка монтується під кутом до стіни приміщення.

Художня укладка – монтаж підлогового покриття «ялинкою», «квадратами» і т.д. Найчастіше цей вид укладання використовується в індивідуальних дизайн-проектах.

Укладання ялинкою

Рекомендується перевіряти якість дощок відразу ж при їх розпаковці. Почніть огляд з самої упаковки – відповідальний виробник дбає про правильне оформлення товару. Упаковка виконується тільки з матеріалу, який відповідає вторинній сировині. Ретельно огляньте зовнішній вигляд дощок. Вони не повинні бути з тріщинами, кривими кутами, дефектами. Як тільки ви помітили пошкодження на матеріалі, необхідно припинити розтин всієї упаковки. В цьому випадку експертиза якості товару візьметься за заміну товару.

Правильно використовуйте масивну дошку. Потрібно обов'язково стежити за кліматом в кімнаті, щоб в матеріалі не виникли тріщини. Меблі повинні стояти на килимках або мати набійки на ніжках. Вологе прибирання повинно бути помірним – велика кількість води може деформувати підлогу. Від застосування миючого пилососа доведеться відмовитися.

Поради по покриттю

Покривати масивну дошку можна лаком або маслом. У кожного з цих видів покриття є свої переваги і недоліки, тому варто виділити кілька фактів, які допоможуть вам визначитися.

При покритті за допомогою масла, ви будете відчувати природну атмосферу в приміщенні. Масло дозволяє дереву продовжувати дихати, не закупорює його. При вологому прибиранні, масивна дошка починає пахнути свіжою справжньою деревиною. Але, на жаль, масло не може забезпечити належний зовнішній вигляд підлоги надовго. Будь-яка жирна крапелька нічим не виводиться, а через взуття підлога швидко зношується. Таку масивну дошку рекомендується шліфувати раз на рік, що не для всіх підходить. Адже чергове шліфування – це додаткові витрати і час.

Якщо ви вирішили покрити дошку лаком, тоді вас чекає блискуча, глянсова поверхня. Її зовнішній вигляд буде прямо-таки «кричати» про ідеальний, завершений ремонт. До того ж, після вологого прибирання, підлога буде ще більше сяяти. Але варто бути акуратними з механічними пошкодженнями. Незважаючи на те, що підлозі не страшні будь-які рідини, вона чутлива до утворення подряпин. Рекомендується акуратніше пересувати меблі, інші предмети інтер'єру. Через рік такого експлуатування підлоги, швидше за все доведеться шліфувати всю поверхню дошки.

Покриття масивної дошки

Масивна дошка - це ідеальне рішення для вашого будинку. Незважаючи на високу вартість матеріалу, складнощі в установці і відході, цей матеріал буде служити власникам десятиліття. Особливо, приємним бонусом така підлога буде для людей з алергією. Масивна дошка виготовляється з натуральної деревини, яка проходить ретельну обробку, але не втрачає своїх природних властивостей. Вона є гіпоалергенним і екологічно чистим матеріалом. По такій підлозі не тільки приємно ходити, вона, також, доповнює атмосферу затишку і комфорту.

Якому виробнику масивної дошки віддати перевагу

Відповідь на питання як правильно вибрати масивну дошку передбачає не тільки перераховані вище характеристики, а й ґрунтується на виборі виробника. Так, на сучасному українському ринку утворилося досить багато компаній, які або самостійно виробляють масивну дошку, або постачають її кінцевому користувачеві.

Інтернет-магазин Holz зібрав у своєму каталозі вироби перевірених виробників:

  • Porta Vita (Україна) - в якості витратної сировини використовується деревина, що виростає в Україні. Масло, задіяне під час виробництва, - «Osmo» (Німеччина) - відповідає високим стандартам якості. У підсумку, будь-яке підлогове покриття цього виробника повністю екологічно безпечне, а також має в своєму розпорядженні високі експлуатаційні характеристики. Поверхня масивної дошки має водо- і брудовідштовхуючі властивості. А термін її служби може значно перевищувати кілька десятиліть

Не знаєте, як вибрати масивну дошку? Тоді швидше вивчайте наш каталог, оскільки у нас розміщено безліч видів підлогового покриття. Кожна модель якісно і надійно упаковується, а згодом - швидко і безпечно транспортується за вказаною адресою за допомогою логістичних компаній.