Як вибрати плінтус

У будь-якому приміщенні плінтус - це декоративний і функціональний елемент, який не тільки робить інтер'єр закінченим і гармонійним, але ще і приховує всі комунікації. Незалежно від виду підлогового покриття (ламінат, паркет, плитка, лінолеум і ін.), Така деталь - обов'язкова до використання.

Тому, актуально знати всі правила і секрети підбору цього елемента. Далеко не завжди важливо, щоб колір деталі був на відтінок темніше самого підлогового покриття. А ось дизайн повинен збігатися із загальною концепцією інтер'єру, і гармонійно вписуватися. Плінтус виготовляється з різної сировини - дерева, пластика, МДФ.

Як результат, дизайн, розмір, експлуатаційні характеристики у всіх моделей різні. Крім того, важлива і правильна установка підлогового плінтуса, за рахунок якої він прослужить не один рік, а також зможе виконувати своє призначення.

Зміст:

 1. Підлоговий плінтус: вибір в залежності від матеріалу
 1. Як вибрати розмір плінтуса
 2. Як вибрати колір плінтуса

Підлоговий плінтус: вибір в залежності від матеріалу

Як вже було зазначено раніше, плінтус може мати безліч модифікацій, залежно від матеріалу, розміру та інших показників. Так, перш за все, такий елемент різниться по своєму матеріалу:

Дерев'яний плінтус

Один з найбільш популярних видів підлогового плінтуса - дерев'яний. Він ідеально підходить для приміщень з високою прохідністю. Як правило, монтується на ламінат або паркет.

Може бути двох видів, згідно матеріалу:

 • дерево;
 • шпон.

Різниця між двома видами полягає в тому, що дерев'яний повністю виготовлений з натуральної сировини, а ось шпонований тільки покритий деревиною цінної породи. Як правило, для другого варіанту в якості сировини використовують сосну або ялину. Такий матеріал просто накладають на основу, що дозволяє значно поліпшити якість.

Дерев'яний плінтус може виготовлятися з таких порід деревини, як дуб, бук, вільха, горіх і ін. Його обирають в якості декоративного елемента до дорогих і незвичайних покриттів підлоги.

дерев'яний плінтус

Слід зазначити, що всі натуральні плінтуси мають такі переваги:

 • довговічність;
 • стійкість до стирання;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • екологічна безпека.

Так, в залежності від сировини, плінтус може здобувати додаткові властивості. Наприклад, дуб, бук, клен, ясен обробляються за спеціальною технологією, що дозволяє їм ставати більш еластичними. Зберігаються вони в герметичній упаковці, а після взаємодії з повітрям, тверднуть і набувають потрібної форми.

Найбільш дешеві види дерев'яних моделей - деталі з сосни або ялини. А ось дорогий варіант - елемент з дуба.

Головною особливістю всіх натуральних плінтусів є необхідність в їх додатковій обробці після кріплення. Так, вироби потрібно покрити лаком.

Догляд також вимагає певної уважності. Не можна, щоб плінтус активно взаємодіяв з вологою. Будь-які засоби по догляду потрібно наносити на губку, а не безпосередньо на сам матеріал.У разі якщо на поверхні є забруднення, не можна використовувати агресивні матеріали, зішкребать з його поверхні пляма. Для таких випадків є спеціальний абразивний порошок.

За умови правильної експлуатації, дерев'яні плінтуси на тривалий час зберігають свій презентабельний зовнішній вигляд.

дерев'яний плінтус

Пластиковий плінтус

Найбільш поширений вид завдяки своїй доступній вартості. Великий вибір колірного оформлення, розмірів. Підлягає монтажу на будь-яке покриття - як натуральне, так і штучне.

Основним попитом користується підлоговий плінтус з ПВХ. Основна причина такої затребуваності - універсальність використання і доступна ціна.

В основі створення такого елемента лежить метод видавлювання екструзії. Сировина для виробництва такого виробу - полівінілхлорид. В результаті виробництва виходить покриття, яке не має стиків, швів. Планка виходить рівною і цілісною. Крім того, багато моделей мають прогумованими краями.

Головні переваги такого виду очевидні:

 • рівна і гладка поверхня без стиків;
 • відсутність необхідності фінішної обробки;
 • простота в догляді;
 • стійкість до вологи і побутових засобів;
 • тривалий період експлуатації;
 • широкий дизайнерський ряд моделей.

На сучасному вітчизняному ринку є дві моделі пластикового плінтуса - спеціальний під ковролін і лінолеум, і універсальний - під всі інші види підлогового покриття.

У першому випадку використовується спеціальна технологія Г-подібної моделі плінтуса. За рахунок цього притискається покриття, а в паз основи вставляється смужка ковроліну або лінолеуму. А оснащений підлоговий плінтус ПВХ спеціальною липкою стрічкою.

плінтус із пластику

Ламінований плінтус

Під час монтажу таких елементів можна не використовувати додаткову фурнітуру. Як правило, застосовуються під час оформлення підлог з ламінату. Слід зазначити, що даний вид - найбільш поширений, оскільки поєднує хороші характеристики з невисокою ціною. А широка колірна розмаїтість дозволяє навіть самому вимогливому клієнтові зробити вибір в сторону дійсно відповідного за всіма характеристиками виробу.

ламінований плінтус

Підлоговий плінтус з МДФ

Один з найміцніших видів. Зовнішній вигляд і властивості ідентичні ламінованим плінтусам.

В основі підлогового плінтуса з МДФ лежить дрібно-дисперсна фракція, яка в порівнянні з ДСП є більш екологічно безпечною. Лицьова сторона такого елемента покривається оздоблювальним шаром - просоченим барвниками папером. За рахунок такої технології виключається відшаровування верхнього шару після закінчення певного терміну. Заключний шар - меламінове покриття, яке виступає в якості захисту від вологи, забруднень. Крім того, меламін - стійка речовина до ультрафіолету.

Головною перевагою є простота в догляді. Досить пройтися вологою губкою по поверхні, щоб прибрати пил і всі забруднення.

Вибір матеріалу з МДФ досить широкий. Виробники пропонують моделі як різних кольорів, розмірів, так і дизайнів. Вибір кольору для плінтуса повинен грунтуватися на відтінку всіх декоративних елементів, а не тільки підлогового покриття, як багато хто вважає.

Виробники пропонують дві модифікації плінтуса з МДФ - фарбований і нефарбований. Другий варіант можна самостійно покрити потрібним кольором, що досить зручно.

плінтус з мдф

Поліуретановий плінтус

Місце застосування - ванни, лазні, сауни, оскільки матеріал гнучкий, легкий, стійкий до вологості і температурних коливань. Саме тому багато покупців роблять вибір у бік саме цієї модифікації плінтуса, який може витримувати будь-які температурні коливання. До того ж, його декоративна значимість не поступається аналогічним видам деталі.

поліуретановий плінтус

Металевий плінтус

Матеріал виробництва - нержавіюча сталь і ін. Досить висока вартість таких виробів. Тим не менш, вона обумовлена ​​високими експлуатаційними характеристиками - якістю, міцністю, зносостійкістю, надійністю і іншими. Як результат, такий вид активно використовується в приміщеннях з високою прохідністю.

Всі представлені на ринку моделі такого елемента відрізняються колірною різноманітністю, розміром, текстурою. Крім того, він може бути як широкий, так і тонкий, відповідно, споживачеві не складно зробити вибір в сторону певної моделі.

Як вибрати розмір плінтуса

Всі види плінтуса крім матеріалу відрізняються ще й своїми розмірами. Так, в даний показник входять ширина і довжина. Як правило, довжина у всіх стандартна - 2,5 м.

Такий показник вважається універсальним, адже він зручний в транспортуванні, роботі. Однак якщо з якоїсь причини вам потрібен інший розмір плінтуса, ви можете зайнятися пошуком альтернативної довжини. Але будьте готові, що практично всі виробники пропонують плінтус довжиною 2,5 м.

Що стосується ширини, то на сучасному ринку справи йдуть більш райдужно. Можна знайти як тонкий, так і широкий. Слід зазначити, що мінімальна ширина плінтуса - 6 см. Як правило, найтоншими є моделі, виконані з дерева.

А ось ПВХ плінтуси ширші, оскільки їх система повинна вмістити ще й дроти. Як результат, їх ширина стартує від 8 см. Найбільш затребуваними є моделі в 10-12 см. Вони універсальні, підходять під будь-який інтер'єр. Проте можна зустріти і широкі плінтуси - від 30 см. Вони застосовуються рідко, тільки тоді, коли цього вимагає сам дизайн.

Як вибрати колір плінтуса

Сучасний дизайн інтер'єрів не дає чітких правил підбору такого декоративного та функціонального елемента, як плінтус. Немає певної вимоги - плінтус може поєднуватися з будь-яким предметом декору - як дверима, покриттям для підлоги, так і вікнами. Як результат, зараз такі деталі можуть зовсім виступати в якості "родзинки" будь-якого приміщення. Можна зробити акцент на такому елементі, а можна зробити його зовсім непомітним.

Ми пропонуємо вам кілька сценаріїв вибору плінтуса згідно кольору таких деталей:

 1. Вибір декоративної деталі відповідно до кольору двері. Таке рішення - одне з найбільш стандартних і очевидних. За допомогою грамотного поєднання кольору плінтуса і двері, ви зможете другу деталь цілісно і гармонійно вписати в інтер'єр, при цьому вона не буде виділятися. Крім того, в такому випадку плінтус робить інтер'єр більш легким і повітряним.

плінтус підлоговий в інтер'єрі

 1. Поєднання плінтуса і підлогового покриття. Найбільш органічне, як багатьом здається, рішення. Виробники часто пропонують покупцям придбати плінтус і ламінат або паркет з однієї колекції, що дуже зручно. В такому випадку, відтінки двох елементів поєднуються. Важливо, щоб в такому разі не було занадто разючого контрасту між кольором плінтуса і дверей. В такому випадку можна підібрати лиштву і іншу фурнітуру для плінтуса так, щоб вона за кольором поєднувалася з дверима.

поєднання кольору підлоги і плінтуса

 1. Колір плінтуса відповідає кольору всього інтер'єру. Такий варіант актуальний в разі маленького простору. Так, розчиняються кордони і візуально розширюється кімната. Однак в такому випадку є безліч нюансів - дверні прорізи, лиштви, фурнітура, навіть карнизи, все повинне бути в єдиному кольорі. Можна просто все пофарбувати в єдиний колір, що створить гармонію в приміщенні. В такому випадку плінтус не порушить загальної концепції приміщення.

плінтус в інтер'єрі

 1. Плінтус, що темніше ламінату на один тон. Найпоширеніший метод підбору у вітчизняних покупців. Як і попередній спосіб оформлення, цей працює на розсування кордонів простору.

Насправді, на сучасному ринку представлено безліч модифікацій плінтусів, кожна з яких відрізняється розміром, матеріалом і, звичайно ж, кольором. Саме тому перед тим як купувати виріб, потрібно точно визначитися зі стилем кімнати або всього житла, основними і додатковими кольорами. Важливо уявляти, якою кімнату ви хочете бачити.

До того ж, важливо враховувати її недоліки - невелика площа, низькі стелі, погана освітленість. Безумовно, за допомогою плінтуса не вирішити проблеми кардинально, але можна або візуально поліпшити приміщення, або звернути увагу на сильні сторони кімнати. Саме тому грамотно підбирайте колір плінтуса!

До того ж, перед покупкою дуже важливо провести правильний розрахунок. Під час обчислювальних робіт слід врахувати всі місця, де доведеться монтувати елементи. До них можна віднести:

 • двері;
 • ніші;
 • арки;
 • інші важкодоступні місця.

Найпростіший метод розрахунку потрібної кількості плінтуса:

 • обчислюється периметр приміщення;
 • впізнається довжина смуги плінтуса;
 • ділиться перший показник (периметр) на другий.

В результаті виходить цифра , яка відповідає необхідній кількості смуг.

В цілому, вибір плінтуса кожна людина повинна здійснювати в залежності від своїх смаків, уподобань, приміщення, в яке буде монтуватися матеріал. А якщо ви правильно підберете матеріал, то ваша кімната може перетворитися або ж стати особливою. Адже плінтус, як і будь-яка інша, може виступити в якості "родзинки" приміщення.

Інтернет-магазин HOLZ пропонує широкий вибір плінтусів, які відрізняються між собою багатьма характеристиками.

Для правильності розрахунку таких елементів рекомендовано звернутися до консультантів, які допоможуть зробити правильні обчислення. Більш того, у нас можна придбати фурнітуру для будь-яких плінтусів: https://holz.ua/aksessuary/dlja-polov/furnitura-dlja-plintusov/. А в розділі підлоговий плінтус Arbiton, ви зможете ознайомитися з усіма видами елементів даного виробника.

Виберіть бажану мову сайту