Як вибрати вхідні металеві двері

Для облаштування власного житла багато людей вважають за краще використовувати замість дерев'яних дверей металеві, оскільки вони володіють широким рядом експлуатаційних переваг. Такі конструкції не так вибагливі у догляді, тому термін їх функціонування може перевищувати десятки років.

На сьогоднішній день є безліч різновидів таких дверей, кожна з яких має певні характеристики і переваги. Як вибрати вхідні металеві двері ви дізнаєтеся в цій статті.

Зміст:

 1. Сталеві сучасні двері - різноманітність і особливості
 2. Зламостійкість металевих дверей - головний показник якості конструкції
 3. Металеві міцні двері: ребра жорсткості двері і для чого вони потрібні
 4. Вибрати вхідні металеві двері: достатня товщина двері
 5. Сталеві надійні двері: наповнення конструкції
 6. Металеві вхідні двері: тепло- і звукоізоляція
 7. Вибір замка
 8. Сталеві міцні двері: грамотний монтаж - запорука безперебійного функціонування

Сталеві сучасні двері - різноманітність і особливості

За своїми характеристиками металеві двері перевершують більшість інших конструкцій з різних матеріалів. Як правило, вони стійкі до деформацій і різного роду пошкоджень, оснащені якісними і надійними замками, які зламати досить складно.

А показники пожежної безпеки у таких дверей в рази вище, ніж, наприклад, у дерев'яних . Однак перед тим, як визначитися, які металеві двері краще, рекомендовано вивчити всі різновиди конструкцій, їх відмінності, переваги.

сталеві двері

Перш за все, головна відмінність всіх металевих дверей полягає в матеріалі-основі і матеріалі-декорі. Як правило, основа будь-якої конструкції виконана з металу, він є, так би мовити "серцем" двері. Сировиною для виробництва механізму може бути:

 • Алюміній. Матеріал простий в обробці, що значно прискорює процес виробництва дверей і збільшує декоративну різноманітність конструкцій.
 • Сталь. Показники міцності, звуко- і шумоізоляції витримані на високому рівні, що виділяє такий матеріал на тлі аналогічних.

Товщина металевого каркаса також грає важливу роль: чим ширше лист, тим більша ймовірність того, що в разі незаконного проникнення в будинок, зломщик зазнає невдачі.

Зовнішнє оздоблення - другий показник, який визначає вибір кожного покупця. Як правило, матеріалом для декорування двері можуть виступати:

 • Панелі із пластику. Прості в експлуатації і догляді, стійкі до пошкоджень.
 • МДФ-листи. Головна перевага матеріалу - екологічна безпека. До того ж, панелі з МДФ забезпечують високу звукоізоляцію, що актуально для облаштування офісних будівель.
 • Покриття з порошку. Відносно недорогий вид декорування двері, має непогані захисні властивості, антивандальні показники.
 • Дерев'яні панелі. Двері з дерев'яною панеллю - безумовно, один з найдорожчих варіантів обробки конструкції. Проте, він екологічно безпечний, стильний і красивий.

Як вибрати металеві двері: показник зламостійкості

Цей критерій класифікації актуальний при облаштуванні як житлового, так і нежитлового приміщення/будівлі. Залежно від класу зламостійкості визначається рівень безпеки двері. Як правило, сучасні виробники виділяють 6 класів:

 1. Проникнення в квартиру, офіс можливо без застосування спеціальних інструментів. Задіюється фізична сила і двері не витримують опору.
 2. Недоброзичливець або злодій може розкрити конструкцію за допомогою стандартних інструментів, що застосовуються в повсякденному житті, - ніж, викрутка і ін.
 3. Для проникнення в житло потрібно використовувати більш складні і важкі інструменти, наприклад, лом.
 4. Конструкцію можна порушити за допомогою сокири, дрилі або молотка.
 5. Зламщику доведеться задіяти електроприлади для розтину дверей.
 6. Проникнення можна здійснити за допомогою складних і рідкісних електричних приладів та інструментів.

Відповідно, задаючи питання: "Як вибрати сталеві двері? ", слід звертати увагу на клас зламостійкості конструкції.

Металеві міцні двері: ребра жорсткості двері і для чого вони потрібні

Для якісного збільшення механічних характеристик двері актуально використовувати в самій конструкції ребра жорсткості. Такі елементи зменшують можливість деформації двері, збільшують її стійкість до механічних пошкоджень, і підвищують показники зламостійкості.

ребра жорсткості вхідних дверей

Ви запитаєте: "Які вхідні залізні двері краще?". Відповідь на питання проста - ті, які містять якомога більше ребер жорсткості. Як правило, такі деталі мають форму труби прямокутного перетину, яка виробляється з листової сталі, попередньо кілька разів згинаючись. В результаті, такі ребра мають відносно невелику вагу, а їх експлуатаційні характеристики не страждають.

Найбільш оптимальна кількість ребер - 3 деталі, з яких 2 - вертикальних і 1 - горизонтальна. Проте, така конструкція точно не є найміцнішою і якісної, не кажучи вже про її захисні властивості.

Тому багато виробників значно збільшують кількість ребер, підвищуючи їх кількість до 6-ти і 8 ми. Через це збільшується вага конструкції, що негативно позначається на дверних петлях, тим самим прискорюючи їх знос.

Відповідно, як правильно вибрати металеві двері? Виходити з її призначення, подальшого використання і висунутих до неї вимог щодо захисту і безпеки.

Вибрати вхідні металеві двері: достатня товщина двері

Як правило, відмінні захисні властивості двері забезпечуються за рахунок потрібної і правильної товщини зовнішнього листа полотна. Які залізні двері вибрати?

Середні оптимальні показники товщини - 2-3 мм. Цього достатньо для того, щоб двері могли налагоджено функціонувати, при цьому не страждали її зламостійкі якості.

У разі якщо товщина не буде досягати позначки в 2 мм, значно зменшується жорсткість полотна, як результат, клас зламостійкості 1-2.

А ось за умови перевищення показника 3 мм, жорсткість не буде значно поліпшена, але габарити і вага двері будуть критичними, що негативно позначиться на експлуатації і терміні служби.

Сталеві надійні двері: наповнення конструкції

Вхідні двері - це не тільки окантовка і візитна картка будинку, квартири, офісу, компанії, це ще й головний елемент захисту і безпеки приміщення. Саме тому матеріал, наповнення, оформлення - всі показники повинні бути витримані на високому рівні.

В облаштуванні конструкції повинні обов'язково бути присутніми:

 • кулькові петлі - відмінно витримують будь-яку вагу дверей;
 • антизрізи - монтаж відбувається з боку петель, захищають від несанкціонованого проникнення;
 • двоконтурний ущільнювач - сприяє збереженню тепла, герметичному приляганню двері;
 • оптимальна товщина коробки - 120 мм;
 • зовнішня лиштва - виконує одночасно і захисну, і декоративну функцію;
 • оформлення як внутрішньої, так і зовнішньої частини;
 • надійна замкова система, яка буде 100% перешкоджати проникненню в житло.

конструкція металевих дверей

Вирішуючи, як вибрати міцні металеві вхідні двері, обов'язково приділяйте належну увагу вищевказаним показникам, які служать запорукою також і тривалого терміну експлуатації дверної системи.

Металеві вхідні двері: тепло- і звукоізоляція

Для забезпечення комфортних умов проживання, важливо, щоб сучасні двері відповідали всім існуючим вимогам і стандартам. І тепло-, і звукоізоляція - одні з головних критеріїв при виборі певної конструкції.

Слід зазначити, що на такі характеристики можуть впливати наступні критерії:

 • Наповнення порожнини дверного полотна якісними теплоізоляційними матеріалами, які будуть відмінно справлятися зі своїм призначенням, проте значно не обтяжувати конструкцію. Одними з найбільш оптимальних варіантів для наповнення порожнини є мінеральна або базальтова вата. Головні переваги сировини - стійкість до займання, екологічна безпека, затримує тепло в житлі і не пропускає протяги.
 • Альтернативний варіант звукоізоляції - облаштування дверної системи декоративними панелями. В якості таких елементів можна використовувати МДФ, деревину, так як матеріали відмінно гасять звук.
 • Правильне і якісне виготовлення дверей, в якій кожен елемент щільно прилягає одне до одного - одна з умов тепло- і звукоізоляції .
 • Силіконовий ущільнювач, розташований по двом контурам - найбільш оптимальний варіант його розміщення, що забезпечує відмінні ізоляційні характеристики.
 • Заповнення всіх пустот між отвором і дверною коробкою, що значно скорочує втрату тепла в холодний період часу.

наповнення вхідних дверей

Вибір замка

Замки діляться на класи зламостійкості, кожен з яких має в своєму розпорядженні свої показники. Найважливішими характеристиками зламостійкості є час, необхідний для відкриття замку. Дані показники варіюються між 5-30 хвилинами. Відповідно, 4-й клас найбільш надійний, оскільки вимагає витрати максимальної кількості часу для несанкціонованого проникнення в житло.

замок для вхідних дверей

Важливим показником, на який варто звертати увагу під час вибору механізму, є його матеріал. Найбільш міцним, стійким і якісним є сталь.

Тип замку - одна з ключових характеристик, на яку слід звертати увагу під час вибору:

 • Штіфтовий. Висока секретність - одне з головних переваг даного типу замків, тим не менш, для їх розкриття знадобиться мало часу. Рекомендується облаштовувати такий замок броненакладкою.
 • Сувальдний. Конструкція складається з пластин, які при розтині повинні вишикуватися в певному порядку. На рівень захисту таких замків впливає кількість пластин, матеріал механізму. Вибити такий замок неможливо, до нього потрібно тільки підібрати відмичку.

сувальдний замок

 • Комбінований. Найпопулярніший і затребуваний тип замка, оскільки під час створення такого механізму задіюються відразу дві системи - двоциліндрова, двосувальдна або циліндрово-сувальдна.

Сталеві міцні двері: грамотний монтаж - запорука безперебійного функціонування двері

Перед тим як вибрати металеві двері, слід чітко розуміти, що монтаж системи повинен здійснюватися професійними майстрами. У разі самостійної установки, можна порушити цілісність двері або її головні функції (теплозахист, звукоізоляція), що призводить до значних фінансових втрат.

монтаж вхідних металевих дверей

Найчастіше функціонуючі двері не відповідають всім заявленим характеристикам з однієї причини - під час її монтажу були допущені помилки. Так, теплоізоляція може постраждати внаслідок нещільного прилягання всіх основ - коробки і панелей. А захисні властивості можуть бути порушені через використання неправильних інструментів або деталей.

У разі помилки монтажу є два виходи - купувати цілі нові двері або довірити переустановку майстрам.

Відповідно, правильно спочатку довірити установку фахівцям. В такому випадку у вас буде гарантія на функціонування двері, грамотний монтаж, який відповідає всім нормам, що позитивно вплине на термін експлуатації.

Сподіваємося, що наша стаття вам допомогла дізнатися на які параметри варто звертати увагу при виборі металевих дверей. Якщо ви думаєте придбати вхідні сталеві двері, можете звернутися в наш магазин.

Наш каталог містить виключно сучасні моделі, які відповідають всім останнім нормам і тенденціям.

Вони не тільки вдало впишуться в ваш інтер'єр, але і будуть захищати вас довгі роки від несанкціонованих проникнень. До того ж, наші фахівці здійснюють установку всіх конструкцій, що виключає можливість виникнення проблем з функціонуванням дверей.