Як вибрати вологостійкий ламінат

Підлогове покриття в кухні, санвузлі та коридорі піддається найбільшому впливу вологи і зносу. Традиційним рішенням для таких приміщень є плитка. Ламіновані панелі рідко хто укладав, адже був ризик, що вода проникне в головний складовий елемент – деревину. Це призводило до набухання покриття, втрати його первісних якостей.

Однак сучасні виробники вирішили цю проблему і пропонують вологостійкий ламінат. Сьогоднішні технології дозволяють запобігти негативним наслідкам впливу вологи на покриття, продовжити термін його служби.

вологостійкий ламінат

Багато власників будинків і квартир все ж побоюються купувати ламінат для кухні. Про те, як вибрати вологостійкий ламінат і якими характеристиками він повинен володіти розглянемо в цій статті.

Зміст

 1. Вологостійкий ламінат: чим відрізняється від звичайного покриття?
 2. Сполучні замки і їхня значимість
 3. Як вибрати вологостійкий ламінат по класу зносостійкості
 4. Зовнішній вигляд
 5. Надійні виробники – запорука довговічності
 6. Укладання вологостійкого ламінату
 7. Догляд за вологостійким ламінатом

Вологостійкий ламінат: чим відрізняється від звичайного покриття?

Щоб правильно вибрати вологостійке ламіноване покриття, слід знати, чим воно відрізняється від звичайного. В якості основи використовується плита HDF підвищеної щільності. Для її виготовлення компанії застосовують спеціальне деревно-волокнисте полотно, оброблене антибактеріальними складами. Вони не дозволяють розмножуватися в плиті грибкам і бактеріям, які володіють не менш руйнівною силою, ніж підвищена вологість.

Плита виготовляється методом пресування в умовах високих температур і тиску. Такий ламінат менше вбирає вологу, ніж звичайне покриття. Плита затримує найдрібніші краплі води. Зверху на HDF накладають декоративний паперовий шар, який в точності імітує дерево, камінь або плитку. Прозора верхня плівка надійно захищає поверхню від пошкоджень і подряпин. У вологостійких моделей верхнє покриття більш міцне – виробники використовують інноваційні просочення з частинками корунду.

ламіноване покриття

Щоб підвищити експлуатаційні характеристики вологостійких виробів, краї ламінованих панелей обробляють просоченням. Воно підвищує стійкість до впливу вологи, не дає воді проникати всередину плити. Стики покриття ізолюють мастикою, бічні елементи і замки – складами на основі воску або силікону, які відштовхують воду. Всі щілини ламінату герметизують, що запобігає проникненню вологи в деревний матеріал, його руйнуванню і деформації.

Звичайне покриття після того, як намокне і висохне, назавжди втратить свій спочатку привабливий вигляд. Вологостійкий ламінат чудово витримує короткочасне потрапляння води на поверхню.

Вибираємо вологостійкий ламінат

Перед багатьма покупцями виникає питання, як грамотно вибрати вологостійкий ламінат, щоб він прослужив не один рік. При виборі підлогового покриття необхідно враховувати кілька критеріїв і характеристик:

 • компанія-виробник;
 • наявність сертифікатів;
 • клас навантаження;
 • товщина і якість плити HDF;
 • тип сполучних замків;
 • вартість;
 • термін гарантійних зобов'язань;
 • зовнішній вигляд.

Будь-який матеріал повинен мати сертифікат якості. Покупець має право вимагати:

 • сертифікат із зазначенням країни виробництва;
 • висновок санітарно-епідеміологічної служби. У сертифікаті вказана інформація про екологічні параметри виробу. Особливу роль відіграють дані про виділення формальдегідів. Показник не повинен перевищувати 0,12 мг/куб.м;
 • сертифікат пожежної безпеки. Покриття може бути типу РП2 (слабо поширює полум'я) і В2 (помірно займисте).

У маркуванні та описі виробу часто присутнє слово «aqua».На упаковці зображена парасолька або кран з краплею. Таке маркування говорить про те, що виріб дійсно вологостійкий.

Сполучні замки і їхня значимість

Необхідно обов'язково дивитися на систему з'єднання. Надійні з'єднувальні замки міцно фіксують панелі один з одним, не залишаючи зазорів. Якісний замковий механізм після укладання створює картину повної цілісності покриття. Завдяки цьому у води немає шансів проникнути всередину плити між стиками.

Замки повинні бути просочені водовідштовхувальним складом поверхнево або глибоко. Глибоке просочення гарантує абсолютний захист поверхні від негативного впливу вологи. Зовнішнє просочення обумовлює тільки водовідштовхувальні властивості. При неглибокому просоченні замки зовні мокрі і слизькі. Якісне воскове просочення неможливо прибрати навіть зусиллям нігтя.

Як вибрати вологостійкий ламінат по класу зносостійкості

Важливий критерій оцінки – рівень навантаження при експлуатації. Залежно від цього параметра розрізняють наступні класи:

 • легкий (31). Клас підходить для приміщень, де планується невелике навантаження (комора, гардероб);
 • середній (32). Витримує помірну експлуатацію і вплив вологи;
 • високий (33). Оптимальний варіант для кухні та вітальні. Більш міцний і зносостійкий, характеризується підвищеною вологостійкістю;
 • найвищий (34). Купувати таке покриття не завжди має сенс. Моделі 34 класу використовують в приміщеннях, які відчувають максимальне навантаження.

Довговічність матеріалу також визначається виробником.Наприклад, покриття 32-го класу від німецької компанії прослужить довше, ніж аналог 33-го класу від китайського бренду.

Детальніше про вибір класу можна почитати в статті: https://holz.ua/ua/vybor-klassa-laminata-blog/.

Зверніть увагу на параметр щільності HDF плити. Дошку виготовляють на основі волокна жорсткого пресування. Чим вище показник щільності, тим довговічніше буде покриття. Щільність безпосередньо впливає на стійкість виробу до вологості.

У більш стислу плиту волога не зможе проникнути і зіпсувати покриття. Професіонали враховують коефіцієнт розбухання. Він визначається за допомогою тесту - ламінат витримують у воді близько 24 годин. Норма розбухання становить 18%. Чим нижче коефіцієнт, тим стійкіше покриття до впливу вологи. Зверніть на це увагу! Інформація повинна міститися на упаковці.

Зовнішній вигляд

ламінат у ванній

Не останній критерій вибору – зовнішній вигляд покриття. Сам по собі ламінат досить слизький, особливо якщо на нього потрапляє вода. Щоб зменшити ковзання по підлоговому покриттю, правильніше підбирати панелі не з гладкою, а з рельєфною поверхнею. Оптимальний варіант для кухні – панелі, які за зовнішнім виглядом нагадують плитку.

Вологостійкі ламіновані панелі сьогодні представлені в каталогах багатьох зарубіжних і вітчизняних компаній. Тому перед покупцем стоїть відповідальне завдання – вибрати якісний ламінат.

Надійні виробники – запорука довговічності

Колекції вологостійких моделей можна знайти в асортименті торгових марок Classen, Berry Alloc, Grandeco, Kaindl, Quick-Step, Pergo. На світовому ринку відмінно зарекомендували себе моделі, вироблені в Німеччині, Бельгії та Швеції.

Моделі від Classen характеризується бездоганною якістю виконання, додатковою обробкою сполучних замків воском. Сегмент ламінату від скандинавських виробників Alloc і Pergo здатний встояти перед тривалим контактом з водою. Відгуки покупців свідчать про те, що європейське підлогове покриття витримує значні навантаження і «затоплення» водою, менше дряпається.

В асортименті виробників представлені різні модифікації і забарвлення. Не обмежуйте свою фантазію. Основний принцип покупки – вибираємо надійний вологостійкий ламінат щодо дизайну приміщення.

Пам'ятайте, що вартість традиційного аналога нижче, ніж вологостійкого. І це логічно – здатність протистояти вологості підвищує експлуатаційні властивості і довговічність покриття. Компанія зі світовим ім'ям – гарантія довгого терміну служби. Відомі виробники надають гарантію на 25-30 років!

Укладання вологостійкого ламінату

Щоб підлогове покриття прослужило в рази довше, слід грамотно підійти до питання монтажу, і дотримуватися основних правил з укладання ламінату. Перед укладанням підлогу ретельно вирівнюють, а панелі укладають на спеціальну підкладку. Кожна панель повинна щільно прилягати до підлоги.

Професіонали рекомендують застосовувати герметик для сполучних швів. Він додатково захищає стики від проникнення води, не склеює панелі між собою. Незважаючи на те, що монтаж здається простим і легким, укладання варто довірити професіоналам. При правильно виконаному монтажі виріб прослужить мінімум 15 років, навіть якщо в приміщенні регулярно підвищений рівень вологості.

Догляд за вологостійким ламінатом

догляд за вологостійким покриттям

У порівнянні з традиційними ламінованими панелями, вологостійкі вироби мають масу переваг. Серед всіх переваг головними є довговічність, стійкість до вологи і простота підтримки ідеального зовнішнього вигляду підлоги.

Ламінат відноситься до покриттів, які не вимагають спеціального догляду. Поверхня матеріалу відмінно витримує механічні пошкодження, не боїться зносу. І все ж слід максимально уникати подряпин і інших пошкоджень поверхневого шару. Не варто випробовувати його на міцність.

На відміну від звичайного, вологостійкий ламінат більш надійний і при взаємодії з рідиною краще "витримує оборону". Проблеми можуть виникнути, тільки якщо вода просочується в стики між рядами, що призведе до набухання і деформації панелей. Особливо вразливе ламіноване покриття з боків. Тому, щоб виключити проникнення пролитої води всередину ламелей її необхідно якомога швидше видаляти з поверхні.

Найбільш небезпечна для ламінату гаряча вода, її пар набагато швидше проникає в дошки. Вона здатна зруйнувати навіть найякіснішу вологостійку підлогу. І все ж, якщо ламінат набряк і деформувався – вихід є! Необхідно витерти воду, зняти плінтус і дати покриттю повністю висохнути при природній циркуляції повітря. Високоякісний матеріал після сушки здатний повернути первісний вигляд і геометрію. При правильному догляді виріб прослужить як мінімум десяток років.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір, і ви залишитеся задоволені.