Яка підкладка краще під ламінат

Ламінат є одним з найпопулярніших підлогових покриттів. До його переваг належить довговічність, невисока вартість, легкий монтаж, простота в догляді.

Якщо в якості підлогового покриття ви вибрали ламінат, то обов'язково зіткнетеся з питанням вибору підкладки.

В цілому, підкладка необхідна для додаткової звукоізоляції, теплоізоляції підлоги, її вирівнювання. До того ж, вона значно збільшує термін експлуатації підлогового покриття, робить його більш міцним, зносостійким, дає можливість рівномірно розподілятися навантаженню.

Залежно від матеріалу, способу укладання та інших характеристик, підкладки можуть класифікуватися на певні види. Детально вивчивши кожен, можна зробити вибір в сторону матеріалу, який найбільш підходить для ваших цілей. При цьому не забувайте і про підлогове покриття, адже вибір правильного ламінату - важливий аспект, який впливає на функціонування всього покриття.

Зміст:

 1. Важливі параметри підкладки: звукоізоляція і звукопоглинання
 2. Теплопровідність
 3. Вологоізоляція
 4. Види підкладки під ламінат
 1. Товщина підкладки
 2. Розрахунок кількості підкладки
 3. Підготовка підлоги до укладання підкладки
 4. Укладання підкладки під ламінат

Важливі параметри підкладки: звукоізоляція і звукопоглинання

Важливо знати як вибрати підкладку, тому що правильний матеріал позбавить вас від стороннього шуму.

Як правило, рекомендується звертати увагу на такі характеристики підкладки, як:

 • підстава, на яку буде монтуватися ламінат;
 • показники вологості та температури;
 • рівність підлоги, наявність перепадів;
 • вид ламінату, який буде монтуватися зверху підкладки.

Вибір підкладки варто почати зі звукоізоляційних характеристик. Орієнтуючись на певний вид шуму, можна вибрати ідеальний за якістю матеріал, який максимально ізолює сторонні звуки. Зазвичай, звукоізоляційна підкладка справляється з такими видами шуму:

 • структурний шум - виникає внаслідок руху елементів підлогового покриття;
 • акустичний шум - виникає в порожніх кімнатах і передається від стін до підлоги і навпаки;
 • просторовий шум - виникає через побутові рухи - кроки, биття посуду і ін.

Варто також пам'ятати, що навіть в залежності від того, в якому будинку ви живете - цегляному або монолітному, чутність може варіюватися, але грамотно підібрана підкладка дозволить максимально знизити рівень шуму.

Є кілька методів укладання, як підкладки, так і ламінату, які сприяють підвищенню показників звукопоглинання і звукоізоляції:

 • Метод "плаваючої підлоги".

В такому випадку стяжка не повинна стикатися зі стінами, інакше можуть утворитися звукові містки, які будуть проводити і виводити шум. До того ж, виключається щільний монтаж плінтусів, між такими елементами і підлогою рекомендується класти спеціальну стрічку, так як вона підтримує звукоізоляційні властивості. В такому випадку може використовуватися пробкова підкладка.

 • Укладання на стяжку.

В якості основи виступає цементно-пісочна суміш. У свою чергу, стяжка монтується зверху тепло- і звукоізоляційного шару. Ця процедура складається з багатьох етапів, правильне виконання яких гарантує відмінні ізоляційні властивості.

 • Монтаж на дерево.

В даному методі рекомендується до використання підкладка, яка буде забезпечувати покриття паронепроникністю. Можливий варіант - використання поліетиленової плівки.

Теплопровідність

Під час облаштування підлогового покриття важливо використовувати способи і методики, які згодом забезпечать підлогу високими показниками теплопровідності. Якщо виконати монтаж правильно, тепле повітря буде на тривалий час затримуватися в приміщенні, а якісна підкладка буде перешкоджати його виходу назовні.

Крім підкладки під ламінат можна використовувати конструкцію теплої підлоги. Але слід зазначити, що звичайні підкладки не можна використовувати паралельно з теплою підлогою, адже вони будуть просто заважати один одному. У підсумку, ефективність обох систем теплоізоляції буде знижена.

Для таких цілей є спеціальні види підкладок, які за характеристиками відрізняються від стандартних. Наприклад, їх товщина в рази менше, а показники жорсткості вище. Тепловий опір - також важливий показник.

Для того щоб визначити яка підкладка краще під ламінат, серед усіх запропонованих, потрібно розділити товщину матеріалу на його тепловий опір. В результаті, підкладка з найменшими показниками буде краще справлятися з властивостями теплопровідності, при цьому не знижуючи ефективність теплої підлоги.

Вологоізоляція

Кожна людина знає, що волога негативно впливає на підлогове покриття. Однак якщо в процесі підготовки підлоги до укладання ламінату подбати про процес природного висихання вологи, то ніяких проблем з вологоізоляцією виникати не повинно. Рекомендується, щоб нова стяжка з бетону висихала хоча б протягом місяця.

Відмінний спосіб перевірити стяжку на готовність до укладання - покласти на поверхню підлоги поліетиленовий пакет на ніч. Якщо по закінченню терміну на ньому буде піт, це говорить про те, що підлога ще не остаточно висохла. Їй потрібно дати ще якийсь час.

У свою чергу, грамотно підібрана підкладка під ламінат буде підтримувати правильний мікроклімат під покриттям підлоги. Як результат, технологічна волога з бетону або цементу не впливатиме на функціонування або зовнішній вигляд ламінату.

Види підкладки під ламінат

Якщо ви не знаєте, яку підкладку вибрати під ламінат, слід ознайомитися з основними різновидами підкладки.

Залежно від матеріалу, з якого виготовляється підкладка, її можна розділити на наступні види:

Натуральна пробка

Як правило, такий варіант актуальний для монтажу в спальні або дитячій. Головні переваги матеріалу - стійкість до гниття, цвілі, довговічність, амортизація кроків, звукоізоляція. У свою чергу, підкладка може бути виготовлена ​​з коркової крихти, гуми, коркового полотна, крафт-паперу та ін.

пробкова підкладка

Спінений поліпропілен

Сильні сторони даного виду - стійкість до вологи, можливість приховування будь-яких нерівностей підлоги. Однак даний матеріал не підходить для приміщень з великим навантаженням або прохідністю.

підкладка зі спіненого поліпропілену

Пінополістирол

Як матеріал для цієї основи використовується екструдований пінополістирол. Як правило, така підкладка розрахована на великі навантаження, до того ж, вона відмінно забезпечує теплоізоляцію і не пропускає вологу.

підкладка з пінополістиролу

Хвойна підкладка

На відміну від більшості інших видів підкладки, запропонований матеріал відмінно "дихає". Рекомендовано купувати підкладку у вигляді плитки, оскільки так само гнутися при укладанні, як і, наприклад, спінений полістирол, вона не буде.

хвойна підкладка

Фольгована підкладка

Може бути як односторонньою, так і двосторонньою. Створює ефект термоса, що значно підвищує середню температуру в квартирі.

фольгована підкладка

Поліетиленова плівка

Поліетиленова плівка забезпечує високі показники паронепроникності, поглинання звуку. До того ж, даний вид підкладки відмінно виправляє перепади підлоги, нерівності. Її рекомендовано укладати в приміщеннях з підвищеною вологістю. А також у разі якщо фундамент не надійно ізольований від вологи, яка може проступати від землі.

Товщина підкладки

Товщина підкладки - ще один показник, виходячи з якого можна класифікувати матеріал. Так, в залежності від багатьох характеристик підлоги, підлогового покриття, слід робити вибір в сторону певної товщини матеріалу - 2 мм, 3 мм, 4 мм, 5 мм, 7 мм, 10 мм. Однак, щоб підібрати дійсно відповідну товщину в кожному окремому випадку, слід знати деякі правила:

 • Оптимальна товщина підкладки - 2-5 мм. Однак такі показники можуть варіюватися в залежності від нерівності підлоги, матеріалу підлогового покриття.
 • У разі якщо ви вибираєте пробку, то рекомендована товщина підкладки - 2-3 мм. А ось при роботі з поліетиленом слід вибрати зразок в 5 мм, оскільки по закінченню часу такий матеріал просідає.
 • Підкладки, товщина яких від 5 мм до 10 мм, рекомендується використовувати в приміщеннях, де необхідна додаткова звуко- і теплоізоляція.

Розрахунок необхідної кількості підкладки

Перш ніж купувати підкладку необхідно визначитися яка кількість вам знадобиться. Провести розрахунки необхідної кількості підкладки дуже просто - слід обчислити площу приміщення.

Але в разі, якщо ви використовуєте композитні підкладки, то слід їх купувати з нахлестом в 20 см. Тобто до площі приміщення просто необхідно додати 20 см*4 (на кожну сторону) = 0,8 м2 - це і буде достатня кількість матеріалу для облаштування підлоги.

Підготовка підлоги до укладання підкладки

Знаючи, як правильно вибрати міцну підкладку, важливо бути також обізнаним про таку процедуру, як її монтаж. Адже він забезпечить надалі підлогове покриття високими експлуатаційними характеристиками. Але в разі неправильного укладання підкладки, термін експлуатації ламінату може значно зменшитися. До того ж, постраждають звуко- і теплоізоляція.

Перед тим, як приступити до укладання ламінату, важливо провести всі процедури щодо облаштування і підготовки підлоги до такого матеріалу. Грамотно вирівняна підлога дозволяє підлоговому покриттю на 100% виконувати свої функції - тепло-, звуко- і шумоізоляція. До того ж, значно подовжує термін служби покриття.

Для такої процедури необхідні інструменти:

 • шуруповерт;
 • стамески;
 • щітки;
 • міксер;
 • рівень.

Залежно від типу підлоги, слід вибирати найбільш підходящий вид стяжки.

Для бетонних підлог актуально застосовувати спеціальну суміш. Для виконання стяжки потрібно підготувати саму поверхню підлоги, після - зашліфувати всі нерівності і перейти до грунтовки підлоги. Завершальний етап - стяжка. Як правило, суміш роблять з цементу і піску в пропорції 1: 3. Однак процедура вирівнювання підлоги по такій схемі досить складна і тривала. Як альтернативний варіант можна використовувати вже готові суміші для стяжки. Вони значно спростять і прискорять процедуру.

Дерев'яні підлоги вирівнюються за іншим принципом. Всі нерівності, відколи й тріщини слід зашпаклювати. У разі, якщо в підлозі є скрипучі елементи, їх потрібно замінити на нові. Якщо навіть після цих процедур підлога недостатньо рівна, можна укласти спеціальні фанери, які монтуються за допомогою саморізів.

Укладання підкладки під ламінат

В цілому, весь процес монтажу підкладки можна розділити на наступні етапи:

 1. За допомогою пилососа необхідно видалити дрібні частинки і пил з чорнової підстави. І згодом просушити підставу.
 2. Перейти до нарізки полістиролу. Таку процедуру можна здійснювати за допомогою різака. А позначки краще робити за допомогою олівця. Не рекомендовано укладати підкладку в 2 або 3 шари, бажаючи збільшити показники тепло- і звукоізоляції.

укладання підкладки під ламінат

 1. Слід розташувати підкладку поперек передбачуваного розміщення панелей ламінату. В такому випадку виключається деформація і рух фрагментів підлоги.
 2. Укладання потрібно виробляти встик, без нахлеста панелей один на одного. Щоб вона не зміщувалася під час роботи, можна прикріпити її до підлоги за допомогою двостороннього скотча.

укладання підкладки під ламінат

Де вибрати якісну підкладку з відмінними характеристиками

Якісна і міцна підкладка може в рази збільшити термін функціонування будь-якої підлоги, і неважливо вінілові у вас або паркетні дошки. Це однозначно робить проживання в певній кімнаті більш комфортним. Підкладку під ламінат ви можете придбати в нашому магазині HOLZ.

Адже в нашому каталозі представлено безліч моделей підкладок. Вся реалізована продукція відповідає стандартам якості, що дозволяє нам гарантувати тривалий термін служби матеріалів. Як результат, ви можете бути впевнені, що облаштування підлоги пройде за всіма технологіями і правилами, і вам вдасться створити комфортну обстановку у вашому домі.

Виберіть бажану мову сайту