Яка вінілова підлога краща: клейова або замкова

Вінілові підлоги стають все популярнішими. Вони виглядають стильно, багато і дорого. Характеризуються високою міцністю, водонепроникністю та стійкістю до вогню. На дотик м'які, теплі, приємні. Серед інших переваг вінілової підлоги — екологічність, відсутність запаху, летких речовин. Це властиво і замковим, і клейовим вініловим підлогам. Головна відмінність між ними – це спосіб укладання. Який з них краще, залежить від приміщення, де вініл буде укладатися, та вимог, яким має відповідати. Порівняння цих характеристик допоможе правильно вибрати підлогу.

Переваги та недоліки клейової вінілової підлоги

Особливості цього виду криються в назві – для укладання вінілу використовується спеціальний клей. Доступні два варіанти:

 • Клейовий вініл – приклеюється на спеціальний клей до заздалегідь підготовленої основи.
 • Самоклеючий вініл – щоб його укласти, достатньо зняти захисну плівку зі зворотного боку планки, щільно притиснути планку до основи.

Клейові вінілові підлоги вимагають ретельної підготовки основи. Щоб клей добре схопився, надійно закріпив вініл, чорнова підлога має бути ідеально рівною, чистою, сухою. Будь-які недоліки можуть проявитися та зіпсувати покриття для підлоги. Якщо клейову вінілову підлогу укласти правильно, вона буде довго і надійно служити.

Переваги клейового вінілу

 • Клейова підлога дешевша за замкову.
 • Різновид формату – планка, плитка. Останній варіант ідеальний для ванної та кухні: завдяки відсутності стиків вода не може потрапити під основу.
 • Абсолютно водонепроникний, тому можна сміливо укладати у будь-якій кімнаті, у т. ч. у ванній та на кухні.
 • Планки клейового вінілу тонші, ніж у замкового, що дозволяє використовувати його і для укладання на стінах. Вода не проникає під матеріал, планки не відстають і грибок під ними не утворюється.
 • Клейову вінілову плитку можна поєднувати з іншими покриттями для підлоги, створюючи цікавий дизайн. Вона відмінно ріжеться, викладається різними способами (ялинка, візерунки), що дозволяє втілити в життя навіть незвичайний дизайн.
 • Рекомендований для приміщень з високою прохідністю, оскільки клейове вінілове покриття міцно приклеєне до основи, не зміщується.
 • Підлога на клейовій основі легко піддається ремонту. Достатньо вирізати пошкоджену частину та акуратно приклеїти нову.
 • Складність монтажу — вимагає професійних навичок, тому рекомендуємо замовити у нас послугу «під ключ», яка передбачає монтаж підлоги з гарантією.
 • Додаткові витрати на підготовку основи та клей.
 • Після укладання вінілової плитки бажано не ходити протягом доби, необхідно витримати повний процес полімеризації клею, щоб уникнути зміщення планок.

Недоліки клейової вінілової підлоги

Клейовий вініл досить тонкий матеріал, але це не робить його гіршим. При правильній підготовці основи та укладанні, підлога вірою та правдою прослужить не один десяток років.

Переваги та недоліки замкової вінілової підлоги

Залежно від основи цей тип вінілового покриття умовно можна розділити на 2 види:

 • Fleх вініл — гнучкий, підходить для ідеально рівної основи, має коефіцієнт розширення 1,5 мм на 10 м2 більше, ніж у Rigid вінілу, тому максимально допустима площа укладання без технологічних розривів не більше 65 м2.
 • Rigid вініл — твердий, підходить для не ідеально рівних основ, його можна укладати на основу з нерівностями 5 мм на 2 метри погонних, западинами до 3 мм, тріщинами до 10 мм, має значно менший коефіцієнт розширення, ніж Fleх вініл, можна укладати без порожків до 225 м2.

Покриття виготовляється у вигляді плиток або планок, які при укладанні стикуються впритул одна до одної. Планки йдуть із замковим, кліковим з'єднанням, як у ламінаті чи паркетній дошці. Для цього використовується звична для ламінату система Click. Укладаються замкові вінілові підлоги плаваючим способом — без клею, шурупів, цвяхів.

Переваги замкової вінілової підлоги

 • Монтаж замкового покриття простіший.
 • Товщина 4-5 мм, що вдвічі більше, ніж у клейового вінілу. Не такі жорсткі вимоги до підготовки основи, особливо якщо це Rigid вініл.
 • Додаткові витрати на матеріали по укладанню у вигляді підкладки значно дешевші, ніж при поклейці вінілу до основи.
 • Ходити замковою підлогою можна відразу після укладання. Тим не менш, фахівці сходяться на думці, що покриттю краще дати добу «відлежатися».
 • Дефективну вінілову планку також легко замінити на нову. Достатньо витягнути кілька планок, починаючи від краю стіни, поміняти пошкоджені та зібрати назад у тій самій послідовності.

Недоліки замкового вінілу

 • Плаваюча підлога менш стабільна, ніж клейова, оскільки планки скріплюються одна з одною, а не з основою.
 • Не рекомендується укладати у вологих кімнатах, особливо з різким перепадом температур (ванній, кухні), оскільки може порушитися кріплення між планками.

Що вибрати — замковий або клейовий кварц вініл: порівняння

Властивість

Клейова вінілова підлога

Замкова вінілова підлога

Товщина покриття

2 - 2,5 мм

4,2 - 5 мм

Гасить шум

до 16 Дб

до 19 Дб

Укладання в приміщенні з різким перепадом температур

+

+

Легкість монтажу

-

+

Вимоги до основи

Ідеально гладка основа

Допускається перепад до 2 мм на 1 м кв.

Експлуатація відразу після укладання

-

+

Ціна

Дешевше, але треба враховувати витрати на клей та підготовчі роботи.

Дорожче, але додаткові матеріали не потрібні.

За багатьма параметрами вони мають схожі характеристики. І все-таки в питанні, що краще — вінілова клейова плитка або замкова — відштовхуйтеся від місця її укладання.

У кімнати, де спостерігається перепад температур, вологості (ванна кімната, кухня), краще взяти клейову вінілову підлогу або водостійку замкову.

Виберіть бажану мову сайту