Ламінат з фаскою або без: який краще і надійніше

Ламінат - один з найпопулярніших підлогових покриттів. Цей матеріал має різноманітну колірну палітру, він міцний і довговічний, а також легкий у догляді.

Перед покупкою підлогового ламінованого покриття багато звертають увагу на такі показники, як: товщина, зностійкість, дизайн, виробник, цінова категорія. Крім того, моделі можуть відрізнятися і за наявністю або відсутністю такої незначної деталі, як фаска. Для чого вона необхідна і яку роль вона відіграє в інтер'єрі? Розберемося в цій статті.

Зміст

 1. Що таке фаска
 2. Для чого використовується фаска: її плюси і мінуси
 3. Особливості експлуатації ламінату з фаскою і без
 4. Сфера застосування ламінату з фаскою і без
 5. Особливості укладання ламінату з фаскою і без
 6. Як впливає фаска на міцність підлогового покриття?
 7. Ламінат з фаскою або без: на користь якого матеріалу зробити вибір?

ламінат з фаскою і без

Що таке фаска

Фаска — це скошений край дошки, який зрізається під кутом на фрезерному обладнанні. При стикуванні окремих елементів виходить V-образний надріз. Якщо краю панелі надається округла форма, то при стикуванні паз отримує U-подібну форму (наочно показано на фото).

фаска

Технологічно зріз на краю панелі проводиться двома способами:

 1. За допомогою фрези край ламелі зрізається. Подальша надійність місця зрізу залежить від подальшої обробки. Місце зрізу покривається фарбою в тон дошки - це дешевий варіант. Його часто використовують азіатські виробники ламінату. Віддавайте перевагу моделям, де фаска ламінується. Це вид покриття надійно буде протистояти фізичним навантаженням і впливу вологи.
 2. Методом вальцювання. Ламелі пропускаються через спеціальні валки, які здавлюють край дошки, тим самим зміцнюючи його і роблячи більш міцним. При цьому методі зберігається захисне ламіноване покриття. Ламелі зі скошеним краєм, отриманий шляхом вальцювання, надійніше фрезерованого і незначно дорожче.

Для чого використовується фаска: її плюси і мінуси

Визначаючи зовнішній вигляд матеріалу, вам напевно доведеться вибирати, купити який ламінат - з фаскою або без. Наявність або відсутність скошеного краю сильно вплине на загальний інтер'єр кімнати. Моделі з фаскою більше урізноманітнюють дизайнерські можливості. Візуально складається враження, що на підлозі лежить цілісна масивна дошка з певної породи дерева. Крім того, облицювання з косою межею має ряд переваг:

 1. Виїмки між панелями візуально крадуть недоліки стиків. Якщо через час при ослабленні замкових з'єднань з'являться щілини між ламелями, то їх не буде видно. Наприклад, після затоплення ламінат з фаскою легко розбирається, просушується і укладається заново, без явної втрати в якості.
 2. Проміжки крадуть нерівності самої підлоги. Якщо базове покриття не ідеальне, то вибірки по краях це приховають.
 3. Фаска підвищує амортизаційні властивості підлогового покриття. Під навантаженням пресовані дошки будуть прогинатися в місцях з'єднання, не спираючись гранями.
 4. Наявність скошеного краю приховує можливі вади зрізу.
 5. Ламелі зі зрізаним краєм служать довше, ніж рівні.

І ще одна властивість виробів з фаскою, вона візуально збільшує просторове сприйняття. Якщо скошений край завдано з двох сторін, то такий варіант здатний візуально подовжити кімнату. Неординарним рішенням є використання ламелей з двостороннім фаскою різної ширини. Цей метод насичує візуальний ряд. Головне використовувати ламелі однієї товщини. Ламелі, укладені поперек кімнати, візуально розширюють її.

При цьому наявність скошеної межі позначиться не тільки на естетичному сприйнятті площини покладеної дошки, але і на подальших експлуатаційних властивостях. Так, мінусом підлогового покриття зі скошеним краєм є більш складний догляд. Перед тим, як мити ламінат з фаскою, необхідно видаляти забруднення з канавок за допомогою пилососа.

У той же час в приміщеннях, де потрібна ідеально рівна підлога, ламелі зі скошеним краєм не підійдуть. Наприклад, у виставкових залах, де багато відвідувачів, тонкий підбор може потрапити в нерівність. Укласти який ламінат краще з фаскою або без, в основному визначає місце його використання.

Особливості експлуатації ламінату з фаскою і без

експлуатація ламінату з фаскою

За своїми технічними показниками ці два види ідентичні. Один з мінусів панелі з фаскою - більш трудомісткий процес чистки, так як в виїмках зосереджується бруд. Почасти це так. Але по суті, пази, що утворюються, не крупні. Пил і дрібне сміття зосереджується там не набагато більше, ніж на рівній площині. З заглиблень сміття видаляється потужним сучасним пилососом з килимовою фрезою, потім підлога миється. Крім того, якщо зрізи покриті водо- і брудовідштовхуючими речовинами, то подібної проблеми і зовсім не виникне.

У приватній квартирі складно уявити такий стан статі, що в пазах "складується" сміття. У громадських місцях забруднення інтенсивні, тому ламінат без фаски буде краще через більш просте прибирання.

Сфера застосування ламінату з фаскою і без

ламінат без фаски

На ринку пропонуються варіанти ламінованої дошки, стилізованої під камінь, мармур, кахельну плитку і ін. З точки зору дизайну вибір величезний. Але все ж слід вибирати матеріал з найбільшим показником вологостійкості.

Якщо швидко прибрати воду, то вона не встигне завдати шкоди захищеній ламінованій поверхні. А ось скупчення вологи в канавках, утворених скошеними краями, небажано, тому що вона поступово проникне в щілини. Якщо не вдасться швидко прибрати воду, то з рівної поверхні вона швидше випарується.

У поглибленнях вода затримується надовго і шанс її руйнівного впливу збільшується. Ламінат зі зрізаним краєм вважається менш вологостійким. Однак, вологостійкість ламінату з фаскою більшою мірою визначається її якістю. Так, якщо декоративна облямівка, як і вся поверхня ламінатної дошки заламінована і оброблена водовідштовхувальними сумішами, то "слабкою ланкою" вона не буде.

Для наочності наведемо таблицю з найбільш підходящим місцем використання цих двох видів покриття.

Конструкція

З фаскою

Без фаски

Житлові приміщення

так

так

Кухня

ні

так

Громадські місця

ні

так

Особливості укладання ламінату з фаскою і без

укладання ламінату з фаскою і без

Без різниці, який ламінат з фаскою або без краще монтувати. Головне дотримуватися технологію і вибрати потрібну підкладку, яка рекомендується виробником підлогового покриття.

Основна відмінність між двома цими моделями - на якому базовому покритті їх можна використовувати. Так, для виробів без фаски потрібна ідеально рівна підлога. Цей тип конструкції підлогового покриття після монтажу являє собою жорстку площину і не зможе пристосуватися до нерівностей.

Панелі моделей зі скошеним краєм мають можливість прогинатися на з'єднаннях і приймати конфігурацію базового покриття. Звичайно, це відноситься до незначних вад, великі перепади ламінат з фаскою не сховає.

І все ж розберемо більш детально технологію укладання ламінату з фаскою.

 1. На вирівняну поверхню укладається підкладка перпендикулярно ламінованим дошкам.
 2. Матеріал розпаковується і залишається в кімнаті, щоб він звик до внутрішнього температурного середовища.
 3. Перший ряд ламелей не повинен упиратися в стіну, залишаємо зазор в 10 міліметрів. Цей компенсаційний зазор дозволить ламінованому покриттю "грати" при зміні вологості і температури в кімнаті.
 4. Укладають панелі крайнього ряду, розташувавши поздовжній виступ до стіни. Наступний ряд стикується до першого на спеціальні замки. Стикування слід проводити акуратно, щоб не зламати з'єднання. Крім того, якщо нанести клей на стики перед складанням, то в подальшому вдасться запобігти проникненню вологи в щілини, що збільшить термін служби виробу.
 5. При монтажі дошки розташовуються в шаховому порядку відносно один одного. Поздовжні стики потрібно зміщувати на наступному ряді на 30-50 см. Таке розташування дозволить рівномірно розподілити навантаження по всій площині.
 6. Після укладання по периметру встановлюється плінтус.

Як впливає фаска на міцність підлогового покриття?

ламінат

Думка про те, що ламінат з обрізною гранню менш міцний помилкове. Зверніть увагу, що фаска глибиною 1-2 міліметра наноситься на ламіновану дошку, як правило, товщиною 10-12 мм. Тому таке співвідношення не впливає на твердість всього підлогового покриття. Більш тонке покриття з фаскою не варто купувати. Кутовий зріз на тонкій ламелі - це порушення технології виготовлення.

Правило в цьому питанні одне - купуйте ламіновану дошку відомих виробників, які давно присутні на ринку. Вони дотримуються суворих стандартів якості при виготовленні ламінату.

Крихкість ламінату з фаскою і без більше залежить від показника щільності. Ця характеристика показує, наскільки пручається ламель точковому навантаженню. І тут немає прямо пропорційної залежності від товщини панелі. Навіть сама товста панель при недостатній щільності може не витримати точкового навантаження, наприклад, ніжок шафи. Цей показник ви можете розрахувати самі по формулі:

Маса повної упаковки / площа повної упаковки * товщина ламелі. .

Всі ці показники є на вкладиші з технічними характеристиками. Не купуйте ламінат з щільністю нижче 850 kg/m3.

Ламінат з фаскою або без: на користь якого матеріалу зробити вибір?

ламінат з фаскою або без

В даному питанні немає чітких рекомендацій, це справа смаку, який покласти ламінат. В незалежності від того який виріб ви купуєте, віддавайте перевагу продукції надійних виробників.

У цьому питанні економити не варто. Правильно підібране ламіноване покриття для підлоги з високими техніко-експлуатаційними показниками прослужить кілька десятиліть, не втративши початкового зовнішнього вигляду. Правило скупий платить двічі, при покупці ламінату працює беззастережно.