Ламінат давно завоював популярність не лише серед власників житлових приміщень, а й серед будівельників та дизайнерів. Ця популярність обумовлена відмінними експлуатаційними характеристиками та доступною вартістю в порівнянні з іншими покриттями для підлоги. Незважаючи на широке поширення цього матеріалу, досі існує низка міфів про ламінат.
У цій статті ми розглянемо найпопулярніші міфи про ламінат.
Міф 1. Ламінат боїться вологи та води
Частково це правда. Ламінат справді може вбирати воду, оскільки він виготовлений з дерев'яних матеріалів. Проте йому не так легко нашкодити. Якщо занурити планки у воду, вони деформуються.
Але якщо просто розлити воду, то нічого не станеться, тому що покриття має спеціальне водостійке покриття. Проблеми можуть виникнути, якщо вода проникає у щілини чи простір між ламелями. Існують спеціальні моделі вологостійкого та водостійкого ламінату, який стійкий до впливу вологи протягом 24 годин. Тому не можна стверджувати, що весь ламінат деформується при контакті з водою чи підвищеною вологістю.
Про те як вибрати вологостійкий ламінат ознайомтеся докладніше на сайті.
Міф 2. Можна класти на будь-яку підлогу
Правда. Його можна встановити на будь-яку підлогу, важливо враховувати, що поверхня повинна бути рівномірною.
Міф 3. Неможливо встановити систему теплої підлоги
Неправда. Не весь ламінат можна використовувати разом із підігрівом. Але якщо вибрати покриття, сумісне з теплою підлогою, проблем не виникне. Підлогове покриття виділяє шкідливі речовини при нагріванні, тому за наявності системи обігріву підлоги рекомендується придбати ламінат, призначений спеціально для цієї мети, і обов'язково уточнювати допустиму температуру нагрівання.
Виділення активних формальдегідних сполук відбувається за температури, що перевищує +26 градусів Цельсія. Це означає, що безпечною для людини вважається температура від 0 до +25 градусів за Цельсієм. Використовуючи ламінат у таких умовах, можна уникнути виділення шкідливих речовин.
При виборі покриття для підлоги для водяної підлоги важливо віддати перевагу вологостійкому матеріалу, що зазвичай вказується виробником на упаковці. Теплопровідність покриття також має значення. Для використання у системі "тепла підлога" ламінат повинен мати теплопровідність від 0,05 до 10 м2 х К/Вт.
Ще одним важливим аспектом є метод обігріву покриття. Наприклад, ламінат із укладанням на теплу підлогу призначений для водяної підлоги, не підходить для використання з електричним.
Міф 4. Не екологічний та шкідливий для здоров'я
Неправда. Однією з найпоширеніших помилок про ламінат є переконання в наявності шкідливих хімічних речовин у його складі. Фактично такі компоненти є в покритті в настільки незначних кількостях, що навіть при зіткненні з підлогою, шкоди для здоров'я людини практично немає.
Якісні зразки ламінату зазнають численних випробувань, і на ринку не з'явиться модель, яка могла б завдати шкоди здоров'ю споживача.
При відмові від купівлі найдешевших варіантів покриття для підлоги в магазинах, ризик для здоров'я мінімізується і стає практично нульовим.
Маркування безпеки ламінату вказує на його відповідність стандартам виробництва EN 13329, що гарантує відсутність шкоди здоров'ю. Важливо розібратися в позначках:
- E0 – це ламінат з мінімальною емісією формальдегіду, що підходить для використання в дитячих садках та школах.
- E1 – ламінована підлога з цим маркуванням безпечна для використання в будь-якому приміщенні будинку. Рівень виділення формальдегіду цього класу обмежений 0,124 мг/м3.
- E2 та E3 – призначені для промислових підлог і можуть використовуватись у комерційних та виробничих приміщеннях.
Міф 5. Недовговічний і вимагає складного догляду
Неправда. Ламінат – довговічне покриття та просте у догляді. Для того, щоб покриття прослужило максимально довго, слід дотримуватися певних правил при покупці та в догляді за ламінатом..
Ось параметри, на які слід звернути увагу під час вибору:
- Клас зносостійкості. Один із найважливіших критеріїв. Цей параметр впливає на тривалість служби покриття та його здатність витримувати навантаження. При виборі враховуйте характер приміщення, де укладатиметься ламінат. Для спалень підходить покриття з нижчим класом зносостійкості (31,32 класи), у той час як для коридорів з більш високою прохідністю вибирайте матеріал з вищим класом (33, 34 класи). Те саме стосується і кухні, де більш високий клас забезпечує стійкість до вологи.
- Товщина ламелей. Від цього залежить рівень звукоізоляції у приміщенні та те, наскільки чутні будуть кроки сусідам знизу. Також важливо враховувати, які меблі будуть встановлені на підлозі. За наявності важких меблів рекомендується вибирати ламінат завтовшки не менше 10 мм. У разі планування установки теплої підлоги підійде ламінат тонше.
- Колір та відтінок. Слід приділити увагу правильному підбору кольорів та відтінків, щоб приміщення виглядало гармонійно і сліди забруднень не було видно.
- Виробник. Вибирайте виробника, якому довіряєте.
Декілька рекомендацій щодо догляду:
- Протирайте підлогу за допомогою сухої ганчірки з мікрофібри для ефективного видалення сміття.
- Використовуйте пилосос із насадкою, призначеною для дбайливої обробки м'яких покриттів, з метою провести глибоке чищення.
- Для боротьби із сильними забрудненнями рекомендується використовувати спеціальні засоби.
- Освіжити зовнішній вигляд покриття і зберегти блиск можна шляхом додавання 9% оцту (з розрахунку 1 столова ложка на 5 л води) або соку лимона.
- При вологому прибиранні ганчірку або губку добре віджимають, щоб уникнути перезволоження.
Міф 6. Не піддається ремонту
Неправда. Завдяки особливості структури ламінату, що складається з окремих ламелей, пошкоджену частину можна легко замінити без необхідності перекладати всю підлогу. Для цього достатньо видалити пошкоджену ламель і встановити нову на її місце, дотримуючись інструкцій виробника.
Про це детальніше ми розповіли у статті “Як розібрати ламінат”.
Міф 7. Складний процес встановлення
Неправда. Це покриття не вимагає особливих навичок укладання. Більшу увагу слід приділити правильній збірці через використання спеціальних з'єднань, таких як клік-замок та ключ. Враховуйте щільність з'єднання, вибір підкладки та рівність покриття. Ознайомтеся із нашою статтею “Як укладати ламінат”.
Міф 8. Виглядає дешево та ненатурально
Частково правда. Деякі види ламінату справді можуть виглядати дешево. Але багато європейських виробників досягли високого рівня, роблячи його дуже схожим на паркет або інженерну дошку. Застосовуються складні методи тиснення, де декоративний та захисний шари повністю збігаються, дозволяючи відчути кожну деталь структури деревини.
Також зустрічається ламінат, покритий лаком, який важко відрізнити від паркету. Рівень друку зараз на висоті, повторень у малюнку майже немає.
Міф 9. Погана шумо- та теплоізоляція
Неправда. Насправді таке покриття більш тепле порівняно з лінолеумом.
Крім того, у разі потреби, ламінат легко встановлюється на систему теплої підлоги для додаткового обігріву.
Якщо ви купуєте бюджетний ламінат, дешеву підкладку та основа не відповідає вимогам монтажу ламінату, кожен крок у взутті з твердою підошвою або падіння предмета можуть здаватися як гуркіт грому. Однак завжди існують варіанти вирішення цієї проблеми. Дзвінкість ламінату залежить від його товщини (чим товщі, тим менше звуку), щільності плити (чим щільніше, тим менше звуку) та правильного вибору підкладки (здатної поглинути до 22 децибел).
Різні міфи про ламінат, як правило, ґрунтуються на негативному досвіді використання низькоякісних продуктів. У каталозі Holz ви знайдете тільки високоякісні товари і ці міфи про ламінат будуть розвіяні.
Ламінат – це повноцінне покриття для підлоги, здатне надати приміщенню унікальний і особливий стиль завдяки різноманітності колірних рішень. Йому не страшні підбори, ролики, сигарети та інші ушкодження.
Якщо у вас залишилися питання чи сумніви щодо вибору ламінату, наші досвідчені консультанти готові надати всю необхідну інформацію. Зв'яжіться з нами, і ми допоможемо зробити правильний вибір для вашого будинку.
Зв'яжіться з нами за номерами: (050) 433-80-38 або (098) 540-51-15. Також є опції "Передзвоніть мені" та чат-боти у Viber та Telegram. У Holz ми не просто пропонуємо найкращі товари, ми також забезпечуємо висококласне обслуговування, щоб ваш досвід із нами був незабутнім.
Створіть теплий та затишний простір у вашому будинку!