Модерн або хай-тек двері: різновиди і переваги

Зміст

 1. Особливості дверей в стилі модерн
 2. Різновиди дверей модерн
 3. Переваги дверей в стилі модерн
 4. Особливості дверей в стилі хай-тек
 5. Різновиди стилю хай-тек при створенні дверей
 6. Переваги дверей стилю хай-тек
 7. Вибір вхідних дверей
 8. Вибір міжкімнатних дверей хай-тек

У минулі роки були дуже популярними двері в стилі модерн. Але на сьогоднішній день першість в сучасних напрямках дизайну зайняв хай-тек. Стилістичних відмінностей досить багато, їх легко визначити за зовнішнім виглядом виробів.

Особливості дверей в стилі модерн

Особливості дверей в стилі модерн:

 • використання прямих, і особливо плавних ліній;
 • як прості геометричні форми, так і елементи неправильних;
 • відсутність суворої симетрії і монотонності;
 • поєднання декількох матеріалів;
 • оригінальність декорацій, дизайнерська фантазія.

двері модерн

Деяка прямолінійність в обрисах двері модерн допускається. Але в більшості випадків переважають вигнуті лінії. Присутні хвилясті візерунки, незвичайна геометрія, орнаменти і квіткові мотиви.

Це вибір людей з тонким смаком, яким властива оригінальність. Модернізм оновив класичні стереотипи, зародив нові тенденції в мистецтві.

За цим посиланням можна подивитися, як виглядають двері модерн https://holz.ua/ua/dveri/mezhkomnatnye/modern/.

Різновиди дверей модерн

На відміну від більшості інших стилів, модерн являє собою поєднання таких технологій і матеріалів, які не знайти в виробах, наприклад, класики чи інших напрямків. Як матеріали може використовуватися сировина - дерево, пластик, МДВ, скло та ін.

Слід зазначити, що стиль модерн, в цілому, має свої різновиди. Так, до них можна віднести:

 • Арту-Нуво - за своїм походженням цей напрямок родом з Франції. В якості основних сюжетів використовуються природні, рослинні, морські сюжети. Переважають натуральні, природні і різноманітні відтінки. Як декоративні елементи на поверхні дверей можуть використовуватися раковини, морські хвилі, зображення мешканців цієї стихії.
 • Югендстиль - стилістичний напрямок походить зі Скандинавії. Для нього властиві мотиви функціональності, аскетичности, досягнення ергономіки. За своїм зовнішнім виглядом такі двері дуже лаконічні, містять мінімум деталей, при цьому всі елементи максимально практичні і функціональні, немає нічого зайвого.
 • Ліберті - зародився такий стиль в Італії, але був привезений з Китаю.Оформлення двері відбувається в одному ключі, при цьому максимально відповідає індивідуальності господаря. Як правило, переважають пастельні відтінки, висока художнє оформлення.
 • Арт-Деко - цей стиль поєднує одночасно нотки Єгипту, неокласицизм, новаторство. На поверхню таких дверей наносяться зображення з чіткими геометричними орнаментами, переважають яскраві кольори. На відміну від Арту-Нуво для цього стилю не прийнятні природні мотиви. Характерна симетричність всіх деталей, елементів.

двері в стилі модерн

Переваги дверей в стилі модерн

До переваг дверей в стилі модерн можна віднести:

 • лаконічність, простоту і витонченість;
 • стильний, але стриманий дизайн;
 • максимальну функціональність і ергономічність;
 • широкий вибір кольорів, фактур, матеріалів, способів оформлення;
 • можливість створення різних за типом роботи дверей - розсувних, складних, розпашних і ін.

Природно, інтер'єр в цілому повинен бути модерністським. Подібне оформлення приміщень вносить гармонію в будинок або офіс. Затівати відразу повний ремонт не обов'язково, але з часом варто привести усі куточки до єдиного образу.

інтер'єр в стилі модерн

Кольорове оформлення дверей яскраве, іноді навіть зухвале. Недоречні зовсім скромні, одноманітні тони. Чудовий ефект справляє фрезерування по масиву цінних порід дерева і МДФ. Полотно може бути як глухим, так і з великими скляними вставками. Користується популярністю піскоструминна обробка.

Використовують масив, покриття натуральним шпоном, або синтетику, що імітує малюнок річних кілець. Застосування матеріалів, стійких до вологи і екстремальних температур розширює можливості на відкритому повітрі, в заміських котеджах. До міжкімнатних дверей в стилі модерн менше вимог, але стійкість їм теж не завадить.

Зовнішність білих дверей модерн по-своєму прекрасна. Це продовження кращих італійських традицій в новому світі, який відійшов від класичних правил.

Особливості дверей в стилі хай-тек

«Високі технології» - поки останній напрям в оформлювальному мистецтві. Родинне футуризму, але менш екстравагантне. Величезну увагу приділяють практичності. За рівними поверхнями легко доглядати, практичні конструкції зручно відкривати і закривати.

Особливості дверей стилю хай-тек:

 • гладке однотонне полотно;
 • суворі прямі лінії;
 • відсутні накладні деталі і складні візерунки;
 • часто присутні вставки зі скла або металу.

двері хай-тек

Декоративні вставки користуються популярністю. Їх розташовують вертикально або горизонтально, з прямолінійними контурами. Різнокольорових важких вітражів немає.

двері в стилі хай-тек

На однотонному склі можуть розташовуватися скромні візерунки у вигляді простих геометричних фігур, нанесені за допомогою гравіювання. Простота і лаконічність видає стилістичну приналежність. Скляні панелі прозорі або матові, рідше кольорові, з переважанням різких, насичених тонів - червоного, синього, фіолетового.

Цікаво виглядають численні вузькі вставки, іноді майже щілини в дверному полотні. З металів дизайнери вважають за кращі ті, які стали доступними щонайменше в 20-му столітті: алюміній, хром, нікель. Дійсно, в подібних виробах неприродними будуть бронзові елементи, срібло і позолота. Але під замовлення майстра виготовлять модель на смак клієнта.

Двері в стилі хай-тек емоційно близькі людям, які працюють в сфері сучасного мистецтва і високих технологій. Це відмінний вибір для програміста або комп'ютерного дизайнера. Таку ж обстановку, як у себе в квартирі, нерідко створюють в робочому офісі.

Але навіть людям і фірмам, далеким від IT, часто підходять хай-тек-інтер'єри. Модне оздоблення приміщень приваблює відвідувачів, допомагає плідно працювати. З його допомогою можна вразити сусідів і знайомих.

Різновиди стилю хай-тек при створенні дверей

Історично утворилося кілька видів напрямків такого стилю як хай-тек, які знайшли своє відображення при створенні дверей. Так, до таких напрямків можна віднести:

 1. Індустріальний хай-тек. Для такого стилю характерні металеві та скляні вставки, що імітують двері заводів, цехів. Слід зазначити, що такий стиль досить яскравий і навіть зухвалий, а оформлення дверей може бути найнесподіванішим.
 2. Геометричний хай-тек. Для цього напрямку властиво створення складних форм, пропорцій.
 3. Біонічний хай-тек. Як правило, двері відображають природу, створюючи цілісну органічну конструкцію. Важливо, щоб такі двері поєднувалися як з інтер'єром, так і з зовнішнім виглядом.

Переваги дверей стилю хай-тек

Як і будь-які інші двері різних стилістичних напрямків, двері хай-тек мають ряд своїх незаперечних переваг:

 • широкий дизайнерський вибір;
 • можливість монтажу не тільки в інтер'єр стилю хай-тек, але і модерн, лофт;
 • максимальна простота і лаконічність, при цьому показники функціональності високі;
 • додатковий акцент на світлове оформлення приміщення;
 • відсутність декоративних деталей;
 • безліч видів конструкцій - розпашні, розсувні і ін.

Вибір вхідних дверей

Дизайнерські особливості важливі, але ще більш важливу роль відіграють практичні функції. В першу чергу враховують, де відбувається установка дверних конструкцій. Полотно вхідних дверей в стилі хай-тек явно не слід прикрашати склом і тонким металом. Це зменшує антивандальність, і сприяє втратам тепла.

Особливої ​​уваги вимагають котеджі з виходом прямо на вулицю, а не в теплий під'їзд. Необхідно подбати про утеплення, зламостійкі замки і міцну фурнітуру вхідних дверей хай-тек або оформлених в будь-якому іншому стилі.

Вибір міжкімнатних дверей хай-тек

До дверних полотен, які розмежовують кімнати, менше претензій по частині теплоізоляції. Але бажано забезпечити хорошу шумоізоляцію. В цьому відношенні показують пристойні результати подвійні вставки з повітряним проміжком, і шарувате безпечне скло (триплекс). Потрібен якісний ущільнювач, і полотно, яке прилягає до коробки щільно.

Варіантів для вибору дуже багато. Двері можуть розчинятися всередину кімнати або в коридор, є варіанти з відкриванням в будь-яку сторону - хитні або маятникові.

Складні конструкції (гармошка), розсувні, пересуваються по напрямних, схожим на рейки.

Важливо приділяти належну увагу колірній гамі. Для сучасних стилів переважно, щоб вона була стриманою. А двері за кольором оформлення варто поєднувати з іншими елементами інтер'єру, щоб в комплексі все виглядало цілісно і доповнено.

До того ж, особливе місце у виборі займає фурнітура. Важливо, щоб вона і за стилем, і за своїм зовнішнім виглядом, і за кольором поєднувалася не тільки з дверною конструкцією, але і з іншими декоративними деталями.

У виборі дверей в стилі хай-тек важливо враховувати, що вони повинні бути максимально лаконічними, відмінно справлятися зі своїм основним призначенням, а також доповнювати інтер'єр, при цьому не виділяючись на загальному тлі.

Деякі корисні поради щодо підбору міжкімнатних дверей можна знайти тут https://holz.ua/ua/kak-pravilno-vybrat-mezhkomnatnye-dveri-blog/

Індивідуальне замовлення

У каталогах десятки і сотні красивих моделей. Але все одно люди хочуть індивідуальності. За спеціальним замовленням майстри виготовляють найпривабливіші вироби. Комбінують матеріали, застосовують незвичайну обробку.

Сучасний стиль припускає використання масиву дерева, МДФ і ДСП з покриттям шпоном або водостійкою емаллю будь-яких забарвлень, пластику, скла і металу.

Зробити двері за індивідуальним замовленням - копітка і ретельна робота. Іноді майстри працюють протягом трьох місяців, використовуючи ручні інструменти. Тому, при плануванні термінів ремонту необхідно враховувати тривалість виготовлення виробу.