Нові рішення використання ламінату

В уявленні багатьох людей ламінат - це покриття, яке може використовуватися для облаштування виключно підлоги. Однак уже багато дизайнерів використовують такий матеріал не тільки за його класичним призначенням. Дуже популярно зараз з його допомогою облаштовувати стіни, стелі, сходи. Такі рішення виглядають досить стильно і незвично.

Слід зазначити, що навіть є ряд переваг застосування його в якості облицювального матеріалу:

 • Простота монтажу - з його укладанням зможе впоратися кожен.
 • Цінова доступність - одне з головних достоїнств такого покриття.
 • Високі показники зносостійкості.
 • Відмінна тепло- та звукоізоляція - за умови правильного монтажу.
 • Можливість вибору додаткових властивостей - водовідштовхування, термостійкість, ударостійкість.
 • Широкий модельний ряд - можна підібрати моделі, які підходять для будь-якого інтер'єру.
 • Додаткові декоративні функції - зонування, з'єднання і ін.
 • Простота експлуатації - на поверхні матеріалу ніколи не з'явиться цвіль або грибок.

Зміст:

 1. Ламінат в інтер'єрі на стіні - особливості використання
 2. Ламінат в інтер'єрі на стелі - стилістичні рішення
 3. Облицювання сходів ламінатом - особливості та переваги методики
 4. Способи монтажу ламінату на стелі, стіні, сходах

Ламінат в інтер'єрі на стіні - особливості використання

Якщо ви вирішили в якості матеріалу для облаштування стін вибрати ламінат, то зробили правильний вибір. Перш за все, у виборі покриття слід відштовхуватися від того, для якої кімнати ви вибираєте матеріал. Так, якщо ви вирішили облаштувати кухню або їдальню, краще робити вибір в сторону панелей з вологовідштовхувальними властивостями, оскільки в такому приміщенні може бути підвищена вологість. А ось якщо ви облаштовуєте дитячу кімнату, більш ретельно підходьте до характеристик самого матеріалу. У ньому не повинно бути шкідливих домішок, які небезпечні для здоров'я.

ламінат на стіні

Ламінат на стіні в інтер'єрі повинен також ідеально поєднуватися за колірною гамою. Слід зазначити, що є холодні і темні відтінки покриття, відповідно, потрібно вибирати матеріал, який підходить саме вашій кольоровій гамі. Але можна робити і яскраві акценти, які будуть виступати "родзинкою" приміщення. Давайте більш детально розглянемо варіанти облаштування стін різних кімнат:

 • Передпокій. Рекомендується стіни завжди робити на контрасті з підлогою. Так, якщо у вас темне підлогове покриття, то краще, щоб стіни були хоча б на кілька відтінків світліше. Важливо також враховувати і спосіб розміщення дощок. Горизонтальне облицювання зможе візуально зробити передпокій більш ширше, але значно опустить стелі. А ось вертикальна навпаки - звузить приміщення, але витягне його. Тому слід виходити з того, якого ефекту від облицювання ви хочете досягти.

ламінат на стіні

 • Кухня. На кухні за допомогою ламінату можна виконати зонування - розділити робочу і обідню зону. Розміщення планок - то, чому варто приділити окрему увагу. Можна їх розмістити вертикально на всю довжину, а вище використовувати шпалери або інший матеріал. В такому випадку вони будуть закривати тільки нижню частину стіни.

Альтернатива - композиція розрив. До рівня столу можна розмістити дошки горизонтально, далі вертикально або по діагоналі, а далі - все так же по горизонталі. При цьому випадку потрібно комбінувати кольори, фактури виробу, щоб така композиція виглядала красиво. Ще один варіант обробки кухонних стін ламінатом - розміщення його по периметру робочої зони, там, де зазвичай монтується плитка. Але такий спосіб має недолік - місця стиків активно накопичують бруд.

ламінат на стіні кухні

 • Вітальня. Як правило, такі кімнати - самі габаритні у всьому житлі. Але обробляти всі приміщення таким покриттям - досить сумнівне рішення. Оригінально і незвично виглядають варіанти, де повністю обшиті стіни, а на них розміщені різні декоративні елементи - світильники, полички, підставки, картини, рамки та ін. Найбільш виграшно виглядає діагональне розташування дощок.

Обшивка стін у вітальні ламінатом може відбуватися за принципом акценту. На паралельних стінах можна зробити обшивку матеріалом, але не по всьому периметру, а на його окремої частини. Це також буде виглядати стильно. Вибір багатьох дизайнерів - обрамлення цілої ділянки. Так, матеріал йде по всьому периметру однієї стіни, ділянки підлоги і стелі.

 • Спальня. Необхідно грамотно підібрати колірну гамму. Можна використовувати таке покриття для облаштування ліжка. Однак в такому випадку колір ламінату і меблів повинен збігатися на 100%. Можна виділити зону телевізора за допомогою ламінату. Такий метод називається створенням рамки.

Якщо ви власник малогабаритної квартири, де немає окремих кімнат спальні і вітальні, то за допомогою такого покриття на стінах ви можете розділити кімнату на дві такі зони.

Ламінат в інтер'єрі на стелі - стилістичні рішення

Дане покриття активно використовують і для облаштування стелі. При цьому даний метод має безліч переваг перед іншими видами облаштування стелі:

 • відносна дешевизна матеріалу, оскільки немає сенсу купувати дороге покриття;
 • широкий вибір фактур і забарвлень;
 • невибагливість в монтажі та догляді;
 • є можливість установки додаткової ізоляції;
 • низькі показники термостійкості.

Проте не варто забувати, що монтувати ламінат на стелю рекомендується в сухих приміщеннях, де немає постійного температурного коливання. А ось у разі затоплення вас сусідами, він набубнявіє і деформується. Щоб уникнути таких наслідків, рекомендується встановити гідроізоляційне перекриття.

ламінат на стелю

Кріплення ламінату на стелю відбувається двома можливими способами:

 • приклеїти на рівну поверхню;
 • зафіксувати на каркас.

Якщо ви вибираєте перший варіант, то слід спочатку вирівняти стелю. Для цього можна використовувати як штукатурку, так і гіпсокартон. Дати матеріалу висохнути, а потім обробити його ґрунтовкою.

Для приклеювання стельового якісного ламінату потрібно використовувати двокомпонентний клей або гарячий клей для монтажних робіт. А ось для того щоб максимально збільшити термін експлуатації, рекомендується змастити шви герметиком. Можна приклеювати ламінат як поштучно, так і цілими композиціями. Однак такий спосіб монтажу має недолік - токсичність самого клею, відповідно, методика облаштування застосовується вкрай рідко.

Кріплення на каркас - більш трудомісткий, але якісний процес. По всьому периметру стелі потрібно встановити каркас (дерев'яний, металевий). За допомогою кляймерів з металу потрібно робити кріплення ламінату. Якщо у вас металевий каркас, то для таких цілей потрібно використовувати саморізи. І ось коли ламінат змонтований, місця стиків матеріалу і стіни потрібно ізолювати за допомогою плінтуса.

ламінат на стелю

Облицювання сходів ламінатом - особливості та переваги методики

Якщо ви вирішили облаштувати сходи за допомогою ламінату, то слід правильно вибрати сам матеріал. Потрібно віддавати перевагу покриттю, яке не ковзає, адже це виключить травми і пошкодження. Також звертайте увагу на характеристики і клас виробу. Якщо ви будете використовувати в побуті сходи, то можна вибирати моделі середнього класу. А ось якщо в комерційних приміщеннях з великою прохідністю, найкраще - преміум-клас.

Облицювання ламінатом сходів має безліч переваг завдяки характеристикам самого матеріалу:

 • довговічність;
 • зносостійкість;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • водонепроникність;
 • екологічність.

Слід зазначити, що матеріал може розміщуватися в залежності від виду і розміру самих сходів, їх форми. До того ж, є дуже широкий вибір самих конструкцій. А ось обшивка ламінатом - останній етап.

Способи монтажу ламінату на стелі, стіні, сходах

Як вже було зазначено раніше, ламінат може кріпитися двома способами - на клей і на каркас. І це стосується всіх поверхонь - стін, стель, сходів. Якщо з обклеюванням все зрозуміло, то пропонуємо більш детально розглянути спосіб кріплення на каркас. Обшивка поверхні ламінатом відбувається з наступним набором інструментів:

 • ножівка;
 • дриль;
 • шуруповерт;
 • рівень;
 • молоток;
 • рулетка;
 • кляймери.

Робота з облаштування починається з підготовки і установки каркаса. Він монтується перпендикулярно напрямку дощок. І ось коли вже каркас встановлений потрібно кріпити до нього саме покриття. У цій справі на допомогу приходять кляймери.

Однак слід враховувати, що укладання на будь-яку поверхню - стіну, стелю, потрібно довіряти фахівцям. Вони зможуть здійснити монтаж якісно, ​​грамотно і ефективно, при цьому не зашкодять самі дошки.

кріплення ламінату

Де можна купити покриття на стелю, стіну?

Інтернет-магазин HOLZ зібрав у своїй колекції сучасні види ламінату, який може мати безліч призначень - класичні, оригінальні. У нас можна придбати матеріал для облицювання поверхонь в будь-якій кольоровій гамі, стилі, дизайні, ціновій категорії.

До того ж, у нас представлені колекції з нестандартними колірними і дизайнерськими рішеннями - саме те, що потрібно для оригінальних інтер'єрів, в яких замість звичних матеріалів для облаштування поверхонь буде використовуватися ламінат. Ми пропонуємо продукцію провідних виробників такої продукції - Vitality DeLuxe, Kronopol, Classen і ін. Наша продукція - це ідеальне поєднання високих експлуатаційних характеристик, сучасного дизайну і доступної ціни.