Оздоблення стін ламінатом: рекомендації по підбору дощок і техніці монтажу

Ламінат традиційно використовується як покриття на підлогу. Але в силу його декоративних і технологічних властивостей дизайнери почали його використовувати і для оформлення стін.

Перш, ніж познайомити вас з технікою кріплення ламінату на стіну, пропонуємо ознайомитися з усіма перевагами і недоліками такого способу декорування, подивитися, як він виглядає в дизайні різних кімнат, а також дізнатися, який ламінат можна застосовувати для оздоблення стін.

Декорування стін ламінатом: плюси і мінуси

Фахівці відзначають, що у обробки стін ламінатом переваг значно більше, ніж недоліків. Для наочності ми об'єднали і ті, і інші в таблицю.

Переваги

Недоліки

Екологічність — покриття не викликає алергій.

Матеріал чутливий до температурних перепадів. Тому його не можна монтувати близько варильних панелей, радіаторів опалення та інших приладів обігріву.

Має значну стійкість до зношування, тому при укладанні на стіну покриттю «не буде зносу».

Під впливом постійної високої вологості може змінити свою геометрію, набрякнути і відшаруватися.

Великий вибір колірних відтінків і фактур.

Декорування стін ламінатом вийде дорожче, ніж поклейка шпалер або фарбування.

Для укладання на стіну можна придбати найтонші моделі декорів, наприклад, підійде ламінат товщиною 7 мм.

Якщо панелі закріплюються на дефектної стіни за допомогою клею, обов'язково потрібно виконати об'ємні підготовчі роботи, ретельно вирівнявши поверхню.

Ламелями можна приховати навіть помітні дефекти і нерівності стін.

 

Зафіксувати панелі на стіні набагато простіше і швидше, ніж виконати його укладання на підлогу.

Невибагливість у догляді. Для очищення дощок підійдуть стандартні побутові засоби.

 

Має чудові антистатичні характеристики і практично не притягує пилові частинки.

 

Способи укладання ламінату на стіну

Рішень, як класти ламінат на стіну, безліч. Але вони визначаються не стільки способом укладання, скільки колірною гамою, технічними особливостями і текстурою дощок.

Декорувати стіни ламінатом можна як одного кольору, так і комбінуючи їх між собою, граючи переходами відтінків і геометрією укладання.

Закріпити можна в різному напрямку – горизонтально, вертикально, діагонально, зі зміщенням ламелей або у вигляді шахової дошки. Варіанти обмежені лише фантазією дизайнера.

Опукла зі зміщенням

У шаховому порядку

Фото обробки стін ламінатом в вітальні

У вітальні ламелі можна зафіксувати вертикально або горизонтально. Технологія визначається габаритами приміщення.

Горизонтальний варіант монтажу застосовують для маленьких і вузьких віталень. Панелі візуально збільшують простір, надають додатковий обсяг приміщенню.

Вертикально закріплені дошки здатні збільшити висоту приміщення. Таке укладання оптимальна для жител з невисокими стелями.

Спосіб діагонального монтажу кардинально змінить сприйняття простору, по-іншому подасть класичні пропорції приміщення. Однак такий метод укладання вимагає більшої кількості дощок, про це варто пам'ятати ще в момент їх покупки.

Оздоблення стін спальні ламінатом

У спальнях поширений варіант стилізації біля ліжка. Домашній затишок створить ламінатна стіна в головах під відтінок ліжка.

Якщо спальня простора, то можна декорувати всю поверхню стіни.

Ефектно відтінити коричневе покриття для підлоги зможуть світлі ламелі. Певну «родзинку» в інтер'єр додасть оригінальна підсвітка на матеріалі, яка виділить колір і структуру ламінату.

Оздоблення стін у передпокої ламінатом: фото

Основне дизайнерське правило — створення контрасту між підлогою і стіною. Щоб візуально розширити простір, ламелі фіксують вертикально.

Фото — обробка стін в передпокої ламінатом

Оздоблення стін коридору ламінатом: фото

Застосовуючи різні за кольорами панелі, можна задати правильний акцент між стіною і стелею, виділити певні зони. Найчастіше всі стіни в коридорах не обшивають дошками - вибирають ту, що йде від дверей.

Сучасний дизайнерський напрямок — комбінація світлих і темних ламелей. Світлі дошки укладають зверху і знизу, розділяючи посередині темною смугою. Більш темні ламелі обіграють картинами, керамікою і іншими дизайнерськими елементами.

Оздоблення стін ламінатом у ванній кімнаті: фото

Ламінатні дошки у ванній застосовують тільки, якщо в кімнаті організована система вентиляції, що особливо важливо для довговічності покриття. Ламінат краще не укладати в душовій зоні. При цьому їм можна вдало відтінити одну поверхню в кімнаті. В такому випадку, вибирати потрібно моделі стійкі до води.

Відтінок і структуру підбирають щодо кольору підлоги і стелі. Незвично виглядають ідеї обробки найбільш короткої стіни у ванній.

Види ламінату щодо способу його кріплення

  • Шпунтові. Принцип фіксації криється в самій назві — панелі оснащені шпунтовим замком. Клей наноситься тільки на чорнову поверхню, таким чином, виключається його потрапляння на стики. Як результат — більш акуратний вигляд змонтованого покриття. Чи можна класти ламінат на стіни за допомогою інших засобів? Можна! Замість клею використовують обрешітку або клеймери.
  • Клікові. Клікова система спрощує фіксацію ламелей на обрешітку. Для укладання використовують клейові склади або клеймери. Установка починається з приєднання ламелей один до одного під нахилом 20 градусів. Для закріплення замкового виступу на ламелі натискають до характерного клацання.

Перш ніж вибрати ламінат для декорування стін, враховуйте параметри кімнати і чорнові роботи з підготовки стін. Якою би компактною не була обрешітка, вона все одно вкраде простір. Якщо кімната маленька, простіше провести вирівнювання стін і посадити ламелі на клей.

Чим кріпити ламінат на стіну?

Основний плюс клеймерів — надійність фіксації. У скоби є спеціальні зубчики, які закріплюються в матеріалі і утримуються елементами кріплення.

Клеймери підбирають щодо параметрів дощок. Чим товща панель, то більше зусилля потрібно докласти для її утримання, отже — діаметр язичка кріплення повинен бути більше.

Клей для укладання випускають універсальний. Для обробки стін найчастіше беруть тонкий ламінат, тому підбирати для нього рідкі цвяхи, призначені для утримання масивних предметів, не має сенсу. Також не підійде акриловий склад рідких цвяхів, який не можна використовувати при низьких температурах.

Перелік необхідних інструментів

Які саме будуть потрібні інструменти, залежить від того, який ламінат ви вибрали. Але є стандартний перелік інструментів, які точно повинні бути під рукою.

  • Відточений інструментарій, щоб різати дошки під розмір.

Справа в тому, що верхній шар панелі досить крихкий і вразливий. Він легко кришиться під впливом ТУПОГО ріжучого інструменту і від цього страждає зовнішній вигляд покриття.

До того ж, через високу щільність стружкового шару, різати ламінат під кутом 45 градусів досить важко. Неакуратно виконані підготовчі роботи зіпсують зовнішній вигляд декорованої стіни. Вирішити проблему допоможуть додаткові декоративні деталі: куточки, Г-образні профілі з полімерів або металу.

  • Киянка, щоб пристукувати панелі.

Вона відмінно розподіляє навантаження від удару, запобігаючи розтріскування панелей.

Способи кріплення ламінату: фото оздоблення стін ламінатом

Є два рішення, як класти ламінат на стіну:

  1. на клей;
  2. на обрешітку.

Кожен метод має свої особливості. Розглянемо їх в деталях.

Клейовий спосіб кріплення ламінату на стіну

Фіксація ламелей на клей вважається найбільш легкою. Але є один суттєвий мінус — складність демонтажу панелей, особливо, якщо ви хочете зберегти їх цілісність.

Перед тим, як ламінатом обробити стіни, їх потрібно підготувати — усунути дефекти і нерівності.

Вирівнювання бетонної стіни проводять за допомогою шпаклівки, на яку в подальшому наносять шар грунтовки. Такий підхід гарантує максимальне зчеплення клею зі стіною.

Або за допомогою гіпсокартону. Він дозволяє приховати всі нерівності швидко і якісно. При цьому допустимі розбіжності рівнів не повинні перевищувати 3 міліметри.

Процес монтажу нескладний — клей наноситься зигзагом на чорнову поверхню панелі і торці, після чого ламінат кріпиться на стіну. Щоб не було патьоків клею, їх відразу змивають губкою, змоченою в столовому оцті.

Виконуючи клейове укладання, після фіксації 2-3 рядів роблять перерву. Цього часу достатньо, щоб клей міцно зафіксував ламінат. Якщо перерви не робити, під вагою верхніх дощок нижні будуть зміщуватися.

Каркасний метод кріплення ламінату на стіну

Фіксація дощок на конструкцію з деревини — трудомісткий процес, але ідеальний варіант для деформованих стін. Цей спосіб також підійде, якщо необхідно приховати інженерні комунікації, труби, електричну проводку.

Каркас для кріплення панелей зазвичай збирають з дерев'яних брусків. Для виконання обрешітки потрібні якісно висушені бруски, які пройшли обробку антисептиками. Замість дерев'яних фанер можна використовувати алюмінієві або пластикові профілі П-подібної конфігурації.

Бруски по краях фіксують, використовуючи будівельний рівень. Від їхнього становища залежить площина майбутньої конструкції.

Відступивши невеликий проміжок від підлоги, встановлюють горизонтальну напрямну, так як класти ламінат на стіну починають з нижнього ряду. Наскільки грамотно закріплений перший ряд панелей, залежить естетика і стабільність усього дизайнерського оформлення.

Конструкцію кріплять перпендикулярно ходу фіксації ламелей. Вертикальні напрямні фіксують на такій відстані, щоб було зручно кріпити ламінат на стіну. Як правило, крок становить половину довжини дощечки.

Для спрощення кріплення панелей пазом вгору на горизонтальний брус фіксують спеціальні тримачі. Кожен наступний ряд дощок встановлюється до нижнього за допомогою механізму "шип-паз" і фіксується скобами до вертикальної напрямної обрешітки. Щоб надати конструкції стабільність, стики покривають герметиком — його наносять на замковий виступ панелі.

Основне правило — дошки не можна встановлювати впритул до підлоги або стелі. Для ламінатних панелей характерно розширення при температурних перепадах. Простір в 1,5-2 см запобіжить деформуванню покриття.

Слідуючи описаним правилами, провести монтаж на стіну можна і самостійно. Але деякі способи кріплення ламінату на стіну особливо складні, тому при самостійному монтажі доведеться витратити чимало часу, перш ніж зрозуміти всі особливості робіт. Тому краще з цим питанням звернутися до фахівців. Адже тільки в такому випадку ви отримуєте гарантію довговічності придбаної продукції. Компанія Holz надає послуги укладання підлогового покриття професійними сертифікованими фахівцями з досвідом роботи від 7 до 10 років.

Виберіть бажану мову сайту