Переваги та недоліки ламінату

Ламінат часто вибирають в якості підлогового покриття за його основні переваги — натуральність і доступну ціну. Але, як і будь-яке інше покриття, ламінат має свої мінуси.

Багато хто вважає ламінат різновидом паркету. Однак, це помилка. Його розробили як доступну і функціональну альтернативу. Він також виконаний з натурального дерева, але тільки не з цілісних дощок, а з пресованої тирси. Зовнішнє відрізнити його від паркету досить складно. Перевага ламінату в тому, що сучасні технології дозволяють в точності передавати малюнок будь-якого сорту деревини та інших матеріалів.

Тому перш ніж купити ламінат, придивіться до всіх його достоїнств і недоліків. І вже після оціните наскільки цей варіант хороший для вас.

Зміст

 1. Структура ламінату
 2. Переваги ламінату
 3. Недоліки ламінату

Структура ламінату

Представлена ​​багатошаровою структурою, де кожен шар виконує певну функцію. Тому назва покриття з латини перекладається як «шаруватий». Така структура обумовлює безліч експлуатаційних плюсів ламінату.

Структура представлена ​​наступними шарами:

 1. Верхній — виконує захисну функцію, надає стійкість до механічних пошкоджень і навантажень. Щодо класу має один або кілька верхніх шарів. Збільшена товщина захисного шару підвищує витривалість підлоги і в цьому одна з головних переваг ламінату.
 2. Декоративний — представлений папером. Зверху на нього наносять малюнок, який може в точності імітувати візерунок і фактуру натуральних матеріалів: деревини, каменю, плитки, мармуру і т.д.
 3. Основа — деревно-волокниста плита. Для її виробництва використовують дрібну фракцію деревини. Деревні волокна з'єднують смолами або парафіном під пресом в умовах високих температур і тиску. Від товщини і міцності HDF-плити залежить стабільність і надійність покриття. В середньому шарі вирізаний замок.
 4. Стабілізуючий шар виконаний з картону, пластику або щільної меламінової плівки. Всі ці матеріали характеризуються одним важливим параметром — вологостійкість. Вони проходять попередню обробку, яка не дозволяє вогкості і цвілі проникати вглиб HDF-плити. Шар запобігає деформації і зміні геометрії, додає жорсткість, ізолює тепло і шуми.

Переваги ламінату

 • Стійкість до зношування. Витримує значні навантаження і тиск. На поверхні не залишаються сліди від важких предметів, ніжок меблів, насилу з'являються подряпини і потертості. Плюс ламінату в тому, що його щільність в середньому в 1,5 рази вище, ніж у дерева. Тому і має високу ударостійкість.
 • Вологостійкість. За рахунок наявності просочення зі смол і плити високої щільності, набуває значну стійкість до вологи.
 • Сумісність з теплою підлогою. Ламінат, зазначений відповідним маркуванням на упаковці, підходить для монтажу з системою підігріву підлоги.
 • Відсутність скрипів. Сучасна замкова система дозволяє виключити скрипи підлоги при перепадах до 2 мм.
 • Простота догляду. Плюс ламінату в тому, що він не потребує особливого догляду, його не потрібно шліфувати, як масив дерева або паркет. Досить протирати його вологою ганчіркою і уникати проникнення води всередину.
 • Безпека. До складу входять натуральні компоненти повністю нешкідливі і екологічні. Матеріал не викликає алергії, не піддається розмноженню цвілі і хвороботворних бактерій. Продукція європейських виробників проходить обробку антиалергенними і антибактеріальними речовинами для підвищення безпеки.
 • Різноманітність дизайнів. Виробники пропонують підлогу з різними декоративними малюнками і фактурами, який буде гармоніювати з шпалерами, стінами або предметами меблів. З асортименту можна підібрати покриття, яке ідеально впишеться в інтер'єр житла.
 • Легкість укладання. На відміну від лінолеуму, паркету і масиву перевага ламінату в простоті його монтажу. Всі роботи можна провести самостійно, попередньо вивчивши особливості укладання.
 • Можливість демонтажу. При пошкодженнях окремих планок вони з легкістю замінюються на нові. Також можна повністю розібрати його для подальшого укладання в іншому приміщенні.
 • Довговічність. При правильному укладанні прослужить не менше 10 років.
 • Оптимальна ціна. Застосування нескладних процесів у виробництві і використання синтетичних компонентів при виготовленні дозволили отримати якісну продукцію за доступною ціною.

Недоліки ламінату

 • Вимогливість до основи. Чорнова підстава обов'язково має бути рівною і чистою. Нерівності, наявність сміття під ламелями приведуть до розхитування замкових систем, порушення цілісності підлоги. Будь-яке навантаження при експлуатації збільшує ризик проникнення вологи.
 • Скрипи. Такий недолік ламінат набуває тільки через неграмотне укладання. Виникнення скрипів викликає нестабільний рівень вологи і температури в кімнаті. Різкі перепади можуть привести до розбухання і розсихання дощок, зміни їх конфігурації. Як результат — поява скрипів, звуків хрустіння.
 • Чутливість до води. З такою проблемою часто стикаються покупці, які вибирають недорогу продукцію від маловідомих виробників. Але бувають ситуації, коли навіть якісна підлога страждає від тривалого контакту з водою. Стики — найбільш вразливе місце. Надмірно вологе прибирання може викликати просочування води в щілини між дошками, в основу HDF-плити і як наслідок — здуття покриття. Щоб усунути недолік, стики обробляють воском або олійними складами. У кімнатах з підвищеним рівнем вологості (кухня, ванна) необхідно укладати тільки вологостійкий ламінат.
 • Холодна на дотик поверхня. Тактильно ламелі холодніше, ніж паркет або дошка з масиву. Повністю усунути цей недолік ламінату неможливо. Трохи виправити ситуацію допоможе пробкова підкладка, яка буде затримувати тепло всередині кімнати. Додатково можна укласти систему "тепла підлога".
 • Наявність небезпечних компонентів. Дешева продукція невідомих виробників може містити формальдегіди, небезпечні для здоров'я. Щоб убезпечити себе, слід купувати продукцію у перевіреного постачальника і надійного бренду. Моделі європейських компаній виготовляють за стандартом E1 і E0, що гарантує низький або нульовий вміст формальдегіду. Формальдегідні смоли замінюють парафіном та іншими нешкідливими компонентами, які не мають шкідливих виділень при перепадах температур і збільшують вологостійкість основної плити. У компанії Holz продається ламінат провідних світових виробників, який абсолютно нешкідливий для здоров'я.

Незважаючи на недоліки, ламінат — функціональне рішення для більшості приміщень. Універсальна підлога підійде для офісів, квартир, будинків з дітьми і тваринами. Його технічні характеристики нітрохи не поступаються натуральному паркету, а додаткова перевага — в економії коштів.

Ламінат поділяють на класи зносостійкості від 31-го до 34-го. Не так давно існувало таке поняття, як побутовий клас (21-23), але від такої класифікації вже відмовилися. У продажу залишився тільки комерційний клас (31-34), перевага якого — відмінні показники стійкості до зношування. Зниження вартості і терміну служби продукції може вказувати на низький клас міцності ламінату. Цей параметр необхідно вибирати щодо призначення приміщення, щоб підлога прослужила якомога довше.