Переваги і недоліки паркетної дошки

У пошуках ідеального підлогового покриття необхідно враховувати стійкість матеріалу до навантажень, пошкоджень, простоту укладання, догляд і, звичайно, естетичний вигляд. Серед покриттів особливою популярністю користується паркетна дошка - прогресивна заміна ламінату, і масивної дошки.

При виготовленні цього покриття, виробники вдосконалили ламелі. Тому вони позбавлені ряду недоліків, які притаманні масиву і паркету.

Але, як і будь-яке інше підлогове покриття, вона має ряд переваг і недоліків. Більш докладно про кожен з них читайте в нашій статті.

Зміст

 1. Основні переваги паркетної дошки
 2. Недоліки паркетної дошки

Основні переваги паркетної дошки

 • Натуральність.

У структурі паркетної дошки присутня виключно натуральна деревина. Ламелі не містять шкідливих сполук і токсинів.

Екологічність і нешкідливість матеріалу є одним з його основних переваг. Покриття абсолютно безпечно для здоров'я дорослих і дітей, тому його часто укладають в спальнях і дитячих кімнатах.

 • Матеріал передає всю повноту структури і відтінків натурального дерева.

Бездоганний вигляд підлоги підкреслить респектабельність будь-якого стилю приміщення – як класичного, так і сучасного. Матеріал дозволяє отримати підлогу з різних порід деревини.

Ефектний зовнішній вигляд ламелей неможливо відрізнити від натурального масиву. Великий вибір фактур і кольору – плюси паркетної дошки, які важко заперечити.

Вона дозволяє реалізувати найсміливіші стилістичні рішення. При виготовленні продукції використовуються різні тонуючі склади, які створюють вражаючу палітру відтінків.

Ламелі піддаються тонуванню – їх можна покривати спеціальними лаками (кольоровим, чорним, білим), які будуть по-різному проявляти фактуру деревини.

 • Стійкість до зовнішніх чинників. Експлуатаційні властивості виробів зумовлені їх унікальною конструкцією.

Покриття має основу з фанери, на якій закріплені плашки з деревини хвойних порід. Як матеріал для зовнішнього шару використовують шпон, виконаний з цінних порід дерева (вишня, дуб, клен, венге і т.д.). В середньому його товщина складає 4-6 мм.

Подібна конструкція зводить до мінімуму ризики утворення тріщин і розривів покриття, причиною чого зазвичай служить перепад вологості і температури в приміщенні.

Ламелі не деформуються після укладання, не накопичують статичну електрику. Ці властивості вигідно відрізняють матеріал від масивної дошки і паркету. Для паркетної підлоги характерний високий показник поглинання шумів і звуків.

*Примітка. Паркет і паркетна дошка – це різний матеріал. У чому його відмінності читайте в нашій статті: https://holz.ua/ua/v-chem-otlichie-parketa-ot-parketnoj-doski-blog/

 • Простота монтажу і демонтажу.

Після придбання паркетну дошку можна відразу укладати. Ніяких додаткових робіт по типу циклювання, шліфування, покриття лаком проводити не потрібно. Всю цю роботу вже виконала компанія-виробник. Чого не скажеш про паркет.

На кожну дошку нанесений захисний склад. Він не тільки покращує зовнішній вигляд виробу, але і збільшує термін його служби.

Плюси паркетної дошки і в тому, що ламелі без зусиль можна знімати і збирати заново без втрати якості покриття. Така особливість буде актуальною при укладанні системи теплої підлоги або під час переїзду. Після повторного монтажу ламелі можуть служити ще багато років. Все, що необхідно – правильний монтаж і дотримання правил по догляду за покриттям.

 • Доступна ціна і екологічність – незаперечні переваги паркетної дошки.

Якщо порівнювати покриття з паркетом або натуральним масивом, різниця буде суттєвою – 500-1000 грн за м². При цьому паркетна дошка також виготовлена ​​з цінних порід дерева і є натуральним покриттям.

Недоліки паркетної дошки

Однак покриття також має свої мінуси. Перш, ніж купити паркетну дошку врахуйте наступні її особливості.

 • Чутливість до вологи.

Ламелі не відрізняються стійкістю до дії вологості і тривалого контакту з водою. Ці фактори вимагають особливого підходу до догляду за паркетною дошкою. На матеріал також може вплинути надмірна сухість повітря.

Перепади вологості викликають не тільки зміни в зовнішньому вигляді покриття, але і позначаються на експлуатаційних характеристиках.

Для вирішення проблеми при монтажі виробу слід вжити певних заходів захисту покриття.

Для догляду за підлогою потрібно застосовувати ретельно віджату ганчірку або миючий пилосос. Матеріал також слід берегти від агресивних хімічних речовин і теплових впливів.

 • Незначна товщина лицьового шару.

Невелика товщина цінної породи дерева, обмежує кількість можливих циклювань. Тому виправляти до нескінченності експлуатаційні недоліки поверхні таким методом не вдасться.

Сильні зовнішні навантаження (гострий каблук, коліщатка важкого крісла, ніжки меблів) приведуть до появи подряпин на поверхні ламелей. Щоб уникнути пошкоджень, досить не ходити по покриттю в вуличному взутті і не пересувати меблі.

 • Обмежена стійкість до ультрафіолету.

Постійний вплив прямих сонячних променів може спричинити вигоряння кольору паркетної дошки – стати тьмяним, прийняти нерівномірні відтінки.

 • Підвищені вимоги до підготовки підлоги.

При облаштуванні покриття «плаваючим» або клейовим способом, необхідно подбати про чистоту базової поверхні. Перед монтажем проводиться вирівнювання, висушування і знепилювання підлоги. Навіть незначний перепад висоти (2-3 мм) викличе деформації покриття.

Укладання на непідготовлену основу, недотримання температурних режимів при монтажі, використання неякісного клею може привести до розшарування і деформації конструкції.

Підіб'ємо підсумки

Паркетна дошка успішно витісняє дорогий і примхливий паркет і масивну дошку. Всі мінуси паркетної дошки компенсуються її надійністю і функціональністю. Покриття – ідеальний варіант для квартири, будинку або офісу. Правильний догляд згодом лише поліпшить стан покриття.

Недостатню стійкість до вологи можна мінімізувати, дотримуючись рекомендацій з укладання. При пошкодженні ділянки підлоги, ламелі можна без зусиль зняти і замінити новими без необхідності оновлення всього покриття.

Існує міф про невеликий вибір верхнього шару ламелей. Але це далеко не так. Сучасні виробники пропонують безліч колекцій. Серед них кожен покупець зможе вибрати підходящий варіант для різного стилю інтер'єру.