Переваги та недоліки вінілових підлог

Вінілова підлога стала особливо затребувана останні кілька років. В каталозі є моделі, які в точності імітують плитку, мармур, камінь, тканину та інші малюнки. З різноманітності габаритів і текстур легко вибрати продукцію, яка оптимально впишеться в інтер'єр.

У цій статті ми детально опишемо, якими конструктивними особливостями володіє вінілова плитка, в чому її плюси і мінуси.

Зміст

  1. Що таке вінілові підлоги?
  2. Вінілова підлога — структура
  3. Де укладають вінілові підлоги?
  4. Види вінілових підлог
  5. Переваги вінілових підлог (вінілової плитки)
  6. Недоліки вінілових підлог.

Що таке вінілові підлоги?

Вінілова підлога – це водостійке та міцне підлогове покриття на основі полівінілхлориду. Вінілову підлогу інакше називають ще вінілова плитка, вініло-кварцова плитка, ламінат з вінілу. В Європі та Америці його називають розкішними вініловими плитками – luxury Vinyl Tiles (скорочено LVT).

У багатьох вінілова підлога асоціюється виключно із застарілою плиткою ПВХ, яку повсюдно укладали на кухнях і в громадських місцях. Така підлога швидко втрачала первісний колір, стиралася і тріскалася.

З розвитком технологій далеко позаду залишилися всі недоліки вінілової плитки. Усунути мінуси вдалося завдяки ретельно продуманій конструкції.

Вінілова підлога — структура

Переваги вінілових підлог обумовлені їх конструкцією. Структура вінілових підлог складається з декількох шарів:

  • Верхній шар виготовлений з прозорого термопластика або плівки. Служить для захисту від зовнішніх впливів, впливу хімічних речовин, вологи, падіння гострих предметів. Чим він товще, тим вище ступінь зносостійкості. Безбарвне покриття на поверхні запобігає утворенню плям, оберігає від проникнення бруду і фарбувальних речовин вглиб вінілу.
  • Декоративний малюнок. Він в точності імітує натуральні матеріали, визначає, яким буде колір і фактура вінілової плитки. Декор наносять на трафаретному верстаті. Друк відмінної якості, з чітким і природним малюнком мармуру або дерева. Для захисту малюнка від сонячних променів його покривають лаком або плівкою.
  • База підлоги з міцного ПВХ. Забезпечує міцність матеріалу. До складу може входити скловолокно або крихта з кварцу. Для додання однорідності до ПВХ додають пластифікатори. За рахунок кварцової крихти вініл набуває потрібний рівень жорсткості і гнучкості.
  • Балансовий шар. Зміцнює вініл, надає йому стійкість до деформацій. Оболонка складається з армованого скловолокна.
  • Нижній шар — це ПВХ підкладка. Необхідна для стабілізації підлогового покриття. Еластичність підкладки мінімізує коливання і пружинить під ногами, забезпечує безшумність і відсутність неприємних звуків.

Між собою всі шари з'єднані за методикою пресування під впливом високого тиску і температури. Це робить покриття антибактеріальним.

Де укладають вінілові підлоги?

Щодо застосування вініл поділяють на три категорії:

  1. Побутовий — його вибирають для укладання в житлових кімнатах. Зазвичай укладають в передпокоях, ванних кімнатах, кухнях, часто використовують на балконах. Його стійкість до змін температури підходить для теплої підлоги і для укладання в неопалюваних приміщеннях. В середньому служить близько 10 років.
  2. Комерційний — призначений для використання в громадських приміщеннях: кафе, аеропорти, лікарні. Відрізняється потовщеним верхнім шаром, тому прослужить не менше 15 років.
  3. Спеціальний — застосовується в кімнатах, де підлога відчуває постійні навантаження, наприклад, танцювальний або спортивний зал, виробничі цехи. Щоб продовжити термін служби, в його склад додають мінеральні компоненти, що знижують ковзання на поверхні. Добавки також підвищують міцність, і збільшують термін служби підлоги до 25 років.

Види вінілових підлог

Вінілову підлогу розрізняють за кількома критеріями:

  • спосіб монтажу;
  • ступінь блиску;
  • фактура;
  • форма.

В асортименті компаній представлена ​​величезна різноманітність фактур і відтінків, що є одним з головних переваг вінілових підлог.

Декоративний шар в точності передає колір дорогих порід дерева, які в більшості випадків навіть не доступні в колекціях паркету. Окремі моделі візуально повторюють фактуру мармуру, бетону та тканини.

Найпопулярнішим і ефектним варіантом вважається вініл з тисненням в регістр. Це означає, що візерунок декоративного шару повністю збігається з текстурою верхнього. За рахунок цього досягається максимальна імітація каменю або натурального дерева.

Щодо фактури вінілові підлоги випускають:

  • гладкий;
  • рельєфний;
  • шорсткий;
  • плетений.

Поверхня може бути з різним рівнем блиску – від матового до глянцевого.

За способом укладання вініл може бути:

  1. Клейовим — приклеюється по всьому периметру до чорнової підлоги.
  2. Замковим — з'єднуються один з одним за принципом ламінату.

Щодо форми є такі види вінілу:

  1. Плитка. Має різну конфігурацію (квадрат, прямокутник) і габарити. Її необхідно повністю приклеювати за допомогою спеціальних складів. Габарити плитки різняться в залежності від виробника.
  2. Рулони. Як і плитку потрібно фіксувати до основи клеєм. Вініл в рулонах зручно застосовувати в кімнатах з великою площею. Але мінус рулонної вінілової підлоги в тому, що при його пошкодженні доведеться міняти весь шматок покриття на новий. Стандартно випускається продукція шириною 2 м і довжиною 25 м.
  3. Планка. Найчастіше застосовується для підлог, що імітують деревину. Часто вироби називають вініловим ламінатом. Щодо бренду планки випускають шириною 150-190 мм і довжиною до 1300 мм.

Від обраного типу покриття залежать плюси вінілової підлоги – довговічність, надійність фіксації і естетичність.

Переваги вінілових підлог (вінілової плитки)

Багатошарова структура забезпечує особливі функціональні якості і переваги вінілових підлог, серед яких:

  1. Водонепроникність. Вініл не пропускає воду, йому не страшне скупчення вологи. Єдине, чого він боїться – проникнення води в стики між плитами. Волога може викликати руйнування бази. Вкрай важливо ретельно обробляти шви в кімнатах, де можливий контакт підлоги з водою.
  2. Підвищена міцність. Покриття стійке до зовнішніх впливів – на ньому не залишаться сліди від гострих підборів, ніжок меблів. Еластичність забезпечує пружні властивості покриття – по ньому приємно ходити.
  3. Антистатичність. Вінілові підлоги не електризується. При контакті з провідними елементами підлога не створить ударів струмом. Тому вініл часто вибирають для укладання на кухнях, балконах і в офісах.
  4. Антиковзні якості. Особливий плюс вінілової плитки в тому, що вона не ковзає, навіть якщо на підлозі є волога. Така властивість буде корисна в будинку з дітьми або літніми людьми.
  5. Безшумність. На відміну від твердого масиву дерева, вініл відмінно поглинає шуми і сторонні звуки. При ходінні не створює неприємних звуків клацання і скрипів.
  6. Стійкість до змін температури. Не боїться температурних перепадів і підходить для укладання в неопалюваних кімнатах. Часто вініл використовують на балконах.
  7. Висока теплоізоляція. Вініл виступає як утеплювач підлоги, зберігає тепло всередині приміщення. Зі зворотного боку підлога не пропускає холод від стяжки в приміщення. Тому по покриттю можна ходити босоніж, не переживати про дітей, які грають на підлозі. Незважаючи на те, що вініл відноситься до штучних матеріалів, поверхня тепла і м'яка на дотик.
  8. Сумісність з теплою підлогою. Вініл застосовують для облаштування підлоги з підігрівом.
  9. Антибактеріальні властивості. На поверхні вінілу створено несприятливе середовище для розмноження патогенних мікроорганізмів. Вініл ідеально підходить для людей з бронхіальною астмою і алергією.
  10. Простота монтажу. Покриття без зусиль фіксується, не вимагає спеціальних інструментів для укладання.
  11. Легкість догляду. Забруднення усувають будь-якими миючими засобами і мокрими ганчірками. На поверхні не залишаються плями і потертості.
  12. Довговічність. Щодо класу зносостійкості вініл здатний прослужити до 25 років.
  13. Безпека. Вінілові підлоги від перевірених брендів виконані за всіма вимогами міжнародних стандартів. Це гарантує повну нешкідливість для людини. Такий вініл виготовляється з сировини, що переробляється, не виділяє токсинів. На підтвердження безпеки покриття виробник надає екологічні сертифікати.

Але, як і будь-яке підлогове покриття, вінілова підлога має свої недоліки.

Недоліки вінілових підлог. Мінуси вінілової плитки

  1. Неможливість реставрації. На відміну від дерев'яних підлог, вініл не піддається відновленню. У разі сильного пошкодження або по закінченню терміну придатності покриття доведеться міняти повністю.
  2. Попередня підготовка основи. Для фіксації вінілу, який за своєю структурою досить тонкий (близько 2-5 мм), основа повинна бути ідеально рівною і гладкою. Навіть незначні частки сміття можуть завдати серйозної шкоди покриттю – пошкодження і потертості.
  3. Хімічна пігментація. Незважаючи на стійкість до утворення плям, вона може міняти свій колір. Подібний недолік (мінус) вінілової підлоги зустрічається в продукції недобросовісних виробників. Підробки або покриття низької якості з часом тьмяніють або жовтіють. До того ж дешеві варіанти вінілової плитки виділяють токсини навіть при кімнатній температурі, що призводить до захворювань дихальних шляхів і очей.

Недоліки вінілових підлог легко виключаються, якщо вибрати продукцію від перевірених компаній. Завдяки високим експлуатаційним властивостям вінілове покриття частіше вибирають як альтернативу до звичної плитки і порівняно дорогої деревини.