Переваги, недоліки, види дверей з масиву

Багато хто задається питанням – чи варті двері з масиву таких чималих інвестицій? У чому їх переваги? Чи є недоліки? За якими критеріями потрібно вибирати дерев'яні двері, щоб вони виправдали вкладені кошти?

Відповіді на ці та ряд інших питань ви дізнаєтеся в матеріалі нижче.

Зміст

 1. Відмінні переваги дверей з масиву дерева
 2. Недоліки дверей з цілісного масиву дерева
 3. Види дверей з масиву
 4. Основні критерії вибору дверей з масиву

Відмінні переваги дверей з масиву дерева

Двері з масиву відрізняються неповторним малюнком, який є унікальним для кожного дверного блоку по поєднанню фактури окремих елементів і їх фрезерованих ділянок.

У той час як пофарбовані, покриті паперово-шаруватим пластиком, ламінованою плівкою і навіть фанеровані натуральним шпоном двері в будь-якому виконанні виглядають типовим масовим продуктом.

двері з масиву

Секрети переваги дверей з натурального дерева полягають в:

 • 100% екологічності;
 • ефектному зовнішньому вигляді;
 • хорошому теплозахисті і звукоізоляції;
 • міцності. Саме по собі дерево є зносостійкою і високоміцною сировиною. Імовірність деформації виробів з дерева мінімальна;
 • високій надійності (при професійному монтажі) і довговічності. Це підтверджений часом факт – в ряді монастирів і замків Європи успішно використовують дубові і горіхові двері, яким далеко за сотню років, а зроблені вони вручну.

Крім того, вони дозволяють побачити будь-які дефекти в матеріалі і стикуванні.

Недоліки дверей з цілісного масиву дерева

 • Деревина – горючий матеріал і будь-яка обробка навіть найдорожчими антипіренами тільки збільшує час до початку горіння, а тому двері з масиву ніяк не є протипожежною перепоною;
 • Будь-які декоративні елементи (фацетне скло, орнаменти, ковані елементи і ін.) підвищують ціну дверного блоку, але по факту недовговічні і ускладнюють роботи з оновлення або відновлення захисно-декоративних покриттів;
 • Вологостійкість і, відповідно, ризики розбухання, усушки, тріщин залежить від матеріалу дерева, але більше – від ретельності обробки поверхні.
 • Складність установки. Двері з натурального масиву відрізняються великою вагою і при неграмотній установці з неправильно підібраними дверними петлями полотно може провиснути і деформуватися.
 • Особливість догляду. Щоб вироби прослужили не один десяток років важливим є правильний догляд – необхідно регулярно оновлювати покриття, реставрувати його.

Види дверей з масиву

Відповідно до діючих стандартів основні види визначаються різновидом використовуваної деревини. Нижче перераховані найбільш популярні породи дерева, з яких виготовляються дверні полотна.

 • З масиву сосни

Оброблена дошка з середніх шарів багаторічної смолистої сосни за фактурою і властивостями нагадує модрину з жовтувато-рожевою заболонню. Відрізняється яскраво вираженими річними шарами, які при фрезеруванні дають неповторні ефектні малюнки.

двері з масиву сосни

При середній щільності деревина сосни стійка до гниття і має досить непогану міцність. До мінусів відноситься нездатність протистояти впливу вологи і перепадів температур.

Такі двері мають порівняно невисоку вартість, їх часто вибирають для внутрішнього застосування в приміщеннях з низькою вологістю.

 • Горіх

В Україні в основному виготовляють з волоського з коричнево-сірим ядром сіруватою заболонню і слабо вираженими річними шарами.

Горіх відносять до цінних порід, відрізняється непоганими декоративними якостями і хорошою стійкістю до гниття.

Твердість і щільність горіха середня, тому двері досить чутливі до механічних ударів, але відновлюються практично повністю після професійних ремонтних робіт. Вважаються престижними моделями.

двері з горіха

 • Вільха

Відрізняються потертістю річних ліній і безсмолістою структурою.

Головні плюси вільхи – велике вологонасичення. Вільхові двері витримують тривалий вплив вологи і саме тому вони стануть найкращим вибором для внутрішніх в приміщеннях з підвищеною вологістю.

двері з вільхи

 • Дуб

В Україні виготовляються з черешчатого дуба з жовтувато-коричневим (рідше темно-бурим) ядром і жовтувато-білою заболонню з яскраво вираженими річними шарами і серцеподібними променями. Часом це призводить до плутанини і багато покупців приймають їх за ясен.

Двері з масиву дуба традиційно відносяться до елітних, що обумовлено ефектною фактурою, високою міцністю і стійкістю до гниття. На відміну від інших порід дуб витримує постійні перепади вологості і температур. Крім того, дубові полотна відрізняються стійкістю до механічних впливів, завдяки чому вони практично не деформуються при ударах. Мають найкращі тепло- і звукоізоляційні властивості.

Але все ж у них є один мінус – висока ціна. Порівняно завищена вартість обумовлена ​​низкою причин: більш складна обробка, необхідність ламельних багатошарових конструкцій тощо.

Але, якщо ви вирішите придбати такі вироби, можете бути впевнені вони прослужать не один десяток років, надійно захищаючи ваше житло не тільки від стороннього проникнення, але і подарують спокій.

Основні критерії вибору дверей з масиву

 • Повинні бути цільними і без будь-якого покриття зверху.

Наявність будь-якого покриття на поверхні дерева – шпону, плівки, HPL або CPL з великою ймовірністю свідчить про те, що в елементах каркаса є дефекти. Так стійки полотна можуть бути зрощені по довжині або ж під покриттям приховують інший дешевший матеріал.

Вибирайте вироби тільки від відомого бренду, який має підтверджуючі сертифікати якості, а компанія постачальник гарантує справжність виробів.

 • Повинні бути добре оброблені антисептичними, водовідштовхувальними складами і 3-4 шарами двокомпонентного лаку.

За фактом наявність або відсутність просочень на дереві зможе визначити тільки фахівець з незначної зміни кольору деревини.

Однак наявність багатошарового покриття лаком просто визначити навпомацки – поверхня дверного полотна і коробки повинна бути абсолютно гладкою незалежно від того, використовувався прозорий, напівматовий або матовий лаки.

 • Повинні бути підібрані за матеріалом для конкретних умов експлуатації.

Так, для:

 • санвузлових кімнат – дуб, модрина;
 • внутрішніх кімнат – горіх, дуб, вільха, сосна.
Міжкімнатні двері в наших інших містах: