Розсувні двері - види, особливості, переваги

Розсувні двері є одними з найбільш популярних і практичних видів дверних конструкцій. Вони не тільки оригінально виглядають, але і вигідно зонують приміщення, зберігаючи при цьому корисний простір.

У цій статті ми розповімо як вибрати міжкімнатні двері розсувного типу. Детально розглянемо, які види представлені в продажу і на що звернути увагу при виборі.

Зміст:

 1. Класифікація розсувних дверей
 2. Різновиди конструкції складних і розсувних дверей
 3. Переваги та особливості розсувних дверей
 4. Особливості установки дверей

розсувні двері на кухню

Класифікація розсувних дверей

Є безліч критеріїв, згідно з якими класифікуються розсувні двері.

Як правило, вони залежать від таких факторів, як матеріал, форма, будова конструкції, габарити та ін. Отже, почнемо по порядку:

 • Матеріал. Це може бути як натуральна деревина, так і МДФ або ударостійке скло. На часі також комбінувати кілька видів сировини, наприклад, дерево і скло. Такі поєднання значно розширюють дизайнерські можливості. Слід зазначити, що кожен з матеріалів має свій ряд переваг і особливостей. Дерев'яні моделі найбільш довговічні. Скляні – актуально монтувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. А двері з МДФ підкуповують своєю доступністю, а за характеристиками не поступаються іншим конструкціям.
 • Принцип, за яким влаштована система.. Найбільш поширені види – розсувні і складні. Перший варіант може складатися з однієї або декількох стулок. Мабуть, це найбільш економічні конструкції з точки зору площі, що витрачається. Другий – двері формуються з декількох елементів, які за своєю будовою нагадують гармошку. Такі конструкції часто використовують в якості предмета зонування простору.
 • Кількість стулок – одне з головних відмінностей у виробництві дверних елементів на роликах. Будь-яка конструкція, будь вона складна або розсувна, може містити одну або кілька стулок. Скільки буде стулок на двері визначається виходячи з розміру дверного отвору, площі приміщення, ваших уподобань.

розсувні двері у вітальню

Різновиди конструкції складних і розсувних дверей

Ринок виробництва і реалізації дверей пропонує безліч моделей даних конструкцій, кожна з яких має в своєму розпорядженні рядом своїх переваг. Розсувні вироби налічують наступні варіації дверей:

Двері-купе

види дверей купе

Запропоновані вироби можуть бути одностулковими і двостулковими. Рух стулок відбувається паралельно стіні. Залежно від кількості складових двері, вони можуть рухатися як в одному напрямку, так і в різних.

Касетні двері (двері пенал)

види касетних дверей

Головна відмінність виробів – наявність спеціально облаштованої ніші в стіні для входження в них стулок. Такі поглиблення можна придбати в комплекті з дверима, а можна і зробити з гіпсокартону.

Радіусні двері

радіусні двері

Найбільш оригінальний вид конструкції. Рух стулок відбувається по спеціальних напрямних, які повторюють радіус дверей. Форма таких дверей – округла.

Каскадні двері

каскадні двері

Подібні конструкції можуть бути як одностулковими, так і двостулковими дверима. Кожен з елементів конструкції рухається по власній напрямній, а збираються стулки в однієй зі сторін отвору.

Міжотворні двері

міжотворні двері

Кількість стулок – строго 2. Елементи монтуються по центру отвору, рухаються назустріч один одному.

Складні двері, так само як і розсувні, мають свої відмінності, які залежать від типу конструкції. Найбільш популярними є такі:

Двері-книжка

види дверей книжка

Досить компактний виріб, який можна монтувати в будь-який отвір, незалежно від його розміру. Подібні конструкції частіше встановлюють у вузьких коридорах або проходах, де використання інших моделей неможливе.

Двері-гармошка

види дверей гармошка

На відміну від механізму книжки, гармошка може складатися з безлічі стулок, їх кількість вибирається залежно від пріоритетного розміру кожного елемента і ширини дверного отвору. Це найбільш естетично привабливий вигляд складних дверей. Актуально використовувати для устаткування вбиралень.

Переваги та особливості розсувних дверей

Для всіх різновидів характерні певні особливості, які формуються в залежності від механізму конструкції, її комплектуючих, матеріалів. Однак для всіх моделей характерний певний набір переваг, який і визначає високий попит на вироби.

Одностулкові, як і двостулкові двері, мають у своєму розпорядженні наступні переваги:

 • Універсальність використання. Можна монтувати в будь-які приміщення, як житлові кімнати, так і в офіси;
 • Значна економія простору за рахунок внутрішнього монтажу;
 • Можливість створення зонування, що актуально і для просторих приміщень, і для малогабаритних кімнат;
 • Стильний дизайн і різноманітність модельного оформлення дверей;
 • Ідеальне поєднання з будь-яким інтер'єром, незалежно від його стилю – класичний, сучасний, лофт і ін.

дерев'яні розсувні двері

Якісні комплектуючі – гарантія надійності конструкції

Багатьом споживачам здається, що розсувні або складні двері – непрактичні і неміцні. Однак такі характеристики залежать не стільки від самого полотна, скільки від наповнення системи – комплектуючих.

Виділяють кілька механізмів розсувних дверей:

 • З двома направляючими, які розташовуються знизу і зверху. Роликові механізми, за якими рухаються двері, розташовуються над дверима і в підлозі. Така конструкція найбільш практична, оскільки двері фіксується з двох сторін. В результаті, відбувається найкраща звуко- і теплоізоляція;
 • З єдиною направляючої зверху. Для даного механізму є обмеження – він витримує вагу до 70 кг. Головна перевага – безшумне пересування.

Не дивлячись на відмінності в механізмах відкривання, складні двері можуть бути встановлені за допомогою єдиного виду механізму кріплення. Його установка відбувається по вертикальному краю до бічного профілю, що дозволяє елементам складатися і розкладатися. Таким чином, двері гармошка можуть безперебійно функціонувати.

розсувна система magic 80 см

Особливу увагу привертає система відкривання Magic. Втілення естетики мінімалізму – це система відкривання MAGIC, при якій напрямна інтегрована в дверне полотно.

Двері на такій системі плавно ковзають уздовж стіни, створюючи вражаючий ефект польоту в повітрі. Цей ефект створюється за рахунок того, що всі деталі направляючої не видно при відкритих або при закритих дверях.

розсувні двері з системою magic 

Широка різноманітність дизайнерських рішень при оформленні дверей

Розсувні двері, як і складні, відрізняються за багатьма характеристиками, які відносяться не тільки до внутрішнього наповнення, комплектації, а й до зовнішнього вигляду двері.

Двері пенал, так само як і радіусні, ​​можуть поєднувати в собі кілька матеріалів. До того ж, полотно може бути оформлено за допомогою візерунків, малюнків, вітража і інших декоративних елементів.

Форма і розмір – також головні особливості дверей. Залежно від ваших уподобань буде можливо підібрати або просторі і прозорі двостулкові двері-купе, або ж, компактні двері-книжку. Також можна зробити модель з унікальними параметрами, наприклад, ширина полотна буде більше стандарту (60-90 см). Як результат, вартість формується в залежності від багатьох факторів, і естетичного в тому числі.

розсувні двері для ванної 

Особливості установки дверей

Як і будь-яку іншу конструкцію, розсувні двері потрібно правильно і грамотно встановити. Залежно від типу кріплення, вигляду дверей, розміру дверного отвору, набору комплектуючих і інструментів монтаж буде відрізнятися.

Як правило, всі дверні системи складаються з наступних елементів:

 • рами, що має скляне або суцільне наповнення;
 • конструкції, що містять напрямні, фіксатори;
 • лиштви і доборів;
 • оздоблювальних планок;
 • фурнітури.

Безумовно, установку механізмів можна виконати і самостійно. У цьому випадку важливо забезпечити себе всім необхідним набором інструментів. Проте, людина, яка жодного разу не стикалася з подібною роботою, навряд чи зможе грамотно провести установку конструкції.

Для реалізації монтажу найкраще запросити фахівців, оскільки будь-яка похибка в самостійній роботі може привести до фінансових втрат. Професіонали без проблем зможуть встановити двері-купе. Вони знають всі тонкощі і особливості дверного монтажу.

Установка дверей починається з отвору. Перш, ніж приступити до головного, потрібно провести всі необхідні заміри (висоту, довжину, ширину) і демонтувати старе дверне полотно і короб. Важливо прибрати всі лиштви та інші деталі старих дверей акуратно, без пошкодження стіни.

Шпаклівка – наступний етап. Слід створити рівні і чіткі межі отвору. Встановлювати нову дверну коробку, на яку пізніше кріпляться верхні напрямні. Основна частина роботи завершена, тепер потрібно зібрати самі двері і приєднати її до напрямних. Після того, як кожне полотно буде оснащено кареткою, важливо запустити механізм руху.

І завершальний етап – декоративне оформлення конструкції. Оснащуємо двері фурнітурою – ручками, замками, встановлюємо декоративну відкидну лиштву.

Все, двері готова до функціонування. А за умови правильного здійснення монтажу, термін їх безперебійної роботи може бути досить тривалим.