Найпопулярніші міфи про міжкімнатні двері. ТОП 7

Поширення всіх цих міфів пов'язано з тим, що покупці:

 • безграмотно вибирають дверний блок, не враховуючи матеріал, покриття, умови експлуатації;
 • замовляють неякісні моделі у безвідповідального постачальника або виробника.

Але більшою мірою основні легенди про міжкімнатні двері стають результатом ситуацій, коли не фахівець навмисно чи несвідомо висловлює «професійну» думку з питань, що вимагають профільних знань і практичного досвіду.

Саме тому в статті дана експертна оцінка найпопулярніших міфів від справжніх професіоналів з великим досвідом роботи в галузі поставки і монтажу дверних блоків.

Основні помилки і поширені міфи про міжкімнатні двері

№1. Міжкімнатні двері недорогі тому, що мають дуже просту конструкцію

Насправді конструкція більшості міжкімнатних дверей досить складна, а виготовлення вимагає технологічних операцій. Так, класичні моделі відомих виробників:

 • мають полотно з каркасом на шипах-проушинах, як і моделі з масиву, але всі елементи каркаса збираються з висушених і оброблених брусків-ламелей для усунення ризиків деформацій, іноді зрощуються;
 • декоруються плівками, шпоном, ламінатами, що вимагає додаткового обладнання і процесів;
 • комплектуються коробками і лиштвою, в тому числі у вигляді порталів, причому нерідко дверний блок в зборі з естетики не поступається елітній двері з масиву твердих порід деревини.

До більш бюджетного сегменту відносяться моделі, каркас яких складається з МДФ.

№2. І дорогі, і дешеві двері однакові

Ця легенда про міжкімнатні двері справедлива тільки, якщо порівнювати недорогу модель вітчизняного виробництва відомої торгової марки і:

 • конструкцію «гаражної збірки» з невиправдано завищеним цінником «за індивідуальне виробництво», але з такою ж «гаражною» якістю;
 • імпортовані дверні блоки – в дійсності – це дешеві моделі, до вартості яких включено митні збори, вантажоперевезення і зберігання на складських терміналах.

В асортименті відомого виробника обов'язково знайдуться і більш дорогі конструкції виготовлені за більш складними технологіями або з більш ефектною обробкою.

На формування роздрібної націнки також впливають експлуатаційні властивості полотна:

 • водостійкість,
 • теплозахист,
 • звукоізоляція.

№3. Двері вітчизняного виробництва гірше імпортованих з інших країн

Міф про те, що українські полотна відомих торгових марок гірші за імпортні не більше, ніж маркетингові інсинуації безвідповідальних постачальників.

Українські міжкімнатні двері дешевше імпортованих. Так, конструкція може бути аналогічною і дизайн дуже схожий, але в порівнянні -

двері вітчизняного виробництва якісніше.

Український виробник працює з нашим лісом і деревними матеріалами, популярними в розвинених країнах Європи.

№4. В інтер'єрі колір двері повинен збігатися з кольором підлогового покриття

Це не більше, ніж необґрунтована поширена помилка про міжкімнатні двері, а особливо сьогодні, коли дизайнери пропонують дуже сміливі інтер'єрні рішення приміщень квартир, будинків, офісів.

При виборі кольору міжкімнатних дверей дуже важливо розуміти наступне:

 • В інтер'єрі приміщення двері не можуть бути «безликими», а повинні звертати на себе увагу, тобто служити своєрідним дизайнерським акцентом.
 • З метою простої безпеки людей дверний блок не може і не повинен «зливатися» зі стінами або підлогою.
 • Дверний блок – це цілісний виріб, а тому колір лиштви, а особливо коробки і полотна краще вибирати ідентичного або схожого відтінку.
 • Будь-які двері за своєю геометричною формою – вироби суворої стилістики і тому навіть в самих неординарних рішеннях їх не варто робити дуже яскравих кольорів, а тим більше різнокольоровими.
 • Краще вибирайте «немаркі» кольори, щоб за полотном було легше доглядати.

№5. Міжкімнатні двері зі склом не підходять для дитячої кімнати

Це висловлювання не більше, ніж омана, адже:

 • велике скло можна виконати протиударним, а маленьке скло в ґратчастих палітурках полотен за фактом реально розбити тільки молотком;
 • дітей маленького віку, і особливо підлітків потрібно контролювати, а це можна і краще робити «приховано» через світлопрозорий дверний блок.

№6. Найкращі двері роблять з масиву дерева

Міжкімнатні двері з масиву дерева можуть бути відмінними за якістю і експлуатаційними властивостями, якщо вони:

 • виготовлені з висушеного лісу за прогресивними технологіями і на профільному обладнанні висококваліфікованими фахівцями;
 • покриті якісними захисно-декоративними складами і покриття будуть регулярно оновлюватися;
 • підібрані за матеріалом і обробкою відповідно до умов експлуатації;
 • будуть встановлені в стіновий проріз з міцних і масивних матеріалів, адже важке дерев'яне полотно при різкому відкриванні/закриванні надає значне навантаження на стіну.

У той же час полотна з деревно-стружкових, деревноволокнистих матеріалів, дерев'яного каркаса з наповненням і т.д.:

 • в оригінальній конструкції і з ефектною обробкою виглядають аж ніяк не гірше цільнодерев'яних, але менш дорогі;
 • значно легше і тому можуть встановлюватися практично в будь-які стінові прорізи, в тому числі типові гіпсоцементні на дерев'яній обрешітці в багатоповерхівках, з гіпсокартону на металокаркасі, в один шар перегородкових газоблоків і ін.

№7. Двері краще купувати в торговельній точці - оффлайн-магазині

Це черговий маркетинговий міф про міжкімнатні двері, оскільки в оффлайн-магазині також як і в онлайн можна вибрати міжкімнатні двері хорошого зразка. Використовуючи фільтри на сайті (стиль, колір, призначення, матеріал, покриття, бренд, розміри, ціна та ін.) Можна швидко визначитися з покупкою, замовити з доставкою по Україні та сплатити при отриманні. Якщо виникли питання, онлайн-консультанти нададуть відповіді в телефонному режимі або через онлайн-чат.

Єдине, потрібно ретельно підходити до вибору постачальника, незалежно від того оффлайн це або онлайн-магазин. Щоб уберегти себе від покупки підробки запросіть сертифікати якості та висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, яка підтверджує, що дверна конструкція безпечна для здоров'я людини.

І в кінці відзначимо, що більшість помилок про міжкімнатні двері не мають нічого спільного з реальністю. Кращі за властивостями і якістю моделі виготовляють відомі виробники, їх простіше і вигідніше придбати у відповідального постачальника з хорошою репутацією.

Хочете більше дізнатися про роботу інтернет-магазину Holz? Секрети тут.