Шпон або екошпон, що краще?

Обидва матеріали часто використовуються для обробки дверної продукції. Однак різниця між шпоном і екошпоном колосальна. Чим відрізняються шпон і екошпон, читайте в нашій статті.

Що таке шпон і екошпон?

Натуральний шпон – найтонші зрізи цінних сортів деревини. Найчастіше його виготовляють з дуба, венге, горіха та ін. На полотно закріплюється методом пресування. Поверх матеріалу наносять шар лаку. Такий підхід дозволяє надовго зберегти красу конструкції, оберігає двері від впливу вологи і пошкоджень.

Товщина натурального шпону варіюється від 0,1 до 1 мм.

В останні роки став популярним аналог натурального шпону – екошпон. Префікс «еко» в назві вказує на екологічність походження покриття. Для його виробництва немає необхідності зрізати листи з дерева. Покриття виготовляється шляхом пресування і скріплення деревних залишків синтетичними речовинами, після чого забарвлюється в потрібний колір. У підсумку виходить плівка, яка по малюнку імітує шпон. Поліпропіленовий екошпон за зовнішніми даними не відрізняється від натурального облицювання.

Для виробництва шпонованих дверей виробники також використовують штучний облицювальний матеріал nano-flex. Екошпон nano-flex виконаний з японського пергаменту високої міцності. Зверху він покритий шаром полімерів і захисним лаком. Завдяки чергуванню глянцевих і матових областей покриття набуває тривимірний ефект. За тактильним відчуттям nano-flex нітрохи не поступається натуральному аналогу – він м'який і шовковистий.

Для закріплення матеріал нагрівають і в умовах вакууму наносять на полотно. Облицювання покриває всі деталі конструкції. За рахунок пластичності матеріал щільно прилягає і надійно з'єднується з кожним елементом двері.

Які вибрати двері — шпон або екошпон: плюси і мінуси покриттів

У пошуках відповіді, що краще шпон або екошпон, слід ретельно розібратися в перевагах і недоліках кожного матеріалу.

Плюси і мінуси екошпону

Міжкімнатні двері з екошпону користуються великим попитом:

  1. бо дешевше;
  2. можна підібрати двері ідентичні один одному за кольором і фактурою;
  3. відрізняються більшою зносостійкістю.

Основний недолік дверей з штучним шпоном – неможливість реставрації в разі сильних механічних пошкоджень. Багато фахівців також відносять до недоліків матеріалу його штучне походження. У його складі містяться полімерні матеріали та синтетичні компоненти, тому назвати екошпон екологічним матеріалом все ж не можна.

Плюси і мінуси натурального шпону

Незаперечною перевагою залишається:

  1. екологічність;
  2. виражена натуральна структура волокон;
  3. унікальність і неповторність малюнка.

Єдиний їхній недолік – необхідність дотримання певних правил в догляді. Шпон не можна мити агресивними побутовими засобами, порошком. Оптимальний варіант – губка з мильним розчином.

Для захисту натурального шпону від впливу вологи на облицювання наносять кілька шарів лаку. Він надає конструкції довговічність і додаткову міцність.

Які двері краще – шпон або екошпон: порівняння в таблиці

Параметр

Натуральний шпон

Екошпон

Екологічність

100% екологічний

Містить штучні компоненти

Різноманітність колірних рішень

Природна палітра деревини

Будь-який варіант фарбування

Догляд

Чутливий до агресивних миючих засобів

Невибагливий

Стійкість до пошкоджень

Стійкий

Нестійкий

Ремонтопридатність

Піддається відновленню

Не придатний для реставрації

Стійкість до ультрафіолету

Чутливий

Не вигоряє

Двері шпон або екошпон: які вибрати?

Точно сказати, що краще — шпон або екошпон, не можна. Все залежить від тих вимог, які ви виставляєте до міжкімнатних дверей. Вибирайте виріб щодо бюджету, індивідуальних переваг і стилістики житла.

  • Шпоновані двері стануть вдалим доповненням інтер'єру в стилі кантрі, лофт, класика.
  • Екошпон відрізняється великою різноманітністю колірних рішень і наявністю яскравих відтінків . Такі двері вдало впишуться в стиль модерн або хай-тек. Їх можна встановлювати у ванних кімнатах і кухнях, не боячись їх деформації.

При виборі не варто сліпо спиратися на вартість. Стандартно двері з екошпону трохи дешевше натуральних аналогів. Але зустрічаються варіанти, де екошпон буде нарівні з недорогим шпоном. Ціна залежить від репутації виробника і конфігурації самого виробу.

Так що краще шпон або екошпон?

У даній статті ми розглянули чим відрізняються двері зі шпону і екошпону.

Двері, покриті штучним матеріалом, вибирають за безліч експлуатаційних переваг і доступну ціну. Однак натуральний шпон хоч і коштує дорожче, максимально екологічний та нешкідливий, вигідно відрізняється неповторними малюнками деревини і живою енергетикою.

Які краще — шпон або екошпон — вибирати вам. Якщо ви самі не зможете розібратися — пропонуємо звернутися до наших консультантів.

Виберіть бажану мову сайту