Шпоновані двері: їх основні переваги

Зміст:

 1. Що таке шпон, що таке екошпон. Характеристики та переваги
 2. Конструктивні особливості шпонованих дверей
 3. Переваги шпонованих дверей
 4. Недоліки шпонованих дверей. Як не наштовхнутися на неякісний товар?

Міжкімнатні двері є незамінним елементом будь-якого житлового приміщення. Одним із способів створення естетичного зовнішнього вигляду стало шпонування. Далеко не кожен сучасний мешканець знає про те, що таке шпонування двері. Завдяки цій обробці можна створити дійсно унікальне інтер'єрне рішення і внести щось нове у внутрішнє оформлення житла. Дана технологія має безліч особливостей і нюансів, а також свої переваги і недоліки, тому до підбору виробу важливо підійти з розумом.

Міжкімнатні шпоновані двері

Що таке шпон, що таке екошпон. характеристики і переваги

Шпон – це різновид натурального матеріалу, який відноситься до типу деревних. Виготовляється він у вигляді тонких листів шириною від 0,5 до 10 мм. Технологія виготовлення бере свій початок ще в 1819 році, і з тих пір подібний спосіб реставрації продовжував набирати популярність. Створення здійснюється методом стругання, лущення або розпилювання колод. Переважно для матеріалу застосовні листяні або хвойні породи дерев.

З цієї причини шпон має ряд важливих переваг:

 • безпека і екологічність – в складі відсутні будь-які шкідливі домішки або штучні добавки;
 • висока стійкість до зовнішніх впливів (в тому числі до вологи);
 • довгий період експлуатації;
 • зовнішній вигляд повністю ідентичний деревині;

текстура дверей

 • доступність (з 1 м2 деревини можливо виготовити понад 50 м2 шпону, що значно знижує його вартість в порівнянні з натуральною деревиною).

Також, крім натурального, існують два інших основних види – файн-лайн і мультішпон. Перший є реконструйованим варіантом, тобто сумішшю штучних матеріалів з додаванням сировини швидкорослих дерев. Він створює оптимальний зовнішній вигляд, однак така продукція не здатна протистояти волозі. Другий тип виготовляється за допомогою приклеювання подрібненої стружки дерева на тканину. Форма і текстура може бути різноманітною, але експлуатаційні властивості в рази нижче, ніж у натурального.

Екошпон, або як його ще називають CPL (Continious Pressure Laminates) – це матеріал, який зібрав в собі всі найкращі характеристики природної деревини і сучасних полімерів. За рахунок високої щільності покриття, на поверхні дверей не буде залишатися слідів від механічних пошкоджень.

Його виробництво – досить складний і тривалий процес. Перш за все, за допомогою спеціального обладнання залишки деревини розбиваються на дрібні волокна. Після – відбувається їх фарбування та змішування. За рахунок цього, вони склеюються в єдине покриття, яке і називається екошпон.

Переваги такої технології – максимальна імітація натурального дерева, виняток переходів кольору в полотні, нерівномірності фарбування.

Двері екошпон

Сам екошпон, як і будь-який інший матеріал, має ряд переваг:

 1. високі показники зносостійкості і довговічності;
 2. стійкість до стирання, деформації та механічних пошкоджень;
 3. стійкість до температурних коливань;
 4. протидія сколам і подряпинам;
 5. стійкість до прямих сонячних променів, матеріал не втрачає свій колір і не вигорає;
 6. екологічна безпека сировини;
 7. доступна вартість в порівнянні з іншими натуральними і штучними дверима.

При виборі міжкімнатних дверей у вас може виникнути питання: "Що таке шпоновані двері?".

Що таке шпоновані двері?

Шпоновані двері – це двері, покриті тонким шаром деревини. Є міцними і надійними конструкціями, які можуть не тільки відмінно справлятися зі своїми основними функціями – тепло- і звукоізоляція, але ще і витримувати значні навантаження. До того ж, за своєю ціною вони на порядок нижче дверей, вироблених повністю з цільної деревини.

Як правило, для облаштування міжкімнатних дверей використовують технологію "холодного" пресування, суть якої – приклеювання шпону на поверхню за допомогою клею ПВА.

Слід зазначити, що для покриття міжкімнатних дверей використовують не тільки натуральний, але і штучний шпон. Останній за своїм зовнішнім виглядом може бути ідентичним природній деревині і може повністю імітувати її текстуру.

Однозначно відповісти на питання: "Які двері краще - шпоновані або екошпон?"неможливо. Залежно від приміщення, в якому планується використовувати двері, вимог до майбутньої конструкції, ваших уподобань, вільних фінансів, ви зможете вибрати двері, які найкраще задовольнять всі критерії. У виборі слід враховувати перераховані вище переваги кожного матеріалу.

Конструктивні особливості шпонованих дверей

Залежно від конструкції, шпонування буває порожнистим або повнотілим. Розглянемо їх особливості:

 1. Пустотілі: для таких дверей використовується каркас з дерев'яного бруса, обшитий МДФ. Поверх нього наноситься шар шпону. Всередину поміщається гофрований картон. У цьому варіанті допустимо використовувати вставки зі скла або інші декоративні елементи.
 2. Повнотілі: на відміну від попередньої варіації, всередині повнотілих дверей немає вільного простору. Залежно від технології виробництва, тут може застосовуватися підстава з притиснутих брусків, обшитих МДФ матеріалом, або ж цілісний деревний масив. Зверху наноситься прошарок шпону. Такі двері більш надійні, оскільки вони здатні забезпечити високу звукоізоляцію і теплозбереження. При цьому повноцінний масив краще і надійніше.

Процес виготовлення шпонованої двері включає в себе кілька найважливіших етапів:

 1. Підготовка пиломатеріалів (в тому числі розпилювання колод, сортування і сушіння).
 2. Збір каркаса (включає усунення дефектів і профілювання).
 3. Пресування (під тиском здійснюється наклеювання листів шпону – гарячий метод, для міжкімнатних виробів також використовується холодний спосіб склеювання за допомогою ПВА).
 4. Збірка і закріплення.
 5. Шліфування (з використанням спеціалізованих верстатів).
 6. Перевірка (з усуненням дефектів).
 7. Нанесення лакофарбових матеріалів.

Переваги шпонованих дверей

Шпонування є прекрасним варіантом реставрації, що дозволяє досягти вишуканого зовнішнього вигляду, який максимально наближений до натурального дерева. При цьому шпоновані двері володіють і рядом інших важливих переваг:

 1. Невелика вага: в порівнянні з цілісним деревом, вони набагато легше, що дозволяє без зусиль транспортувати і встановлювати їх, не надаючи велике навантаження на стіни житлового приміщення. Це також актуально і в питанні безпеки, оскільки такі двері не здатні нанести серйозну травму навіть в тому випадку, якщо ви випадково притиснете палець. При необхідності, зняти і поставити такі двері на місце зможе будь-яка людина. В середньому вага її може становити від 17 до 30 кг.
 2. Низькі показники гігроскопічності: здатні ефективно протистояти волозі (до 60%). Це пов'язано з тим, що для них вибираються м'які породи деревини. Їх стійкість настільки висока, що двері популярні не тільки на житлових об'єктах, але навіть в лазнях або саунах. Температурний режим використання лежить в діапазоні від 10 до 30 ° С.
 3. Оптимальний рівень міцності: показник стійкості відмінно підходить для побутової експлуатації. Продукція добре протистоїть ударним навантаженням. Шпон створює захисний шар, що запобігає продавлюванню або іншому згубному впливу на м'яку деревину.
 4. Широкий вибір відтінків і текстур: на відміну від масиву, тут ви зможете вибрати найбільш прийнятний варіант, який підходить під ваше інтер'єрне рішення і відповідний смаковим пристрастям.
 5. Більш однорідна текстура: ви без зусиль зможете підібрати кілька дверей в одній концепції, що у випадку з дерев'яними дверима зробити буде значно складніше.
 6. Тривалий термін служби: ці двері позбавлені багатьох недоліків виробів з масиву. У зв'язку з цим, вони без нарікань прослужать вам від 5 до 10 років, а в деяких випадках – навіть довше.
 7. Низька вартість: це одне з головних переваг шпонованих дверей. У порівнянні з натуральними дерев'яними варіаціями, вони можуть обійтися в кілька разів дешевше. Це пов'язано не тільки з низькою ціною шпону, а й з великим поширенням м'яких порід, які найчастіше використовуються в цих дверях. У повністю дерев'яних випадках застосовується дорога технологія сушіння і обробки, яка і підвищує кінцеву ціну виробу.

шпоновані двері

Поряд з очевидними перевагами шпонованих дверей, вони мають і кілька негативних моментів, а саме:

Недоліки шпонованих дверей. Як не наштовхнутися на неякісний товар?

 • Відсутність можливості перевірити якість компонентів: недосвідчений покупець далеко не завжди зможе визначити, що знаходиться під шаром шпону. Ось чому важливо з розумом підходити до вибору продукції. По-перше, рекомендується постукати по дверях, це дозволить визначити, який тип конструкції має виріб. Далі важливо перевірити стики: Шпонове покриття не повинно відходити. Самі двері повинні бути рівними і гладкими, ніяких опуклостей на них бути не може. В ідеалі, варто взяти з собою людину, яка знається в даних виробах (наприклад, того, хто буде займатися установкою дверей).
 • Низька міцність в порівнянні з натуральним деревом: в звичайних побутових умовах цей недолік стане незначним, оскільки двері рідко піддаються серйозним навантаженням або механічному впливу. При цьому важливо знати, що навіть в разі пошкодження двері легко полагодити, відновивши їх первозданний вигляд.
 • Престижність: натуральна деревина вважається більш вишуканою і шляхетною, ніж обшиті двері. Однак завжди можна підібрати найбільш вдалий шпонований варіант, який буде виглядати нітрохи не гірше.
 • Відсутність ексклюзивності: дерев'яні двері зазвичай роблять на замовлення за індивідуальним проектом, тоді як шпоновані випускаються у великій кількості примірників. І все-таки навіть серед них можна вибрати оригінальний варіант, адже їх асортимент досить великий.
 • Неоднорідна текстура: подібний дефект часто зустрічається в низькоякісних виробах. Уникнути його легко – купуйте якісну продукцію у перевірених продавців.

Щоб уникнути більшості недоліків, досить вибирати двері виключно з натурального шпону, що має повнотілу конструкцію з деревного масиву. Вона стане вдалим вкладенням коштів і прослужить вам довгі роки, не вимагаючи особливого догляду.

Шпоновані двері – це практичний, недорогий і естетичний варіант для будь-якого житлового будинку або квартири. Вони здатні прекрасно доповнити внутрішнє оздоблення. Серед варіацій ви знайдете велику різноманітність, що дозволить кожному зробити оптимальний вибір.

Виберіть бажану мову сайту