Як стелити ламінат

  1. Підготовка поверхні і оцінка якості
  2. Як стелити ламінат без тіней від стиків
  3. Способи монтажу ламінату
  4. Способи укладання ламінату для прикраси приміщення

У нашому відео зібрані поради фахівців як правильно укладати ламінат самостійно:

Ламінат – найпопулярніше підлогове покриття 21 століття. Раніше ми розповідали про тонкощі вибору ламінату: https://holz.ua/ua/kak-vybrat-laminat-blog/. За ним легко доглядати, він стійкий до пошкоджень. Більш того, його легко укладати. А правильний монтаж – ознака довговічності покриття.

Як правильно класти ламінат на підлогу?

У цій статті ми розповімо, як швидко, красиво і правильно укласти ламінат своїми руками. На початку рекомендуємо уважно ознайомитися з покроковою інструкцією виробників, перевірити панелі на брак при хорошому освітленні, вибрати майстра з досвідом укладання та відгуками друзів або знайомих.

Спершу, давайте розглянемо покрокову інструкцію. Отже, що потрібно зробити:

  1. Підготувати поверхню.
  2. Створити необхідні кліматичні умови.
  3. Оцінити освітлення кімнати і вибрати спосіб укладання.
  4. Вибрати спосіб монтажу.

Підготовка поверхні і оцінка якості

Дерев'яну підлогу перевіряють на горизонталь. Якщо на 2 м різниця більше 2 мм – поверхню шліфують і вирівнюють. Також дошки не повинні гнутися від Вашої ваги. В іншому випадку вони підлягають заміні або зміцненню.

Бетонну підлогу також вимірюють на кривизну. Якщо різниця більше 2 мм на кожен квадратний метр – на підлогу наносять стяжки і гідроізоляцію. Зверніть увагу, що роблять це перпендикулярно напрямку настилу ламінату.

Важливо не зрушити окремі смуги під час монтажу. Для цього їх з'єднують стрічкою, що самоклеїться. Щоб підлога була тепліше, бетон застеляють фанерою товщиною 10 мм.

Лінолеум також може бути хорошою підставою під ламінат. В такому випадку звуко- і теплоізоляція Вам забезпечена. Поверхня повинна бути жорстка, ідеально гладка і рівна, допускаються перепади в 3 мм. Більш того, він не вимагає гідроізоляції.

Як стелити ламінат без тіней від стиків

Перш, ніж почати монтаж ламінату своїми руками, оцініть освітлення кімнати. Якщо вікна розташовані на одній стіні, то найкраще виглядає прямий настил панелей уздовж світла. Як правильно стелити ламінат уздовж або поперек?

Якщо укласти поперек, то будуть помітні тіні від стиків. Це додасть неоднорідності підлозі.

Перевага укладання поперек – здатність візуально розширити приміщення, створити враження світла і простору. Саме тому рекомендуємо використовувати її у вузьких кімнатах, прихожих і коридорах.

Як класти ламінат: способи монтажу ламінату

Існує 3 способи монтажу:

  1. Безклеєве (замкове) укладання – швидке і найпопулярніше.
  2. Укладання з «Clickguard» та іншими герметиками для швів – захищає підлогу від вологості зверху. В майбутньому покриття можна використовувати повторно.
  3. Укладання з використанням клею відмінно захищає від вологості. Мінус – в складному монтажі, також покриття не можна класти повторно.

Буває 2 способи кріплення ламінату:

  • замковий (безклейовий);
  • клейовий.

Замкові існують 2 видів: click (збірно-розбірні замки) і lock (замок-засувка).

Локк-замки — прості, надійні і бюджетні. Вони з'явилися давно. Одну дошку забивають в іншу під кутом 90ᵒ. Панель замку має шип з фіксуючою гребінкою з одного боку і фрезерований паз з іншого.

Недоліки Lock-замків:

  • Необхідна ідеально рівна поверхня, інакше з роками підлога почне скрипіти;
  • Дошки з lock-замками легше пошкодити, ніж з click-замками;
  • Складний монтаж;
  • Труднощі при демонтажі.

Клік-замки («замок під 45ᵒ», «подвійний замок») — розробка сучасна. На відміну від Lock-замків, шип панелі нагадує плоский гачок. Панель кладуть під кутом 45ᵒ до попередньої дошки. При складанні покриття замки замикаються.

Таке з'єднання міцне, покриття довговічне і просте в збірці. Немає необхідності наймати професіоналів або шукати особливі інструменти, щоб покласти ламінат.

На відміну від підлоги з Локк-замками, панелі не розходяться під навантаженням при тривалому використанні. При монтажі допускають невелику кривизну поверхні – до 3 мм на 1 м. Збирати і розбирати покриття можна кілька разів. Прочитати інформацію про те, як розбирати ламінат можна в інший нашій статті: https://holz.ua/ua/kak-razobrat-laminat-blog/

Клейовий ламінат відрізняється тривалою експлуатацією, він добре захищає стик від вологи. Недолік даного виду – складний монтаж і витрати на клей. Експлуатувати його можна не раніше, ніж через 10 годин. До того ж монтувати його на підлогу з підігрівом – не можна.

Способи укладання ламінату для прикраси приміщення

  1. Прямий – найпоширеніший, швидкий і не вимагає великого підрізування (всього 3-7%). Укладати необхідно уздовж світла.

  2. Діагональний – найскладніший, вимагає майстерності, великої кількості матеріалу і підрізування (від 10 до 15%). Матеріал кладуть під кутом 45ᵒ, починаючи з кута приміщення або середини. Якщо почати з середини, то відходів буде менше, а монтаж – швидше і простіше. Діагональне укладання візуально розширює приміщення. Найбільш ефектно виглядає на відкритому огляді підлог.

  1. Укладання «ялинкою» і квадратами вимагає спеціального ламінату невеликого формату зі специфічним кріпленням. Матеріал викладають під кутом 90ᵒ ялинкою. Крім «ялинки» і квадратів такий ламінат дозволяє створювати багато інших візерунків. Використовуючи цей вид укладання, приміщення візуально збільшиться, але буде видно стики. Щоб покласти ламінат подібним чином, обов'язково знадобиться покрокова інструкція.

  2. За 1-ою дошкою – найзвичніший спосіб. Спочатку по 1-ій дошці викладають перший ряд, потім другий.

  3. Укладання смугами. Дошки спочатку кріплять в ряд по меншій стороні, потім монтують. Це прискорює процес укладання, а ймовірність пошкодження замків – знижується. Однак укладати підлогу таким способом рекомендується мінімум двом майстрам, тому укласти ламінат своїми руками по такому способу самостійно не вийде.

Як укладати ламінат

Сподіваємося дана стаття допомогла Вам дізнатися тонкощі укладання ламінату - і ви з легкістю зможете оцінити якість виконаних робіт.

Може бути цікаво: вхідні двері, розсувні двері