Типи дверних замків

Квартирні крадіжки – одні з найпоширеніших злочинів. І щоб убезпечити своє житло, слід подбати про надійність вхідноі конструкції. Тому при покупці дверей в першу чергу вам треба розуміти, який замок ви хочете в ній встановити.

Наша стаття допоможе вам визначитися з вибором замку. Ми опишемо, які види замків бувають у вхідних дверей і як влаштована кожна з перерахованих модифікацій.

Зміст

  1. Які бувають замки для вхідних дверей?
  2. Класифікація замків за механізмом запирання
  1. Який замок вибрати?

Які бувають замки для вхідних дверей?

Замки для дверей відрізняються габаритами, внутрішньою конструкцією, принципом замикання, способом врізки в полотно, але найважливіше – надійністю. Саме останній момент є ключовим критерієм вибору замку. Адже навіть найміцніші двері не гарантують повну безпеку будинку.

Врізні

Найпоширеніші і найбільш надійні види дверних замків для вхідних дверей. Їх головна перевага в прихованій установці. Таке розташування забезпечує не тільки привабливий вигляд полотна, але і стає додатковою перешкодою на шляху у злодіїв.

При виборі фурнітури беруть до уваги товщину полотна і габарити блоку виробу. При правильній установці і експлуатації виробу прослужать довгий час, забезпечуючи захист будинку від злочинців.

врізні

Врізка замка на полотно – основний фактор покупки. До його вибору необхідно поставитися раціонально і виважено, щоб убезпечити своє майно від злодіїв. Не меншої уваги заслуговує різновид механізму замикання. Вона безпосередньо обумовлює надійність конструкції і простоту експлуатації.

Класифікація замків за механізмом запирання

Щодо замикаючого механізму виділяють наступні види замків для вхідних металевих дверей:

  • електромеханічні;
  • кодові;
  • сувальдні;
  • циліндрові;
  • моноблочні.

Електромеханічні

Функціонування засноване на введенні комбінації букв і / або цифр на електронній панелі. Додатково задіють фізичний ключ. Якщо послідовність чисел введена неправильно, фізичний ключ не допоможе з відкриттям дверей. Скористатися ключем можна тільки, якщо батарейка замку розрядилася.

Електромеханічні замикаючі механізми або «смартлок» можуть бути врізного або зовнішнього типу. Вироби забезпечені цифровим табло, з розміщеними на ньому цифрами. Кодування відбувається при введенні і збереженні в пам'яті заданої комбінації чисел.

електромеханічні

Сучасні різновиди дверних замків укомплектовані системою розпізнавання відбитків пальців або сітківки ока. Фурнітуру постачають обладнанням для відкриття магнітною карткою.

Багато фахівців називають електромеханічну замикаючу продукцію найбільш практичним і надійним винаходом.

Кодові

Основна їхня перевага – відсутність ключів. Для відкриття необхідна комбінація цифр. У той же час, вони мають відмітний недолік – з часом експлуатації їх кнопки стираються, і зловмисники можуть побачити числа, які необхідно натискати. Підібрати комбінацію кнопок, знаючи які з них натискалися, набагато легше.

кодові

Сувальдні

Називають класикою механізмів замикання. Їх функціонування засноване на комбінації кодових пластин до серцевини. Фізично зламати сувальдний пристрій не можна, але реально підібрати необхідну відмичку. Скільки піде часу у злодія на відкриття дверей, залежить від конструкції виробу і кількості сувальд (це оригінальні деталі, які закривають конструкцію в процесі провертання ключа).

Чим більше ключ має прорізів, тим більше пластин у виробі, а значить, складніше підібрати відмичку. Найчастіше максимальну гарантію захисту від злому дають конструкції з числом сувальд від 6 до 8.

Сувальдні замки також називають «сейфовими», оскільки вони часто застосовуються в банках і приміщеннях для зберігання цінних паперів.

Головним недоліком є ​​масивність і громіздкість. Розмір пристрою необхідно підбирати щодо габаритів дверної конструкції. За рахунок значних габаритів, ключі для сувальдних замків також не можуть похвалитися компактністю. Вони мають безліч борозенок, тому їх незручно носити в кишені.

Ще один мінус – наявність широкої свердловини. У неї можна легко проникнути відмичкою з метою силового злому. Сьогодні більшість продукції забезпечено спеціальними механізмами, які ускладнюють злом – помилкові пази, система розпізнавання оригінальних ключів і відмичок і т.д.

Циліндрові

Моделі є найпопулярнішими на ринку дверної фурнітури. Попит на них зумовлений низкою важливих переваг. Перше з них – складність підбору відмички. Другий плюс – компактність ключа, який комфортно переносити в кишені.

Незважаючи на свій невеликий розмір і простоту конструкції, циліндрична продукція – серйозна перешкода для зломщиків. Конструкція складається з циліндра, серцевини і сувальдного пристрою.

циліндрові

Вдосконалені різновиди дверних замків циліндрового типу – вироби з двосторонньою перфорацією. Циліндрові моделі врізають в рівень з полотном, що виключає ризик їх розкриття при спробі злому.

Щоб запобігти ймовірність висвердлювання сердечника, на двері встановлюють спеціальні броньовані накладки. Пластина на зовнішній поверхні полотна захищає зовнішню частину замикаючого механізму.

Моноблочні

Моделі являють собою єдину систему, в якій сувальдний і циліндровий замок працюють в парі. Така конструкція підвищує рівень зламостійкості дверного полотна. Закриття за допомогою сувальдного замку супроводжується висуванням додаткових ригелів (бічних або верхніх).

Закривання циліндрового замку відбувається спільно з підняттям шторки в сувальдному механізмі. Вона запобігає доступу відмичок і свердел через замкову щілину.

Замки-краб

Система замикання отримала назву за рахунок характерною конструкції. Вона укомплектована додатковими ригелями, які під'єднані до замку за допомогою тяг. При відкриванні ключем вони висуваються в різні напрямки по відношенню до полотна. Таким чином замикання здійснюється горизонтально і вертикально.

замки краб

Елементи конструкції нагадують клешні краба. Професіонали називають такі моделі "система багатостороннього замикання". Закриті з допомогою крабового пристрою двері, знаходяться в один рівень зі стіною, що ускладнює її злом навіть спеціальними інструментами.

Який замок вибрати?

Вирішуючи питання, який замок вибрати для вхідних дверей, перш за все, робіть ставку на надійність і функціональність замикаючого пристрою. Вибирайте моделі від перевірених виробників, які гарантують повний захист від несанкціонованого проникнення. Зазначеним вимогам відповідає продукція компаній Kale, Mul-t-Lock, Mottura, Cisa і Iseo.

Пам'ятайте, краще придбати одну перевірену модель, ніж кілька низької якості!

Вхідні двері в наших інших містах: