Укладання пробкової підкладки під ламінат

Щоб ламінат прослужив якомога довше і зберіг первинну якість укладання, при його монтажі застосовують спеціальну підкладку. Додатково вона виконує ряд завдань – ізоляція тепла і звуків, вирівнювання поверхні підлоги. Матеріал надає покриттю міцність, стійкість до зношування, дозволяє рівномірно розподілити вагу по поверхні.

Серед розмаїття варіантів продукції особливим попитом користується корковий матеріал. У цій статті розглянемо основні переваги, недоліки і нюанси експлуатації пробкової підкладки, а також дізнаємося, як стелити матеріал.

Зміст

  1. Пробкова підкладка і її різновиди
  1. Переваги пробкової підкладки
  2. Укладання пробкової підкладки

Пробкова підкладка і її різновиди

Підкладку вибирають з урахуванням характеристик підлогового покриття, умов експлуатації, а також матеріалу перекриттів між поверхами будівлі. Багато компаній випускають готові рішення конкретно під свої ламелі. Яка підкладка краще під ламінат – питання нетривіальне.

Сучасні компанії-виробники пропонують моделі, виконані повністю з коркової сировини. Також в асортименті зустрічаються варіанти з комбінації матеріалів – бітумно-пробкова та гумово-пробкова.

Традиційна пробкова підкладка

традиційна пробкова підкладка

До складу класичної підкладки входять виключно натуральні гранули матеріалу – пробки. При підвищених температурах і тиску частинки коркової кори щільно склеюються між собою речовиною, яка виділяється з сировини при нагріванні.

Тому у виробників немає необхідності додатково підмішувати до складу підкладки синтетичні сполуки.

Бітумно-пробкова підкладка

бітумно-пробкова підкладка

Структура бітумно-коркової моделі представлена ​​картоном або щільним крафт-папером. На одну з поверхонь матеріалу наноситься шар бітуму. Протилежна сторона представлена ​​пресованою пробкою.

В результаті конструкція набуває додатковий захист від вологості. Також матеріал сприяє ефективному виведенню надлишків вологи з ламінатного покриття.

Даний вид підкладки згладжує незначні нерівності підстави, знижує рівень шуму на 18 дБ.

Гумово-пробкова підкладка

гумово-пробкова підкладка

Дана модель виготовляється з найдрібніших частинок пробки і гуми синтетичного походження. Матеріалу віддають перевагу за високу ступінь поглинання звуків і шумів. Цей варіант трохи дорожче традиційної коркової продукції.

Найчастіше його використовують в комерційних і виробничих приміщеннях, а також укладають в приміщеннях з дерев'яними перекриттями.

Фольгована пробкова підкладка

фольгована пробкова підкладка

Для організації системи теплої підлоги виробники пропонують вдосконалену модифікацію коркової моделі. Вона забезпечена фольгованою поверхнею, яка ефективно акумулює теплову енергію.

Використовувати традиційні варіанти з натуральної пробки для теплих підлог неприпустимо, оскільки вони не пропускають тепло.

Переваги коркової підкладки

Матеріал затримує пил, що утворюється від цементної підстави. В результаті забезпечує повний захист системи замків ламінату.

Коркову підкладку вибирають за безліч незаперечних переваг:

  • Натуральність і екологічність

Пробкова підкладка під ламінат – повністю натуральний і екологічно чистий матеріал, який виробляють з подрібненої кори дерева.

Не містить сторонніх хімічних сполук, тому випаровування токсичних речовин неможливо. Підходить для використання в будь-якому приміщенні. Матеріал є безпечним для людей, які страждають алергіями.

  • Однорідність структури

Кора в складі містить природний клей – суберин. Він щільно з'єднує частинки пробки, робить структуру однорідною. Для неї характерна однакова товщина по всій площі незалежно від напрямку монтажу. Структура виключає утворення деформацій, тріщин, опуклостей.

  • Міцність

Показник міцності – до 250 кг на кубічний метр. Матеріалу не страшні інтенсивні навантаження.

  • Тепло- та звукоізоляція

Завдяки унікальній структурі, вона ефективно утримує тепло всередині кімнати, ізолює звуки і шуми. Вона гасить вібрації і виступає в якості відсікаючого елемента підлоги, який влаштований по плаваючому методу.

  • Вентилювання підлоги

За рахунок природної пористості відбувається циркуляція повітря між покриттям підлоги і стяжкою. При цьому повністю виключається ризик утворення конденсату, розмноження грибків і мікроорганізмів.

Виробники додатково обробляють пробку спеціальними антисептичними складами від дрібних шкідників.

  • Простота укладання

Монтування покриття не викличе труднощів навіть у новатора. Для укладання та різання не потрібно використовувати спеціальний інструмент – досить застосування стандартних ножиць або гострого ножа.

  • Низька займистість

Опірність вогню гарантує повну пожежну безпеку всього приміщення.

Укладання пробкової підкладки

Підкладку виробляють у вигляді листів або рулонів. Як укладати коркову підкладку під ламінат в кімнаті залежить від її формату. Листи монтують за принципом кладки цегли зі зміщенням.

Рулони заздалегідь розрізають на смуги, або розкладають по підлозі і обрізають надлишки біля стін.

укладання пробкової підкладки

Окремі виробники вказують на упаковці напрямки монтажу – вздовж або поперек планок. Якщо даних маркування немає, укладання проводять, дотримуючись певного правила: місця стиків коркового настилу не повинні збігатися з ділянками з'єднання ламінатних планок. У разі використання листової підкладки, її укладають з невеликим зсувом.

Багато майстрів обирають поздовжній спосіб укладання, так як він відрізняється мінімальним числом ліній розрізу. Головна перевага поперечного настилу – стики підкладки та місця з'єднання ламелей точно не співпадуть між собою. Поперечне укладання виключає деформації і рух елементів підлоги в ході експлуатації.

Особливості укладання

Монтаж проводять поступово. Як тільки один рулон або ряд листів покладений, на нього встановлюють ламінатні дошки по всій ширині. І так далі. Така технологія монтажу дозволяє зберегти цілісність коркової поверхні.

Коркові настили частіше застосовують в тандемі з дорогим ламінатом, товщина дощок якого понад 8 мм. Від товщини ламінатних дощок безпосередньо залежить підбір параметра підкладки.

Матеріал товщиною 2 мм призначений під 8-міліметрові ламелі. Для більш масивних дощок необхідно використовувати пробку в 3 мм. Професіонали не рекомендують вибирати дуже товсту продукцію (понад 4 мм), або стелити матеріал в 2-3 шари для підвищення його тепло- і звукоізоляційних якостей. Матеріал буде пружинити під навантаженнями, а це призведе до пошкодження замкових систем ламінату.

Всі варіанти підкладок з пробки під ламінат мають одну особливість – їх неможливо використовувати з метою повного вирівнювання поверхні підлоги.Перед установкою з основи підлоги ретельно видаляють пил, вирівнюють, перевіряють вологість.

При підвищеному рівні вологи – просушують підлоги. Якщо правило не дотримано, збільшення вологості створить нерівності і підніме панелі ламінату.

Якість вирівнювання підлоги перевіряють за допомогою планки довжиною 2 метри. Її прикладають до поверхні підстави в декількох напрямках. Підлога не повинна мати перепадів по висоті понад 2 мм.

Загальні вимоги

Незважаючи на різну структуру пробкової підкладки під ламінат, всі варіанти мають ряд однакових правил по монтажу:

  1. Враховують технічні зазори близько дверних прорізів, виступаючих кутів, труб, в ділянках стиків з іншим покриттям підлоги.

Розмір зазору повинен становити 8-10 мм. Для формування технічного зазору між стіною і покриттям вставляють тимчасові клини з дерева або пластика.

  1. Між плінтусом і ламінатом залишають зазор близько 1 мм. Це сприяє вентилюванню ламінату.
  2. Підкладку укладають встик, фіксують скотчем, ширина якого не менше 5 см.

Послідовність дій

Традиційні пробкові та гумово-пробкові моделі укладають на стару відшліфовану підлогу або підготовлену бетонну поверхню. При цьому підкладку можна стелити на свіжу стяжку, тому що бетон виділяє велику кількість вологи ще довгі роки від моменту заливки.

Укладання пробкової підкладки

Як і натуральне покриття з дерева, пробка погано переносить перепади вологості. Традиційну пробку монтують в кімнаті, вологість якої не більше 5%. Якщо показник перевищує норму, попередньо укладають під пробку листи поліетилену.

Поліетиленові листи монтують внахлест і фіксують скотчем по всьому периметру. Матеріал монтують без використання прошарку гідроізоляції, якщо під приміщенням не розташований сирий підвал або гігієнічна кімната – душова, ванна, суміщений санвузол.

Бітумно-коркову підкладку монтують бітумною основою догори. Укладають так, щоб виключити утворення нахлестов. Застосовуючи даний вид матеріалу, не доведеться стелити шар гідроізоляції. Для з'єднання стиків края з'єднують скотчем.

Для укладання фольгованої підкладки під ламінатними дошками обов'язково повинен бути шар лавсанової або поліпропіленової плівки. Таку коркову підкладку під ламінат укладають фольгованим шаром назовні, і фіксують спеціальним фольгованим скотчем. Зверху підкладки монтують інфрачервоні мати, і тільки потім – ламінат.

Підіб'ємо підсумки

Використання тандему пробкової підкладки та ламінату – гарантія тривалої служби покриття. Полегшити вибір вам допоможуть кілька правил:

  1. Немає необхідності для бюджетного ламінату купувати підкладку з максимальним терміном експлуатації. З роками покриття прийде в непридатність, а використовувати підкладку вдруге не вдасться.
  2. Зробіть вибір між рулонними і листовими видами. Він буде залежати від площі приміщення і рекомендацій виробника.
  3. Враховуйте, що різні види підкладок відрізняються ступенем ізоляції звуку і тепла. Вибирати матеріал необхідно виходячи з характеристик основи підлоги і ваших побажань.
  4. Грамотно підбирайте товщину підкладки до товщини ламінатного покриття.
  5. Заздалегідь визначтеся, чи буде в приміщенні під ламінатом покладена тепла підлога. Якщо так – вибирайте вироби з фольгованим шаром.

Придбання та укладання пробкової підкладки під ламінат не викличе труднощів, якщо ви будете керуватися вищевикладеними рекомендаціями. Залишилися питання? Зверніться до менеджера магазина Holz і він допоможе зробити правильний вибір.