Установка ручок на двері

Що потрібно знати перед тим, як встановлювати дверні ручки

Якість дверей залежить від установки, а зручність у використанні – від вибору дверної ручки. Дизайн виробу повинен збігатися з інтер'єром і дверима. До вибору необхідно поставитися відповідально, оскільки на ручку доводиться максимум контакту з людиною. Після вибору йде етап установки. Цю справа краще довірити професіоналам, щоб не пошкодити двері. У сьогоднішній статті ми розповімо вам, як правильно встановити дверні ручки і що повинен робити майстер.

4 типи дверних ручок:

  1. Натискні;
  2. Стаціонарні;
  3. Поворотні;
  4. Кноби.

Натискні – один з найпопулярніших типів. Механізм приводиться в дію шляхом натискання на ручку, язичок-засувка ховається в гнізді – двері відкриваються. Якщо відпустити ручку – язичок висувається і заходить в отвір дверної коробки.

Під натискні моделі легко підібрати фурнітуру. Їх монтують як на вхідні двері, так і на міжкімнатні. Окремо встановлюють замок і засувку. Натискні моделі надійні, зручні у використанні, вони ідеально поміщаються в долоні людини. Дизайн натискних моделей – найрізноманітніший: різні кольори, матеріали, форми і декорації. Про те, як встановити дверні ручки натискного типу, читайте нижче.

Стаціонарні, поворотні моделі і кноби – найпростіший варіант. Монтаж виконується швидко і без особливих зусиль. Дизайн – не дуже різноманітний. Ці моделі сьогодні використовують рідко.

Список необхідних інструментів для установки дверних ручок

Щоб встановити дверні ручки з замком використовуються такі інструменти:

  1. Шуруповерт;
  2. Молоток;
  3. Фрезерний інструмент;
  4. Дриль, набір свердел і пір'яне свердло;
  5. Рулетка, косинець, олівець.

Підбираємо висоту кріплення

Дверні ручки необхідно встановлювати на зручній висоті. За правилами висота повинна бути рівно 1 м. Але ви самі можете вибрати зручну для себе висоту. Рекомендується монтаж на рівні пояса, при зігнутому стані руки під 90 градусів. Як правило, це від 0,9 до 1 м.

Якщо в будинку є маленькі діти, варто подумати, щоб висоту монтажу ручок в ванну або дитячу трохи знизити.

Врахуйте, що в одному приміщенні все ручки краще розташовувати на однаковій висоті. Тоді дизайн буде гармонійний і красивий.

Як зробити розмітку дверного полотна

Використовуючи косинець, олівцем наноситься горизонтальна лінія висоти. На відстані 60 мм від краю полотна – точку для отвору. Таку ж процедуру виконують з іншого боку. Далі майстер на горизонтальній лінії торця двері визначає центр і обводить запірну планку.

Отвори і установка засувок

Наступний крок – висвердлювання отворів. Їх має бути два:

1 – для з'єднання ручок;

2 – для механізму засувки.

Дрилем і пір'яним свердлом потрібного діаметра свердлять отвір для ручки, потім для засувки. Вимірюють товщину накладки і стамескою прибирають зайве до того моменту, коли планка буде повністю заходити в дверне полотно. Залишається лише вставити засувку в двері і прикрутити її 2-ма шурупами.

Поетапна установка дверних ручок

В отвір для з'єднання ручок вставляється спеціальний квадрат з комплекту.

Трьома шурупами прикручується до дверей різьбова підстава, яка знаходиться під декоративною накладкою. Після монтажу декоративну накладку знову кріплять до різьби. Аналогічно роблять з другою частиною ручки.

Останнє в монтажі – гвинт, він надійно притискає ручку до квадрату. Кріплять його ключем-шестигранником.

Монтаж відповідної частини засувки

В кінці майстер намазує язичок маслом, закриває двері і робить позначку язичком на косяку рухами «відкрити-закрити».

Після цього фахівець прикладає накладку, обводить олівцем зовнішні і внутрішні контури. Свердлить дрилем отвор під «язичок» засувки і шурупи, все інше заглубляє на 1-2 мм фрезерним інструментом. І тільки після цього кріпиться планка до одвірка за допомогою шуруповерта.

Тільки тепер ви повинні спробувати відкрити - закрити двері кілька разів. Зверніть увагу на щільне прилягання полотна дверей до коробки, відсутність затирань і легке закриття замка на ключ.