Для облаштування житлових приміщень багато людей вважають за краще купувати паркетну дошку. Перш за все, такий вибір обумовлений натуральністю матеріалу. До того ж, вона має три шари, що відмінно звуко- і теплоізолює приміщення.
В цілому, такий вид покриття прийшов до нас зі Швеції ще в минулому столітті.
В основі паркетної дошки лежить деревина, а ось верхній шар - деревний шпон, переважно з цінної породи. За своїм зовнішнім виглядом паркетна дошка дуже схожа на класичний паркет.
При виборі матеріалу кожен покупець повинен звертати увагу на такі характеристики, як виробник, стиль покриття, колірна гамма, розмір. Так, при правильному підборі паркетної дошки можна не тільки значно прикрасити інтер'єр, але і, наприклад, приховати комунікацію. Це створить цілісну і гармонійну картину інтер'єру.
Зміст:
- Смуговість
- Типи сучасної паркетної дошки - кількість шарів
- Порода деревини
- Селекція
- Види з'єднання
- Особливості укладання
Смуговість
Під час облаштування підлоги все люди використовують різні види паркетної дошки. Як правило, покупці орієнтуються на кількість плашок верхнього шару. Від цього залежать експлуатаційні характеристики матеріалу. Паркетна підлога може бути вироблена як у односмуговому, так і декількосмуговому варіанті.
Давайте більш детально розглянемо кожен варіант:
- Односмугова паркетна дошка. Головна відмінна характеристика матеріалу - він налічує лише 1 ряд планок в верхньому ряду. Такий вид дошки ідеально підкреслює всю красу деревини. За зовнішнім виглядом дуже схожий на масивну дошку.
- Двосмугова паркетна дошка. На відміну від попереднього виду має 2 ряди планок, розміщених паралельно один одному. Є відмінною імітацією великоформатного паркету. Самі планки можуть бути як суцільними, так і розділеними на сегменти. Матеріал має яскраво виражену структуру дерева, відмінно вписується в інтер'єр.
- Трисмугова паркетна дошка. Цей вид матеріалу, в свою чергу, налічує три ряди планок на верхньому шарі. Має декоративну схожість зі штучним паркетом. Стабільність дошки досягається за рахунок незначних розмірів ламелей. Ідеально підходить для приміщень з підвищеною вологістю або регулярними температурними перепадами.
- Багатосмугова паркетна дошка. Таке підлогове покриття з'явилося недавно. Налічує понад трьох шарів планок. Матеріал відмінно приховує всі дефекти підлоги, має незначну ціну.
Типи сучасної паркетної дошки - кількість шарів
На сучасному вітчизняному ринку паркетної дошки зараз представлено тільки два види паркетної дошки, в залежності від кількості шарів:
- двошарова;
- тришарова.
В цілому, ці види мають досить багато схожості, але й відмінності у них є.
Отже, двошарова дошка, як правило, має середній і нижній шар з клеєної фанери листяних порід деревини. А ось склеювання шпону відбувається перехресно, за рахунок чого знімається внутрішня напруга і надається геометрична стійкість. Замкова система формується саме нижнім шаром, адже проміжного немає.
Тришарова дошка представлена зараз різними моделями паркету. Конструкція матеріалу складається з 3-х перпендикулярно склеєних шарів деревини. За рахунок цього, такі моделі в рази краще штучного паркету і масивної дошки. До того ж, покриття відмінно протистоїть волозі і температурним перепадам. Виробництво верхнього шару відбувається з цінних порід деревини. А ось його товщина не перевищує 4 мм. Виробники пропонують трисмугову дошку з будь-якою кількістю смуг - 1, 2, 3.
Товщина паркетної дошки - також важливий показник, на який слід звертати увагу. Так, кожен шар покриття має свої показники. Нижній - не більше 3 мм. Середній - не більше 8 мм. І верхній - від 2,5 до 5 мм. Слід зазначити, що паркетна дошка товщиною 14 мм - найпоширеніший розмір такого покриття.
Порода деревини
З тієї причини, що паркетна дошка - виключно натуральне покриття, виробляється вона переважно з цінних порід деревини. За рахунок цього вона володіє екологічною безпекою, тому її можна монтувати в приміщеннях, де є діти.
Найбільш поширені породи деревини для паркетної дошки:
- Дуб - має відмінну міцність. До того ж, таке дерево має антибактеріальні властивості, які передаються і підлоговому покриттю. Така дошка не піддається гниттю, за умови її правильної експлуатації.
- Ясен - головна відмінність такої породи - широка кольорова гама. А ось за рахунок того, що деревина щільна, її досить складно обробляти. Ідеально підходить для приміщень з високою прохідністю.
- Бук є досить нестабільною деревиною, оскільки реагує навіть на найменші зміни клімату. А ось його щільність не перевищує 650 кг/м³. Для його монтажу буде потрібно спліт-система. У разі неправильного укладання паркетна дошка може зміщуватися.
- Горіх - один з найбільш затребуваних видів, оскільки має високу декоративну цінність. Часта сфера застосування - штучний або художній паркет.
- Клен має слабовиразну структуру, як результат, виріб може виглядати як єдине полотно.
Селекція
Селекція відповідає за зовнішній вигляд будь-якої паркетної дошки. Як правило, класифікація відбувається за кольором, малюнком, наявністю дефектів, способом розпилу.
В цілому, є 2 види розпилу:
- Радіальний - через серцевину стовбура.
- Тангенціальний - на видаленні від центру.
- Селект - спосіб підбору планок, які максимально підходять одна одній за кольором, структурою, розпилом (радіальним). Слід зазначити, що такий варіант паркетної дошки найбільш високий в ціні.
- Натур - вид сортування планок, який допускає незначну різницю між деталями за кольором, фактурою. Проте на поверхні матеріалу не повинно бути дефектів, однак невеликі сучки допускаються. Розпил може бути будь-який.
- Рустик - головна відмінність - строкате оформлення покриття. Однак всі дошки можуть мати відмінності в кольорі, тоні, структурі, мати невеликі дефекти, бути будь-якого розпилу.
Види з'єднання
Всі види паркетної дошки відрізняються способом з'єднання планок. Так, можна виділити найбільш популярні:
- З'єднання "шип-паз". Кожна дошка кріпиться за такою схемою - шип вставляється в паз. А для більшої міцності і надійності самі дошки приклеюються до основи, що забезпечує їх нерухомий стан.
- Замкове з'єднання - сучасний і універсальний вид з'єднання. Головна перевага - простота, за рахунок чого таке з'єднання активно використовується. За допомогою такого кріплення укладання відбувається швидко і просто. Заклацування замку відбувається по всьому периметру дошки. А для реалізації укладання потрібна тільки киянка. При цьому, самі дошки під час монтажу не пошкоджуються, на відміну від попереднього виду з'єднання.
Однак якщо ви оберете другий варіант, то підлоги під паркетну дошку повинні бути облаштовані спеціальною підкладкою.
Особливості укладання
Як правило, для укладання паркетної дошки вибирають два напрямки - уздовж і поперек кімнати.Завжди потрібно враховувати одне просте правило - монтаж слід проводити вздовж напрямку природного освітлення, що дозволить зробити місця стиків дощок непомітними. Найбільш естетично привабливий варіант укладання - по діагоналі. Завдяки даній технології можна візуально розширити приміщення. Однак витрата матеріалу при такому укладанні в рази зростає.
Залежно від того факту, який вид укладання ви вибрали, методика проведення процедури може відрізнятися. Так, при виборі клейового способу монтажу самі планки приклеюються до підлоги.
При плаваючому способі укладання час проведення процедури в рази скорочується. А дошки з'єднуються одна з одною поворотно-кутовим замком. А за рахунок того, що така паркетна дошка вже заздалегідь профільована, підлога виглядає цілісно.
Перед тим як приступати до монтажу, важливо вибрати підкладку, яка зможе приховати всі нерівності і дефекти підлоги. Однак такий матеріал знадобиться, якщо ви вибрали плаваючий спосіб укладання паркетної дошки.
Так, підкладка виконує відразу кілька функцій:
- вирівнює невеликі дефекти;
- виступає як додаткова гідроізоляція;
- теплоізолює;
- виступає в якості амортизуючого шару;
- виключає пересування паркетної дошки.
Якщо ви вибрали замкове з'єднання паркетної дошки, то її монтаж буде простим. Для цього необхідно грамотно з'єднати всі складові - гребені і пази. Буде достатньо всього лише пару ударів і всі деталі будуть з'єднані. У разі якщо ви не можете підняти дошку для того, щоб з'єднати замкові системи, можна скористатися молотком з бруском.
Якщо товщина вашої паркетної дошки досягає 15 мм, рекомендується для стикування використовувати скоби або систему ремінного кріплення. Однак кожну дошку доведеться склеювати, а ось їх заміна в майбутньому не буде викликати проблем.
В будь-якому випадку краще всього довірити монтаж професіоналам, оскільки вони зможуть виконати будь-який процес правильно і грамотно, адже у них є досвід проведення такої процедури.
Де можна купити?
Компанія HOLZ спеціалізується на реалізації підлогових покриттів від провідних світових виробників. Так, у нас є паркетна дошка Sensa, Barlinek і інших провідних виробників.
Залежно від вашого інтер'єру, переваг, доступних коштів у нас можна вибрати виріб, який не тільки прослужить тривалий час, а й ідеально і цілісно впишеться в дизайн приміщення, при цьому не порушивши його концепції.
А якщо ви не впевнені вибрати якийсь певний матеріал, наші консультанти завжди допоможуть вам зробити вибір, дадуть відповідь на всі питання і розкажуть про відмінності між усіма моделями дошки. Всі виробники, з якими ми співпрацюємо, створюють товари, які повністю відповідають ГОСТам. Як результат, будь-яке підлогове покриття має високі експлуатаційні характеристики.
Незалежно від того, яку дошку ви виберете, слід також підібрати шпонований плінтус, який завершить процес облаштування підлоги. Такі матеріали у нас також представлені в широкому розмаїтті.