Види замків ламінату

Багато покупців віддають перевагу ламінату за рахунок простоти укладання. Він дуже простий в збірці, тому виконати монтаж можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців..

У даній статті ви дізнаєтеся які є різновиди замків ламінату, переваги і недоліки, а також особливості укладання кожного з них.

види замків ламінату

Зміст

 1. Які бувають види замків ламінату
 2. Замки-клямки Lock
 1. Сбірно-розбірні замки Click
 1. Види замків ламінату від виробника

Які бувають види замків ламінату

Більше для укладання ламінату не використовують клейові склади. Сьогодні цю технологію повністю витіснили безклейові способи монтажу. Щоб утримувати ламінатні панелі одну з одною виробники розробили унікальні з'єднання.

З їх допомогою покриття не тільки швидко укладається, але і з'являється можливість демонтажу локальної ділянки або всієї підлоги. Замки оперативно розбираються, тому при необхідності покриття можна зняти і перенести в інше приміщення.

Основні види замків ламінату – Lock і Click. Але є й інші, які були індивідуально розроблені окремими виробниками.

Замки-клямки Lock

Панелі, оснащені замками Lock, є більш доступними і поширеними. Замковий елемент виготовлений за допомогою фрезерування плити МДФ або HDF. Тому товщина замку відповідає товщині несучої плити.

замок ламінату Lock

З одного боку ламінована дошка має характерний «шип», а з іншого – «паз» відповідного розміру. Паз оснащений гребінкою для фіксації, що повторює форму западини з протилежного боку дошки. Під час монтажу шип забивається в паз.

Особливості укладання

Елементи Lock також називають «забивний замок». Для забивання застосовують киянку з дерева або гуми. Вона допомагає створити надійне з'єднання без ризику пошкодження замкової структури.

До ламелі на підлозі підставляють брусок, і акуратними рухами киянки забивають шип в паз до їх повного з'єднання, так щоб не залишилося зазору між дошками. Гребінка в пазу утримує панель, виключаючи вихід шипа.

спосіб укладання ламінату замок Lock

Важливе значення при укладанні має якість підстави. При грамотно підготовленому базисі під ламінат термін служби замкових систем буде дорівнювати терміну служби самих панелей.

Переваги і недоліки

Замковим системам Lock покупці віддають перевагу за ряд переваг:

 • Надійність фіксації. Замки міцно з'єднують дошки покриття між собою.
 • Доступність. З усіх варіантів замкових систем з'єднання Lock коштують на порядок дешевше. Доступна ціна продукції обумовлена ​​простотою виготовлення дощок.
 • Можливість збирання та розбирання покриття. .

При своїх достоїнствах замковий клас Lock володіє декількома суттєвими недоліками.

Одним з головних мінусів фахівці називають появу невиправних дефектів в ході експлуатації покриття. Під час використання ламінат піддається навантаженню, тому в поєднанні «шип-паз» утворюється тертя. З роками воно призводить до стирання фіксує гребінки, погіршення щільності з'єднання і втрати контакту між панелями.

Знос гребінки викликає формування зазорів в місцях стиків. Виниклі відстані між ламелями неможливо усунути, а дефекти замку не піддаються ремонту.

Ламінат, зібраний за системою Lock, можна розібрати для перекладання або заміни окремих панелей, але зробити це складно. У процесі розбирання покриття пошкоджень замкового шипа уникнути практично неможливо.

Збірно-розбірні замки Click

Переймаючись питанням, який краще замок ламінату, багато хто віддає перевагу системам Click. Замки є більш пізньої модифікацією, тому позбавлені мінусів своїх попередників Lock. Справитися з монтажем панелей з елементами Click зможе навіть не професійний майстер.

Ламелі, як і замки Лок, оснащені пазом і шипом, виготовленими шляхом фрезерування. Шип має форму плоского гачка, а паз – характерний майданчик, в який встановлюється шип.

замки ламінату Click і Lock отличие

Особливості укладання

Дошки з'єднуються під кутом 45 градусів і фіксуються до клацання. При монтажі не доведеться застосовувати фізичні зусилля. Укладання не вимагає використання спеціального інструменту або будівельних матеріалів. Панелі не потребують ретельно підготовленої підставі. Виробники допускають перепад підлоги по площині до 3 мм на 1 кв.м.

замок Click

Переваги і недоліки

Дані замкові елементи мають переваги перед фіксаторами Lock:

 • Міцність з'єднання. При тривалій експлуатації і під впливом навантажень виключено розбіжність в ділянках стиків і утворенню зазорів.
 • Можливість багаторазового демонтажу. У процесі розбирання панелей гарантована повна безпека замкової структури. Виробники стверджують, що провести монтаж і повторне укладання можна до 6 разів.
 • Довговічність і стійкість до зношування. Замкові фіксатори стійкі до деформацій навіть при інтенсивних навантаженнях, покриття збереже свій первісний вигляд, фіксатор не дасть панелям розійтися.
 • Ефектний зовнішній вигляд. Чим якісніше фіксатор Click, тим менше явною буде ділянка з'єднання панелей. У грамотно укладеного ламінату ділянки з'єднання неможливо розрізнити, або вони мінімально помітні. Система Click дозволяє створити ефект монолітності і єдності покриття підлоги.

Основним недоліком замків Click фахівці називають складність виробництва. У зв'язку з цим зростає вартість готової продукції. Але цінова різниця буде неактуальна з урахуванням того, що панелі прослужать на порядок довше, ніж аналоги.

Види замків ламінату від виробника

Сучасні компанії-виробники пропонують широке розмаїття замкових систем, які є запатентованою розробкою і застосовуються тільки в своїх полах.

 • Just-Clic

Виробник: Egger

Переваги: ​​високий шип у вигляді гребеня, щільність стиків, стійкість до навантажень на розтяг.

Особливість і укладання: Панелі фіксуються під кутом 45 градусів з чотирьох сторін.

 • ProClick

Виробник: Egger

Переваги: збільшена стабільність покриття, стійкість при точкових навантаженнях, міцність при натисканні.

Особливість і укладання: замки відрізняються характерною геометрією, що дозволяє проводити укладання між окремими елементами при монтажі використовувати спеціальні герметизуючі склади.

 • LocTec

Виробник: Witex

Переваги: ​​підвищені характеристики міцності, всі елементи оброблені мастикою на основі парафіну. Замки дозволяють отримати гладке покриття без видимих ​​стиків.

Особливість і укладання: Замкова конструкція має значне зусилля на розрив, яке становить 1100 Нм / п.м. Ламелі без зусиль фіксуються між собою, забезпечуючи легке збирання.

 • ProLock

Виробник: Pergo

Переваги: ​​призначені для укладання в великих приміщеннях з високою прохідністю людей.

Особливість і укладання: потрійна система фіксації, стики замків оброблені вологозахисним просоченням. Панелі фіксуються один з одним під будь-яким кутом. Шип має три виступи (два зверху і один знизу) для надійного кріплення в пазу.

 • SmartLock

Виробник: Pergo

Переваги: ​​ламелі розраховані на сильні навантаження і інтенсивну експлуатацію.

Особливість і укладання: фіксатор з подвійним замиканням, вологозахисне просочення стиків. Фіксуючий гребінь сам міцно закріплюється в отворі шляхом легкого натискання на торець панелі.

 • ClickXpress

Виробник: Balterio

Переваги: ​​можна неодноразово знімати і монтувати без втрати естетичного вигляду. Замки створюють непомітний і міцний шов.

Особливість і укладання: швидкий монтаж дощок – система "паз-шип" має нижню частину в формі овального сполучення, дошки монтуються під кутом 45 градусів. Ділянки з'єднання панелей складно визначити навіть при близькому розгляді.

 • PressXpress

Виробник: Balterio

Переваги: ​​підвищена швидкість монтажу і міцність з'єднання за рахунок наявності контр-елемента в замковій системі.

Особливість і укладання: В їх основі лежить використання пластикового язичка або алюмінієвого захоплення. Вони покращують зчеплення ламелей між собою. Дана конструкція відрізняється мінімальними стиками, запобігає утворенню зазорів між панелями.

 • Система 5 G

Виробник: Balterio

Переваги: ​​можливість багаторазового демонтажу / збірки, швидкість і надійність укладання за рахунок язичка в системі шипа і паза.

Особливість і укладання: наявність на торцевій частині панелі рухомого язичка. Його завдання – забезпечення одночасного з'єднання як з довгою, так і з короткої сторони. По довгій стороні дошка підводиться під кутом, а по торцевій накладається зверху і опускається до клацання.

 • DropXpress

Виробник: Balterio

Переваги: ​​дошки мають однакові замки для торця і довгої частини.

Особливість і укладання: П-подібна форма, яка створює ефект безшовного покриття.

 • Megalock

Виробник: Classen

Переваги: замкова система оброблена вологостійким захистом на основі воску. При з'єднанні ламелей просочення переміщається вгору, гарантуючи більш щільний контакт.

Особливість і укладання: в структурі системи застосований шпунт. За рахунок цього проведення монтажу прискорюється в 3 рази. Фіксатор гарантує абсолютну стабільність стиків, не боїться повторного демонтажу. З'єднання ламелей починається традиційно по довжині. Відмінність в тому, що до паза вже змонтованого першого ряду під кутом прикладається шип довгої сторони ламелі. Характерне клацання вказує на з'єднання дощок.

 • T-Lock

Виробник: Tarkett

Переваги: розбирати і збирати ламінат можна до 4 разів.

Особливість і укладання: Фіксатор вирізаний методом фрезерування в несучому шарі, і розташований на довгій торцевій стороні ламелі. Замки мають досить широкі елементи, які щільно стикуються між собою, виключаючи перекоси і деформації.

 • Uniclick

Виробник: QuickStep

Переваги: безстрокова гарантія виробника на замкову систему, безшовність підлоги.

Особливість і укладання: оригінальна структура «шип-паз», завдяки чому ламелі з'єднуються одним клацанням. Для монтажу досить вставити шип в паз під кутом 20-30 градусів щодо встановленої ламелі. Виробник допускає також укладку шляхом насадження паза на шип. Монтаж здійснюється горизонтально, що особливо актуально при укладанні покриття під дверними коробками.

Як вибрати замок для ламінату?

замок для ламінату Click

Порівнюючи, який краще замок ламінату, необхідно враховувати всі особливості систем.

 1. Слід пам'ятати про правильний вибір класу ламінату щодо типу приміщення і передбачуваного навантаження на підлогу. Для приміщень, в яких на поверхню підлоги часто потрапляє вода (кухня, коридор, вітальня), необхідно купувати ламінат із замковими системами, обробленими спеціальними вологостійкими складами.
 2. Врахуйте і прохідність приміщення. Консультанти магазину Holz підкажуть вам, чи зможе обраний тип замка витримувати навантаження, а також припустимий період експлуатації без втрати цілісності покриття.
 3. При виборі враховуйте, чи буде потрібно згодом демонтаж покриття. Якщо так – купуйте ламінат з розбірними замками.

Пам'ятайте, від якості замкової системи залежить довговічність всього підлогового покриття і його зовнішній вигляд.