Вінілова підлога або керамічна плитка: що краще?

Вінілова підлога — відносно «молоде» покриття, яке набирає популярності. Воно привертає до себе увагу завдяки міцності, водонепроникності та універсальності. Невибагливе у догляді прослужить 15-20 років, а при належному догляді і довше.

Керамічна плитка — це «старенький» у галузі. Підлогове покриття відоме своєю екологічністю та пожежобезпекою. Його вибирають за надійність, довговічність, гігієнічність та хорошу вологостійкість. А різноманітність колекцій надає повну свободу творчості для реалізації найсміливіших дизайнерських рішень.

Обидва покриття по-своєму хороші, але яке вибрати? Що краще – кварц вініл чи плитка? Все пізнається порівняно, тому розглянемо їх відмінності та спробуємо визначити переможця.

ЗМІСТ:

  1. Де краще стелити вінілові підлоги, а де — плитку
  2. Що екологічніше — плитка або кварц вініл
  3. Що краще переносить контакт із водою
  4. Що простіше в обслуговуванні та експлуатації
  5. Порівняння ремонтопридатності покриттів
  6. Що міцніше — вінілове покриття або керамічна плитка
  7. Що простіше вибрати — дизайн плитки та вінілової підлоги
  8. Що простіше укладати — керамічну плитку чи вінілову підлогу?
  9. Вартість вінілової підлоги та плитки — що вигідніше?
  10. Що краще вибрати — вініл чи керамічну плитку?

Де краще стелити вінілові підлоги, а де — плитку

Керамічну плитку краще використовувати у місцях прямого контакту з водою — усередині душової кабіни чи басейну. Підходить для кухні, ванної кімнати та санвузла. Вважається холодним покриттям, тому рідко використовується у житлових кімнатах.

Вінілову підлогу можна стелити практично в будь-якій кімнаті: у ванній кімнаті, санвузлі, на кухні та опалювальному балконі, у спальні, вітальні, дитячій, передпокої, кабінеті, офісі, громадському приміщенні. Його структура м'яка, тепліша, тому дарує приємні тактильні відчуття при ходьбі босоніж.

Що екологічніше — плитка або кварц вініл

Для виготовлення керамічної плитки використовується пісок та кілька видів глин. Всі матеріали – безпечні, гіпоалергенні та нетоксичні. Виготовляється кераміка методом гарячого пресування, без додавання додаткових смол, клеїв та інших домішок.

Вінілові підлоги також виробляють за технологією гарячого пресування, як основу використовують мінеральні матеріали природного походження - кварц, пісок або інші мінерали. Докладно про структуру ми розповідали у статті про переваги та недоліки вінілової підлоги.

Сучасні технології виробництва націлені на екологічність та ощадливість до природи. Особливо це стосується європейських виробників. Тому, якщо ви вибираєте покриття, виготовлене в Бельгії, Німеччині, Польщі та інших країнах ЄС, не турбуйтесь про екологічність. Це актуально не тільки для вінілової та керамічної плитки, але й для ламінату.

Що краще переносить контакт із водою

Обидва матеріали не бояться води, але у вінілової підлоги є один нюанс. У разі укладання плаваючим способом під нього може потрапити вода. Якщо так станеться, вона вже не випарується, і з'явиться цвіль, грибок. Тому у ванній кімнаті його потрібно укладати на клей або облаштовувати гідрозамок по периметру підлоги.

При правильному укладанні вінілової підлоги різниці між ним та плиткою за цим параметром немає. Для ванної кімнати та інших приміщень, де можливий контакт із водою, підійде будь-яке покриття для підлоги.

Що простіше в обслуговуванні та експлуатації

За цим параметром обидва підлогові покриття ідентичні, різниці між ними немає. Вінілова підлога дуже легко чиститься. Для догляду за нею підійдуть будь-які неагресивні миючі засоби — вони не зіпсують зовнішній вигляд покриття. Те саме актуально і для плитки. Вона гігієнічна, невибаглива у догляді та легко чиститься.

Порівняння ремонтопридатності покриттів

При пошкодженні керамічної плитки її потрібно міняти на нову, оскільки гострі краї можуть бути травмонебезпечні, до того ж у місце розколу може просочитися вода або інше дрібне сміття, і якщо монтаж робили не дуже якісно, ​​згодом ця плитка просто відклеїться. При цьому демонтажні роботи досить запорошені, брудні — навіть якщо ви все застелите захисною плівкою, будьте готові, що пил пробереться крізь неї. Прийдеться кілька разів ретельно прибирати приміщення, щоб остаточно позбутися пилу після демонтажу плитки.

Кварц вініл у питанні ремонтопридатності набагато простіше. Якщо підлога укладалася клейовим способом, замінити планку буде легко – достатньо прогріти її будівельним феном, зняти, зачистити місце від сміття, нанести новий шар клею та поставити нову планку. Із замковим покриттям трохи складніше – заміні підлягає лише гнучкий flex вініл. Для цього планку потрібно акуратно демонтувати, щоб не пошкодити замок та сусідні елементи, а потім ще акуратніше встановити нову. У будь-якому випадку це відносно простий і, що важливо, непильний процес.

Якщо дивитися, що краще — плитка чи кварц вініл у розрізі ремонтопридатності, то беззаперечним переможцем визнано саме останнього.

Що міцніше — вінілове покриття або керамічна плитка

Вініл еластичний і м'який, якщо впустити на нього чашку, здебільшого вона вціліє і покриття при цьому не постраждає. Навіть падіння гострого кухонного ножа з метрової висоти не залишить серйозних пошкоджень. Хоча можливі незначні порізи чи подряпини, які все одно не буде видно неозброєним поглядом.

Якщо впустити чашку на плитку, швидше за все вона розіб'ється, а на самій кераміці може з'явитися щербинка або скол. Якщо говорити про подряпини, то ймовірність їх появи менша, тому що пошкодити плитку складніше.

У плані міцності обидва матеріали приблизно однакові. Вініл більше вразливий до подряпин, кераміка — до сколів та щербинок. Але при цьому вони однаково добре справляються з усіма побутовими навантаженнями.

Що простіше вибрати — дизайн плитки та вінілової підлоги

У порівнянні з плиткою, різновидів оформлення вінілової підлоги трохи менше. Але все одно варіантів достатньо, особливо порадує різноманітність декорів під дерево. Є варіанти оформлення у стилі кераміки чи каменю.

Плитка у цьому плані перевершує вініл. Кількість декорів складно перерахувати: однотонні, із візерунками, імітацією будь-яких натуральних матеріалів. Також на вибір пропонується кераміка різних розмірів та форм.

Якщо вибирати між кварц вінілом та плиткою, то для укладання оригінального покриття для підлоги краще придбати кераміку.

Що простіше укладати — керамічну плитку або вінілову підлогу

Обидва покриття складні у укладанні – потрібні професійні навички та обладнання, тому монтаж краще довірити майстру. При цьому з вінілом простіше — є два різновиди: один кладуть на клей, інший плаваючим (або замковим) способом. Рівень вологості в приміщенні на момент укладання не такий критичний, як щодо інших покриттів. Для гнучкого вінілу (flex) дуже важливо, щоб стяжка була ідеально рівною, тому що така підлога може повторювати усі вигини. А якщо говоримо про жорсткі планки типу rigid, то допустимо невеликий перепад висот.

Але, мабуть, найголовніша перевага вінілової підлоги перед усіма покриттями – це чистота проведення монтажних робіт. Для обрізки планок використовують звичайний канцелярський ніж, що не створює пилу та стружки. Завдяки цьому, вартість укладання вінілової підлоги досить низька.

Плитку укладають тільки на клейову основу, тому без мокрих робіт не обійтися. Для підрізування використовують болгарку – це галасливий та запилений процес. В цілому, укладання плитки складніше і брудніше, тому і вартість монтажу зазвичай значно вища, у порівнянні з іншими підлоговими покриттями.

Вартість вінілової підлоги та плитки — що вигідніше

На перший погляд, керамічне покриття дешевше. Часто зустрічаються варіанти за ціною від 200 грн/м­2­, але це, не м'яко кажучи, не саме якісне покриття. У квартирі його краще не стелити. В середньому хороша іспанська плитка коштує від 800 грн/м­2­. А якщо враховувати, що загальна ціна підлогового покриття складається з 2 показників, вартості матеріалу та послуг з його укладання, то постелити хорошу плитку коштуватиме дорожче.

Якщо говорити про кварцвінілове покриття, то вартість1 м² еквівалентна вартості квадрата хорошої плитки. Але, як ми говорили в попередньому розділі, послуга по укладанню коштує значно дешевше. Тому порівнюючи ці покриття, вартість вінілової та керамічної плитки плюс-мінус однакова. Хоча, якщо розглядати дорожчі сегменти, там явна перевага у вінілових підлог.

Порівняння в таблиці: що краще – вінілова підлога або плитка

Для наочності порівняємо ключові особливості цих матеріалів у таблиці:

Властивість

Вінілова підлога

Керамічна плитка

Міцність

М'яка, але міцна структура. Витримує побутові навантаження. Предмети, що впали на підлогу, не розбиваються.

Витримує побутові навантаження. Предмети, що впали на підлогу, розбиваються, на дешевій плитці можуть з'явитися сколи або щербинки.

Екологічність

Повністю екологічне покриття.

Контакт із водою

Не боїться води.

Простота у догляді

Легко чиститься неагресивними миючими засобами.

Ремонтопридатність

Легко замінити пошкоджену планку. Робота виконується швидко, без пилу.

Демонтажні роботи пильні, галасливі, складні.

Різноманітність дизайнів.

Різні кольори, імітація під дерево, камінь, кераміку.

Багато декорів: однотонні, з візерунками, імітацією натуральних матеріалів.

Простота укладання

Укладання плаваючим способом або на клей. Швидке підрізування деталей за допомогою канцелярського ножа.

Укладання лише на клей. Шумне і запилене підрізування плитки болгаркою.

В яких приміщеннях стелять

Вітальня, передпокій, спальня, дитяча, кухня, санвузол, ванна кімната, балкон, офіс, робочий кабінет.

Кухня, ванна кімната, всередині душової кабіни, в басейні.

Вибираючи вініл або плитку на підлогу, не можна сказати однозначно, що один варіант кращий за інший. За багатьма параметрами в них схожі характеристики, наприклад, водостійкість. Але якщо ви шукаєте більш універсальне рішення, кварцвініл – вибір для вас. Він теплий на дотик, м'якіший і тактильно приємний, амортизує при ходьбі. При цьому залишається тихим і не цокатиме, як плитка від каблуків або пазурів тварин. Укладати його можна по всій квартирі, не підбираючи покриття для кожної окремої кімнати. У той час як плитку складно уявити у спальні або дитячій, при цьому вона буде доречно виглядати у ванній, санвузлі або у місцях прямого контакту з водою.