Чи шкідлива вінілова підлога для здоров'я?

Вінілова підлога — це сучасне підлогове покриття, яке поєднує в собі всі переваги ламінату, паркетної дошки та керамічної плитки, але при цьому виключає їх недоліки.

Сьогодні вінілові підлоги стають все більш затребуваними, їх обирають для кухні, дитячої, балкону та ванної кімнати; офісу, громадських приміщень та конференц-залів. Тому цілком логічно, що багатьох цікавить їхня безпека.

Насправді вінілові підлоги європейського походження, наприклад, Classen, Berry Alloc, IVC, Unilin, повністю екологічні та безпечні для здоров'я. Це підтверджують сертифікати якості та позитивні відгуки споживачів у мережі.

Чому стверджують, що вінілові підлоги шкідливі?

Справа в тому, що на ринку покриттів для підлоги в Україні 70-80% займає вініл азіатського походження. Років 5 тому, коли вініл став масово з'являтися у продажу, це був зовсім інший продукт. Перші вінілові підлоги не мали необхідної стабільності розмірів, були недостатньої щільності, принти (декори) виглядали дешево. Споживачам він не сподобався — можливо, це і стало причиною негативних відгуків у мережі і появи міфів про те, що вінілова підлога шкідлива для здоров'я.

Сьогодні виробники пропонують зовсім інший матеріал. Його виробляють у суворій відповідності до європейських норм. Це є актуальним для брендів європейських виробників. Саме їхня продукція сьогодні у більшій кількості представлена ​​в наших салонах.

Вінілова підлога європейського виробництва — це високотехнологічний продукт із сировини високої якості. Для виробництва використовують поліпропілен найвищої марки — такий самий, як і в медичній галузі. З якої сировини виготовляється вініл азіатського походження, ми можемо лише припускати. Вони не проходять контролю якості, сертифікати відсутні. Європейські вінілові підлоги обов'язково проходять тест VOC Emission Test Chamber. Готовий зразок поміщають у спеціальну камеру та моделюють мікроклімат житлових, комерційних та промислових приміщень за різних температур, досліджуючи рівень викидів та інші важливі параметри. Крім того, за якістю вінілової продукції ретельно стежить європейська асоціація MMFA.

Наскільки безпечно вінілове покриття для підлоги?

Топ 6 фактів, що говорять про безпеку вінілової підлоги:

  1. покриття не гниє, не є джерелом для розмноження шкідливих мікроорганізмів;
  2. вважається травмобезпечним, завдяки легкій шорсткої поверхні, тому що ноги по ньому не ковзають;
  3. вініл теплий, можна ходити босими ногами, не боячись застудитися;
  4. не електризується та не притягує пил;
  5. хімічно інертний та не виділяє токсичні речовини при контакті з хімікатами;
  6. здатний до самозагасання.

Також вінілову підлогу можна поєднувати із системою «тепла підлога». Але рекомендується прогрівати максимум до позначки 27°C. Відповідно до санітарних норм, не можна нагрівати підлогу в кімнатах вище 27-28 ° C, по гарячій підлозі не комфортно ходити, до того ж це негативно позначається на здоров'ї людини.

Як вибрати безпечні вінілові підлоги: 3 практичні поради

  1. Купуйте вінілову підлогу відомих брендів, які виробляють продукцію в Європі, тому що там найсуворіші правила щодо виробництва.
  2. Не купуйте вінілову підлогу азіатського походження. Ми не можемо гарантувати, що китайська або корейська вінілова підлога так само безпечна і надійна, як європейська.
  3. Дивіться на маркування продукції. Товар повинен відповідати класу E1 або бути відзначений екомаркування Blue Angel (для продукції з Німеччини).

Що стосується виробників, то найекологічнішою вважається продукція ТМ Ceramin SPC від виробника Classen. Вона не містить хлорид – тільки поліпропілен та мінеральний наповнювач. Також можна придивитися до вінілових підлог Vitality, IVC, Quick-Step, Berry Alloc, Next Step від Barlinek – все це перевірені бренди європейського виробництва, що пропонують надійну та екологічну продукцію.

Топ 7 питань, що часто ставляться про шкоду плитки ПВХ

Покупці Holz часто приходять до консультантів із цими питаннями.

1.   Правда, що у вінілової підлоги неприємний запах?

Неприємний «хімічний» запах – характеристика, що відноситься до продуктів азіатського походження. Вінілові підлоги високої якості від європейських виробників після укладання підлоги в кімнаті і справді можна помітити легкий своєрідний запах. Але він не має нічого спільного із виділенням шкідливих речовин. Це просто запах нового вінілу, який залишився після підрізування планок у процесі монтажу. Щоб позбутися цього запаху, достатньо кілька разів провітрити кімнату і провести вологе прибирання з засобом для чищення.

2.   Чому ПВХ називають «повільним убивцею»?

Так кажуть через міф про використання свинцю у виробництві вінілової підлоги. Раніше солі свинцю застосовували як стабілізатор при виготовленні різної продукції з ПВХ, наприклад, вінілових пластинок. Сьогодні це твердження не витримує критики з двох причин:

  • Виробники ПВХ продукції повністю відмовилися від використання свинцю в рамках ініціативи Vinyl 2010.
  • У виробництві вінілової плитки його взагалі ніколи не застосовували.

Так що інформація про шкоду кварцвінілової плитки є необґрунтованою.

3.   Чи правда, що розвинені країни відмовляються від використання матеріалів із ПВХ?

Усі розвинені держави лише збільшують темпи виробництва ПВХ. Полівінілхлорид широко використовується у виробництві труб, меблів, підлогових покриттів, віконних профілів. Зараз його стали активно використовувати, у тому числі й у покриттях для підлоги. До того ж, у жодній державі немає нормативних актів, що забороняють або хоча б обмежують використання ПВХ.

4.   Чи правда, що ПВХ підлога токсична через хлор у складі?

Наявність хлору не робить матеріал токсичним, навпаки, це його перевага. Через велику кількість хлору вироби з ПВХ важкозаймисті, вони виділяють мало тепла і, швидше обвугливаются, ніж породжують гарячі краплі пластмаси.

5.   Якщо вінілова плитка загориться, виділятиметься токсичний хлор?

По-перше, підпалити вінілову плитку – це завдання не з найпростіших. Матеріал відноситься до продуктів важкозаймистого класу і вважається вогнестійким. Запалити його практично неможливо. По-друге, якщо вам все-таки це вдасться, виділятиметься не хлор, а водень хлористого типу, токсичність якого значно нижча.

6.   Чи можна переробляти ПВХ підлогу після закінчення терміну експлуатації?

Програму з переробки ПВХ було розроблено ще у 2010 році. При цьому передбачено методики для різних видів відходів: автомобільних, медичних, побутових. Пізніше було розроблено інші програми. Сьогодні ПВХ переробляють у великих обсягах, щоб отримати полімерний матеріал нижчої якості, придатного для використання у побутовій та інших сферах.

7.   Чи правда, що при виробництві ПВХ в атмосферу викидаються шкідливі речовини?

Викиди мономеру під час виготовлення полівінілхлориду суворо регламентуються статутами міжнародних організацій. За останні кілька років їхня кількість суттєво знизилася.

Більше про переваги та недоліки вінілових підлог читайте в іншій статті нашого блогу.

Якщо потрібна допомога, натисніть “Кнопку зв'язку”. Ми передзвонимо та відповімо на всі ваші запитання.