Міжкімнатні двері - дуже важлива частина інтер'єру. Правильно підібрана двері, яка вдало гармонує або контрастує з покриттям підлоги, може радикально поліпшити інтер'єр, в іншому випадку - повністю нівелює його переваги.

Через велике розмаїття матеріалів підібрати вдале поєднання кольору дверей і підлоги виявляється не так вже й просто. Вибудувати загальний дизайн інтер'єру допоможуть наші замітки і поради, засновані на практичному досвіді дизайнерів і світові тенденції в сфері оформлення приміщень.

Кольори і відтінки: інструкція з експлуатації

Кольорові рішення, обрані для оформлення інтер'єрів житлових приміщень, грають не останню роль у створенні комфортної і приємної обстановки. За допомогою кольору можна візуально збільшити простір, виділити окремі ділянки приміщення або зробити акцент на деталях інтер'єру.

Багато дизайнерськіх експериментів і знахідок базуються саме на грі кольору і контрастів. Але якщо ви не плануєте експериментувати, а шукаєте перевірені рішення, що гарантують відмінний результат, то врахуйте основні правила поєднання кольору дверей і підлоги.

  • Світлі кольори візуально збільшують простір. Тому для приміщень невеликої площі варто вибрати світле або нейтральне підлогове покриття. Крім візуального збільшення об'єму приміщення, світлі підлоги допомагають компенсувати недолік освітлення в кімнатах, в вікна яких рідко заглядає сонячне світло.

  • Наявність темних тонів в інтер'єрі зробить великі приміщення більш затишними та обжитими. Темне покриття для підлоги візуально зменшує кімнату, крадучи частину обсягу. Але користуватися цією особливістю слід обережно, тому що тотальне переважання занадто темних і насичених відтінків в інтер'єрі може створити переважну обстановку в приміщенні.

  • Не варто комбінувати теплі і холодні відтінки. Кольори дверей і підлоги повинні належати або до теплої, або до холодної частини спектра. Відтінки протилежної температурної приналежності погано поєднуються між собою, через що інтер'єр може виявитися далеким від ідеального.

Поєднання кольору дверей і підлоги: гармонія чи контраст?

Поєднання відтінків підлогових покриттів і дверей базується на двох основних принципах: гармонії і контрасті. Якщо колірна гамма підлоги гармонує або вдало контрастує з відтінком полотна міжкімнатних дверей і іншими деталями інтер'єру житлового приміщення, то інтер'єр виглядає природно і привабливо.

Щоб створити єдину композицію, в якій двері, підлога, обробка стін і меблі перегукуються між собою і підкреслюють один одного, можна комбінувати основні відтінки і тони в різних варіантах, підбираючи оптимальне рішення. Але щоб не перейти тонку грань між дизайном і недоладністю, варто використовувати поєднання, перевірені в безлічі дизайнерських проектів.

Скільки відтінків використовувати, вибираючи колір дверей і підлоги?

Щоб вибудувати поєднання дверей і підлогових покриттів, яке буде гармонійно виглядати з лиштвами, плінтусами і обробкою стін, важливо не захоплюватися надмірною кількістю різних відтінків. У трійці «двері-підлога-плінтуси» зазвичай використовуються:

  • два кольори – так простіше знайти підходящі варіанти поєднання підлогового покриття і дверей, які добре виглядають разом;

  • три фарби – внесення додаткового відтінку або півтону може викликати деякі труднощі при виборі оптимального поєднання, тому краще ознайомитися з готовими прикладами або порадитися з дизайнером.

Граючи з фарбами, кольорами, півтонами і інтенсивністю відтінків, можна підкреслити ті чи інші аспекти інтер'єру і знайти комбінацію, яка найбільш природним чином буде виглядати в конкретному приміщенні.

Перевірені поєднання відтінків підлогових покриттів і дверей

Зазвичай для обробки дверей і підлоги в житлових приміщеннях використовуються матеріали, виготовлені з дерева або імітують зовнішній вигляд обробленої деревини. У них гарні відтінки і схожі малюнки, які роблять вибір кольору дверей і підлоги відносно простим.

Досить часто використовується дизайн, в якому двері і підлогове покриття оброблені деревиною однієї породи. При цьому підбір відтінків і візерунків не повинен бути максимально точним. Повного збігу домагатися не потрібно. Допускається різниця на півтону або тон. Зазвичай достатньо, щоб гамма і деревний малюнок були просто схожими. Якщо двері і підлога мають схожі відтінки, для плінтусів і предметів інтер'єру (меблів, рамок для картин та ін.) можна вибрати контрастний колір.

Останнім часом в моді дизайн, що поєднує двері і підлогові покриття контрастних відтінків: світлу підлогу і темні двері або навпаки. Таке рішення використовується, щоб за допомогою простих деталей створити виразний акцент на вході в приміщення і поліпшити візуальне сприйняття інтер'єру. Різнорідні двері і підлога об'єднуються в єдиний ансамбль шляхом підбору лиштви, плінтусів і меблів.

Гармонію відтінків двері і підлогового покриття або контраст між ними можна підкреслити за допомогою півтонів або вставок. В арсеналі дизайнерів-оформлювачів є кілька перевірених рішень, які практично гарантовано дають відмінний результат.

  • Темні двері, темна підлога і світлий плінтус – таке поєднання кольорів виглядає солідно і респектабельно. Це рішення підійде для просторої кімнати, яка не відчуває нестачі в освітленні. Щоб не зробити дизайн занадто важким, темні тони можна і потрібно розбавити широкими лиштвами і плінтусами контрастного світлого відтінку.

  • Темні двері, світла підлога і світлий плінтус – в такому випадку колір дверей і підлоги будуть чітко контрастувати, а дверне полотно виразно виділиться на загальному тлі інтер'єру. Подібні рішення використовують, щоб підкреслити вхід в просторий хол або вітальню. Це поєднання добре виглядає в заміських будинках, але не завжди доречно в невеликих квартирах.

  • Світлі двері, темна підлога і світлий плінтус – дана комбінація відмінно виглядає в інтер'єрах просторих і добре освітлених приміщень. Підлогове покриття темного відтінку частково краде надлишок вільного простору, а світлі деталі роблять інтер'єр більш легким і повітряним.

  • Світлі двері і світла підлога – в невеликих приміщеннях повинно бути багато світла, щоб візуально розширити простір. Цього найпростіше добитися за допомогою світлих і пастельних відтінків. Холодні кольори в інтер'єрі дають більше додаткового обсягу, ніж теплі.

Незвичайний колір або дизайн дверей як «фішка» інтер'єру

Дверні полотна і підлоги не завжди повинні бути класичними і нагадувати за зовнішнім виглядом деревину. Двері, пофарбовані в насичені відтінки, завойовують популярність серед дизайнерів, які експериментують з сучасними стилями.

Наприклад, пофарбовані двері можуть стати яскравою контрастною плямою в інтер'єрі приміщення. Вона може візуально «перегукуватися» з іншими предметами меблів і обробки: таким же незвичайним за кольором килимком, яскравими шторами або контрастною смугою схожого відтінку на протилежній від дверей стіні.

При цьому важливо не перестаратися, щоб контрастні вставки не перетворили дизайн житлового приміщення в строкату палітру, в якій змішані несумісні відтінки.

Інший спосіб уникнути монотонності в інтер'єрі – це двері з оригінальним дизайном. Для оформлення інтер'єру можна використовувати не глухі однотонні дверні полотна, а двері зі скляними вставками, контрастними молдінгами і іншими декоративними елементами. Візуально розбиваючи двері на частини, вони перетворюють їх з функціональної деталі в прикрасу внутрішнього простору приміщення.

Експерименти при виборі кольору дверей і підлоги

Інтер'єр повинен виглядати гармонійно і природно навіть при відсутності меблів і декору в кімнаті. Але меблювання, дрібні предмети обробки і правильно підібрані аксесуари можуть повністю змінити візуальне сприйняття всього приміщення.

Якщо ви заздалегідь знаєте, який комплект меблів стане частиною інтер'єру, можна спробувати обіграти його зовнішній вигляд, використовуючи двері або плінтуси тієї ж колірної гами. Експеримент з прив'язкою дверей до кольору меблевого гарнітура або побудовою дизайну на контрасті між ними дозволить створити виграшний варіант оформлення житлового приміщення, в якому кожна деталь гармонує з іншими.