Вибираючи для облаштування житла або офісу ламінат в якості підлогового покриття, важливо знати, до якого класу належить виріб, для яких приміщень підходить і які особливості має. Так, клас ламінату відповідає показникам його зносостійкості.

Для правильного вибору покриття слід відштовхуватися від призначення приміщення, його прохідності, схильності до вологи і інших показників. Тільки зіставивши всі фактори, можна визначити, який клас ламінату краще підходить для ваших цілей.

Зміст:

 1. Що таке клас ламінату
 2. Який вибрати клас ламінату: види і особливості

Що таке клас ламінату

Перед вибором ламінату слід дізнатися, що саме означає такий показник, як клас ламінату. Саме поняття, "клас ламінату" означає норму, прийняту в ході багатьох тестів: наскільки ефективно ламінат може справлятися з механічними пошкодженнями, вологою, проникаючими звуками і ін.

Залежно від таких показників і різниться весь ламінат на певні класи. Якісне покриття для підлоги повинно протистояти волозі і високим навантаженням. Показник клас ламінату якраз вам і зможе показати наскільки покриття відповідає вашим вимогам.

Який вибрати клас ламінату: види і особливості

При облаштуванні житла кожна людина думає, яке ж підлогове покриття йому вибрати. Як правило, всі споживачі орієнтуються на ціну покриття. Однак далеко не завжди це правильне рішення. Наша рекомендація - вибір в залежності від класу ламінату.

Виробники класифікують ламінат на безліч класів, проте найпоширеніші і популярні з них наступні:

 • клас 31;
 • клас 32;
 • клас 33;
 • клас 34.

Пропонуємо більш детально вивчити кожен клас, його особливості та сильні сторони.

Ламінат 31 клас

Ламінат 31 класу актуально використовувати в приміщеннях з середньою прохідністю, невеликим навантаженням і де відсутня підвищена вологість. У комерційних приміщеннях термін експлуатації такого ламінату становить 2-3 роки, в житлових приміщеннях - до 10-15 років. У разі використання якісної підкладки, звукоізоляційні властивості ламінату будуть в рази поліпшені. Головна перевага такого підлогового покриття - високі показники зносостійкості. Які бувають підкладки під ламінат і як її правильно вибрати читайте у статті Яка підкладка краще під ламінат.

Такі характеристики на порядок вище більшості ламінатів побутового призначення. Залежно від того фактора, в якому приміщенні ламінат буде використовуватися - побутовому, комерційному, термін його експлуатації може відрізнятися.

Як правило, ламелі такого ламінату мають замкові системи з'єднання. Завдяки спеціальному покриттю, виріб стійкий до впливу різних агресивних середовищ. Його активно монтують у всіх житлових приміщеннях, але особливо затребуваний він буде в вітальні і залі.

ламінат 31 клас

Ламінат 32 клас

Для житлових приміщень актуально, перш за все, щоб покриття було екологічно безпечним, тобто не містило в своєму складі агресивних компонентів. До того ж, важливим є той факт, що 32 клас ламінату підходить для приміщень з підвищеною вологістю. Як результат, ви можете використовувати ламінат на кухні, не боячись, що волога або краплі води пошкодять поверхню ламінату. Більш того, він досить міцний і стійкий до механічних пошкоджень. Відповідно, ламінату не страшні падіння посуду, інструментів.

ламінат 32 клас

Якщо говорити про вітальню, то для такої кімнати актуально, щоб крім високих експлуатаційних характеристик ламінат мав ще й декоративні властивості. Якраз ламінат 32 класу має у своєму розпорядженні широкий дизайнерським ряд, виходячи з якого кожен покупець зможе зробити вибір в сторону певної моделі.

У свою чергу, у ванній кімнаті в цілому не доцільно класти ламінат, адже незалежно від його класу, згодом він втратить свої характеристики під впливом вологи.

Слід зазначити, що застосування ламінату не обмежується тільки квартирою. Його можна укладати в школах, лікарнях, офісах. Спеціальна система забезпечує покриття відмінними звуковідштовхуючими функціями.

До переваг ламінату 32 класу можна віднести:

 • високу стійкість до механічних пошкоджень;
 • відмінну звукоізоляцію і водовідштовхування;
 • простоту догляду і тривалий період експлуатації;
 • можливість монтажу на будь-яку поверхню.

ламінат 32 клас

Ламінат 33 клас

Ламінат 33 класу - покриття, розраховане на високі навантаження.

Як результат, ламінат має досить тривалий термін експлуатації - більше 20 років. До того ж, в умовах комерційного використання (в офісах, лікарнях, магазинах, спортзалах і ін.) покриття показує себе найкращим чином, що говорить про його зносостійкі якості.

Так, можна виділити основні переваги такого ламінату:

 • поверхня ламінату не ковзає;
 • стійкий до подряпин, відколів і пошкоджень;
 • не містить хімічних сполук;
 • укріплені замки на покритті;
 • відсутнє накопичення статичної електрики;
 • можлива заміна зіпсованої дошки.

Безумовно, за ціною ламінат 33 класу перевершує попередні види покриття. Проте, вартість повністю відповідає експлуатаційним характеристикам матеріалу. А також терміну його служби.

Таке підлогове покриття не вимагає спеціального обладнання нижнього шару. До того ж, навіть не обов'язково використовувати підкладку. А ламінат 33 класу в 12 мм - покриття максимальної товщини, що дозволить виробу не зношуватися і мати тривалий термін експлуатації.

ламінат 33 клас

Ламінат 34 клас

34 клас ламінату використовують для приміщень з високою прохідністю і навантаженням, він є найбільш зносостійким і практичним. Саме завдяки цьому його можна використовувати в приміщеннях будь-якого призначення, активно використовується в комерційних і виробничих приміщеннях.

Володіє відмінними показниками вологостійкості, завдяки чому його можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. Вартість в рази вище ціни ламінату будь-якого іншого класу, однак виробники гарантують термін служби такого ламінату до 30 років.

Головними перевагами такого класу ламінату є:

 • наявність спеціальних кріплень;
 • високі декоративні властивості;
 • можливість експлуатації ламінату в приміщеннях з підвищеною вологістю;
 • відмінна стійкість до механічних пошкоджень.

Широкий вибір всіх класів ламінату в інтернет-магазині Holz

На нашому сайті представлені всі класи ламінату. Так, у нас можна придбати покриття для підлоги 32, 33. 34 класу таких виробників, як Quick Step, Parfe Floor, Vitality, Classen і ін.

Головна перевага наших ламінатів - високі не тільки експлуатаційні, але і декоративні характеристики. Серед усього асортименту можна знайти різні моделі покриття, які відрізняються класом, властивостями, дизайном, способом оформлення.

Як результат, навіть найвимогливіший покупець зможе зробити вибір в сторону зразка ламінату, який максимально задовольняє його вимоги.