Поради по догляду за підлоговими покриттями

Догляд за підлоговим покриттям: продовжуємо життя вашої підлоги

Ви вже вибрали підлогове покриття, і професіонали зробили Вам якісну установку? Тепер вам залишається добре за ним доглядати. Адже тільки при правильному догляді за підлоговим покриттям воно прослужить багато років. Кожне покриття вимагає особливого догляду в прибиранні.

Не можна використовувати одні і ті ж засоби для різних видів покриттів. Як доглядати за покриттям для підлоги правильно? Сьогодні ми розкриємо всі секрети, які продовжать «життя» вашої підлоги і збережуть зовнішній вигляд.

Зміст:

 1. Ламінат
 2. Паркетна дошка
 3. Масивна дошка
 4. Вінілова підлога
 5. Паркет

Ламінат

Ламінат – самий невибагливий ​​у догляді. Для прибирання достатньо всього лише пилососа і злегка вологої ганчірки. Важливо не залишати занадто багато води на ламінаті, оскільки з часом він здується від вологості і буде непридатний для експлуатації.

Догляд за ламінатом

Від жирних плям можна позбутися миючими засобами з нейтральним pH. Існує багато засобів по догляду за ламінатом. Коштують вони, звичайно, недешево, але завдяки їм підлогу можна мити набагато рідше. Необхідно стежити, щоб в приміщенні завжди було 18-20 градусів, а рівень вологості – 50-60%.

Реставрація.

Подряпини усувають за допомогою воскової крейди необхідного кольору. Спочатку видаляють пил пилососом, потім застосовують воскову крейду. Після цього надлишок воску витирають сухою ганчіркою. Для глибоких подряпин використовують спеціальну мастику, яку продають в будмагазинах. У цих випадках важливо підібрати максимально близький колір до вашого ламінату.

Якщо підлогу викладено плаваючим способом – можна поміняти планку. Для цього розберіть покриття до місця пошкодження, замініть планку і зберіть заново.

Якщо пошкодження серйозніші – можна власноруч замінити іншою планкою з більш непомітного місця в кімнаті, наприклад, з-під меблів.

До речі, про правильний вибір ламінату зможете прочитати тут.

Паркетна дошка

Для обробленої лаком паркетної дошки в щоденному прибиранні можна використовувати пилосос. Вологе прибирання проводять добре вичавленою ганчіркою, після витирають підлогу насухо. Необхідно стежити, щоб на підлогу не потрапляло занадто багато води.

Догляд за паркетною дошкою

У прибиранні категорично не можна використовувати універсальні миючі засоби, засоби з абразивними речовинами. Користуйтеся спеціальними засобами для догляду за паркетною дошкою, вони містять низький рівень pH і не залишають плям. На лаковий паркет можна нанести спеціальні засоби з твердим воском, щоб збільшити термін експлуатації дошки.

А на обробленому маслом паркеті необхідно регулярно міняти захисну плівку мастики.

Необхідно стежити за вологістю в приміщенні, щоб паркет не роздувався, не всихав і на ньому не з'являлися тріщини. Дуже важливо часто провітрювати приміщення.

Реставрація.

Щілини і тріщини товщиною 1,5 мм закладають спеціальною шпаклівкою для паркету. Перед цим необхідно очистити щілину від пилу за допомогою пилососа. Після нанесення шпаклівки підлогу покривають захисним лаком або маслом. Сильно пошкоджені планки можна власноруч замінити. А щоб повернути паркету ефектний зовнішній вигляд, його можна відциклювати спеціальною машинкою.

Зі статтею про вибір паркетної дошки ви зможете ознайомитись перейшовши за посиланням.

Масивна дошка

Догляд за масивною дошкою практично такий же, як і за паркетною.

Щоденне прибирання можна робити пилососом, а вологе – м'якою, добре вичавленою ганчіркою. Не можна користуватися засобами з абразивними речовинами. Також потрібно стежити, щоб на підлогу не потрапляло багато води. Для захисту краще використовувати спеціальні засоби з твердим воском. Лакове покриття необхідно особливо ретельно оберігати від механічних пошкоджень. Для цього рекомендують:

 • оббити повстяним матеріалом ніжки меблів;
 • меблі на коліщатках поставити на м'які п'ятаки з тканини або гуми;
 • не допускайте потрапляння піску на підлогу.

Догляд за масивною дошкою

Реставрація.

Лаковий масив циклюють, шліфують, шпаклюють і затирають. Потім наносять лак на дерево мінімум в 3 шари по черзі. Масивна дошка під маслом не вимагає глобальної реставрації. Пошкоджені місця очищають від жиру і бруду, зачищають мікронаждачкою у напрямку волокон або шліфують шліфувальною машинкою. Потім просочують спеціальним воском і олійно-восковими складами.

Також, статтю про вибір масивної дошки ви зможете знайти тут. 

Вінілова підлога

Перед входом постеліть підстилку, щоб не заносити бруд на покриття з вулиці. Але гумові килимки краще не класти. Це призводить до втрати кольору підлоги. Ніжки меблів необхідно підбити повстяними накладками. Прибирання можна проводити раз на тиждень за допомогою пилососа і м'якої вологої ганчірки. Щоб уникнути попадання сонячних променів, використовуйте в приміщенні фіранки. Вони збережуть колір підлоги і подовжать експлуатацію.

Догляд за вініловою підлогою

Реставрація.

Глибокі подряпини, на жаль, закрити не можна. Неглибокі – закладають засобом для матування вінілових підлог. Жувальні гумки і інші клейкі речовини видаляють за допомогою льоду, а залишки прибирають розчинником.

Невеликі пропали від сигарет, вм'ятини від каблуків і меблів усуває губка Scotch Brite, яку замочують в очищувачі для вінілових підлог. Після процедури ділянку протирають поліролью. Плями від макіяжу і чорнило виводять спиртом, лак – рідиною для зняття макіяжу.

Паркет

З огляду на той факт, що паркет виконаний з натурального матеріалу - масиву, важливо проводити регулярний і грамотний догляд, який позитивно вплине на термін служби покриття. Перш за все, слід потурбуватися про те, щоб коліщатка і ролики крісел або стільців не пошкоджували поверхню паркету.

Так, можна підбирати меблі зі спеціальними рухомими частинами, які не дряпають покриття. Крім того, важливо регулярно прибирати пил і забруднення з паркету. Робити це можна за допомогою звичайного пилососа зі стандартною або спеціальною насадкою. Неприпустимо застосовувати жорсткі і дряпаючі предмети, адже вони можуть пошкодити верхній шар паркету - лак.

Догляд за паркетом

Вологе прибирання також рекомендується проводити регулярно. В якості тканини найкраще використовувати бавовну. Можна також застосовувати спеціальні засоби - клінери. У своєму складі вони містять компоненти, які не роблять негативного впливу на лак, оскільки хімічно нейтральні.

Для того щоб паркет тривалий час зберігав свої декоративні та експлуатаційні характеристики потрібно періодично оновлювати шар лаку. Досить повторювати цю процедуру 1 раз в 5-8 років. Так, паркет піддається шліфовці, а після - покривається новим шаром лаку.

Отже, як доглядати за покриттям підлоги, щоб зберегти його?

Необхідно дотримуватися кількох правил :

 • Використовувати спеціальні килимки для меблів на коліщатках (для вінілу не купуйте гумові).
 • Звести до мінімуму ходьбу по покриттю на підборах.
 • Оббити ніжки меблів повстяним матеріалом.
 • Намагатися не упускати на підлогу гострі предмети.
 • Стежити, щоб температура в приміщенні була 14-25 градусів, а вологість – 45-60 градусів.
 • Під час прибирання не використовуйте занадто багато води.
 • Мити підлоги, бажано, спеціальними засобами, призначеними для конкретного виду підлогового покриття.